10 порад, як збільшити маленьку квартиру

10 порад, як зорово збільшити невелику квартиру

 

 

Такою вже створена людина, коли її щось не влаштовує, вона або упокорюється з цим, або намагається змінити. У питанні з житлом так само. Якщо не всі, то багато хто рано чи пізно стикається з бажанням збільшити свою маленьку квартиру. Але що ж робити, якщо немає можливості придбати нову квартиру розміром більше? А ті квадратні метри, які є, вже не влаштовують з різних причин. Залишається один вихід-змінити своє житло. Але у випадку з квартирою існує кілька обмежень, які «не можна»:

 

  • Не можна вийти за межі габаритів квартири
  • Не можна змінити розташування вікон
  • Не можна змінити розташування систем водопостачання
  • Не можна змінити розташування вхідних дверей

Пропонуємо список порад та рекомендацій, як зорово збільшити маленьку квартиру. Особливо коли у дизайнера інтер'єру за плечима близько 200 реалізованих проектів. Всі прийоми щодо збільшення житлоплощі можна розділити лише на дві основні групи. Перший принцип-це реальне фізичне збільшення приміщення. І другий принцип-це візуальне збільшення приміщень.

Фізичне збільшення

Порада 1


Розгляньте можливість зробити нове перепланування у квартирі

Чари не буде і квартира не збільшиться в рази. Йтиметься про те, як раціонально використовувати квадратні метри площі. Як не дивно, але перепланувння 

іноді виявляється дуже корисним. Перегляньте своє ставлення до ізольованих кімнат, коли кожна кімната в квартирі зачиняється дверима. Розгляньте варіант суміщених чи прохідних ¦кімнат. Такі варіанти планування сьогодні називають «квартира-студія», а раніше називалося «готель». Таке планування дозволяє зробити квартиру більш просторою. Ефект досягається винятком фрагментів міжкімнатних перегородок та ергономічним розташуванням всіх предметів в інтер'єрі. Ми підібрали однокімнатні квартири з плануванням від забудовника та варіантом нашого перепланування. Ось кілька прикладів нашого дизайнерського портфоліо.

У варіанті № 1 ми прибрали всього невелику частину міжкімнатної перегородки та двері. Але навіть така зміна дозволила збільшити кімнату за рахунок поєднання з коридором. Кухонні меблі розташовані Г-образно. Обідня зона представлена ​​маленьким кухонним столом для 2-3 чоловік. Слід зазначити, що в однокімнатних квартирах дуже невелика площа відведена для кухні. І через розташування несучих стін не завжди можна раціонально

перепланувати кухонний простір.

Sovet 1_ Plan 1_ do

План 1-к квартири від забудовника

Sovet 1_ Plan 1_ posle

Перепланування. Студія дизайну ViO-design

 

У варіанті №2 житлову кімнату ми частково об'єднали з балконом та кухнею. Несучі стіни не дозволяли зробити отвори між кімнатами більше. Проте в результаті вийшла простора однокімнатна квартира з частково відокремленою спальною зоною. Лінійне (однорядне) розташування кухонних меблів із мінімальним набором кухонних секцій. В обідній зоні розташований стіл на 3 особи, але він легко може бути трансформований на більшу кількість гостей. Місце для розсувного столу передбачено.

Sovet 1_ Plan 2_ do             Sovet 1_ Plan 2_ posle

План 1-к квартири від забудовника

Перепланування. Студія дизайну ViO-design

Варіант № 3, на наш погляд, найпростіший із усіх представлених варіантів. Житлова зона поділена на денну та нічну (спальне місце). Ліжко ¦набагато зручніше, ніж використовувати розкладний диван як спальне місце. Кухня має дві зони: обідня зона і власне кухня. Кухонний гарнітур із мінімальним набором кухонних секцій для 2-3 осіб.

Sovet 1_ Plan 3_ do                               Sovet 1_ Plan 3_ posle

План 1-к квартири від забудовника

Перепланування. Студія дизайну ViO-design

Для подібного перепланування однокімнатної квартири важлива одна умова - згода її власника на новий формат квартири-студії. Навіть зносити зайві стіни потрібно правильно з огляду на правила ергономіки. Пропонуємо кілька порад, як правильно зробити перепланування в однокімнатній квартирі для створення квартири-студії:

  • У багатоповерхових будинках заборонено зносити несучі стіни, а також робити в них нові дверні або віконні отвори.
  • Не варто прибирати всі міжкімнатні перегородки. Запам’ятайте, найкраще – ворог гарного!
  • Намагайтеся зонувати приміщення. Створіть кілька окремих зон (спальна зона, кухня, столова зона, ігрова зона) в квартирі. Використовуйте для цього засоби зонування: капітальні, декоративні, прозорі або напівпрозорі перегородки.
  • Вхідні двері не повинні переглядатися з дивану або ліжка. Це створює занепокоєння на підсвідомому рівні.
  • Виключити можливість перегляду з ліжка дверей у санвузол, а також кухонних меблів.
  • Двері в санвузол не повинні виходити в зону кухні або столову зону.
  • Комбінувати або поєднувати зони краще за принципом: «кухня + денна зона», «денна + нічна зона».
  • Потрібно передбачити кілька окремих зон зберігання. Це різні за цільовим призначенням шафи для одягу та побутових речей.
  • Не проектуйте надто великі меблі для кухні (кухонний гарнітур). Тільки найнеобхідніше для сім’ї, яка мешкає тут.

Візуальне збільшення формою

Порада 2


Використовуйте по можливості тільки вбудовані шафи.

Постарайтеся відмовитися від шаф, що стоять окремо. Такі шафи зазвичай нижчі, ніж рівень стелі у приміщенні, з вільним простором зверху. В умовах катастрофічної нестачі вільного місця у квартирі такі простори над шафами заповнюються різними речами. Це створює зайву захаращеність. Друга проблема - вільний простір візуально занижує рівень стелі в квартирі.

Вбудовані шафи більш раціональні для організації та зберігання речей у будинку. Залежно від планування квартири можна використовувати як розсувні двері, так і двері. У кожного типу відкриття дверей шафи є свої плюси та мінуси.

Sovet-2

Приклад окремої шафи.

Порада 3


Відмовтеся від багаторівневих стель

На сьогоднішній день такі гіпсокартонні стелі є застарілим засобом оформлення житла Головне в тому, що вони не виконують ту роль, яку їм відводили візуальне збільшення висоти приміщення. Вважається, що занижуючи якийсь опуск короба по периметру, така стеля візуально піднімає центральну частину. Насправді ж у такому разі відправною точкою сприйматиметься саме та сама занижена частина. Це відбувається тому, що декоративний опуск проходить по всьому периметру стін у будинку, створюючи спільну межу. Саме цей кордон і формує у нас уявлення про загальну висоту стель у приміщенні.

Sovet-3

 

Приклад багаторівневої гіпсокартонної стелі

Візуальне збільшення світлом та кольором

Порада 4


Не використовуйте точкові світильники для освітлення. Комбінуйте кілька видів освітлення

Точкові стельові світильники, через свої конструктивні особливості, світять лише вниз. При такому виборі світильників практично не висвітлюється стеля, він виглядає сірим та важким. Особливо негативно це позначається в осінньо-зимовий період, коли і так високий показник депресій. Точкові світильники рекомендується використовувати для локального підсвічування окремих зон в інтер'єрі. Там, де необхідно додатково посилити освітленість. Рекомендуємо комбінувати точкові світильники зі стельовими світильниками, які дають розсіяне або відбите світло. Такий принцип освітлення дає світлу стелю, що візуально збільшує розміри квартири.

Зверніть увагу на дві схеми. На першій показано, як розподіляється світловий потік від точкових світильників стель. При використанні точкових світильників стеля не висвітлюється, він сірий. Верхня частина стін теж не освітлена і видно чітку межу світла та тіні. На другій схемі можна побачити, як розподіляється світло підвісного світильника. Використання відбитого світла робить тіні від предметів в інтер'єрі м'якшими. Приміщення висвітлюється рівномірніше та без явних темних зон.[/su_note]

 

Розподіл світлового потоку від точкових світильників

Sovet 4_ 1

Розподіл світлового потоку від підвісного світильника (люстра)

Sovet 4_ 2

Порада 5


Не використовуйте стельові світильники великих розмірів

Масивні люстри в маленькому приміщенні виглядають безглуздо. Будь-який світильник для приміщення підбирається за двома параметрами - технічні характеристики та зовнішній вигляд. З технічних характеристик самого світильника важливо скільки ламп з яким типом цоколя і їх максимальне значення (у ватах) можна встановити. Всі інші параметри (потужність ламп (Вт), сила світлового потоку (Лм), індекс кольору (Ra), який ККД, продуктивність і довговічність) відносяться до ламп. Зовнішній вигляд світильника повинен відповідати стилю, в якому оформлено інтер'єр та розміри приміщення. Коли приміщення маленьке, а світильник великий так само негармонійний, як і зворотне поєднання.

Sovet 5

Приклад великої люстри у маленькій кімнаті

Порада 6


Використовуйте світлі тони для фарбування стелі

Періодично мода на незвичайні кольори для фарбування стелі змінюється. І актуальними стають чорні чи кольорові стелі. Аргументи на підтримку кольорових стель цілком вагомі, таке рішення часто буває виправданим. Але в нашому випадку, коли потрібно зорово розширити невелике приміщення, краще використати традиційний білий колір для стелі.

Sovet-6-style-loft

Приклад стелі, забарвленої в чорному кольорі. Краще використовувати традиційний білий колір для стелі.

Порада 7


Відмовтеся від важких фактур в обробці стін приміщення

Тяжкість фактури, це звичайно ж, образно. Хоча тут слід зробити уточнення, щоб виключити плутанину в термінах «фактура» і «текстура». Фактура сприймається нами як обсяг, часто навіть на дотик, тому що фактурність фізична. Текстура сприймається виключно зорово. Ми можемо здогадуватися, що якась поверхня має об'єм, але це розуміння дає наш зір. Текстура, на відміну від фактури, фізично завжди плоска, обсяг на ній-імітація. Мається на увазі, що краще відмовитися від таких матеріалів, як природний камінь великих форматів та грубих форм. Навіть гіпсову плитку, яка імітує цегляну кладку не жорстких форм, краще не використовувати. Декоративну штукатурку з сильно вираженим рельєфом також краще виключити. Будь-який надмірний рельєф візуально, як би випинається, він ніби тисне на людину в невеликому приміщенні.

Sovet 7

Приклад "важкої" фактури. Стіна фанерована природним каменем

Порада 8


Штори можна замінити на ролети.

Штори зменшують приміщення як фізично, і візуально. Особливо, якщо штори темні або якщо вони з великим орнаментом. Класичні штори із багаторівневими ламбрекенами взагалі окрема тема розмови. Звичайно, не кожен інтер'єр зможе безболісно перенести відмову від традиційних гардин. Але якщо стиль, в якому виконаний ваш інтер'єр дозволяє, то традиційні портьєри можна замінити на римську штору або різні ролети. Вони більш плоскі, фізично та візуально займатимуть менше місця у вашому інтер'єрі. Головна умова - щоб заміна штор не була на шкоду дизайну інтер'єру.

Sovet 8

Приклад використання римської штори

Порада 9


Для стін підберіть світлу фарбу

Підбір кольору для стін практично співзвучний з порадою про вибір кольору для стелі, але з невеликою відмінністю. Немає необхідності фарбувати в світлі тони всі стіни в будинку. Навпаки, можна використати принцип контрастного поєднання кольорів. І одну невелику стіну або фрагмент великої стіни пофарбувати в темний насичений колір. Такий прийом оформлення інтер'єру дозволить зонувати кімнату або зробити акцент. Насправді, будь-яке приміщення в будинку за час ремонту переживає кілька станів стін. І за кожного такого стану власник по-різному сприймає своє житло. Цементна штукатурка сірого кольору дуже зорово зменшує приміщення, особливо в мокрому її стані. Висихаючи, штукатурка стає світлішою і приміщення трохи збільшується. Після того, як на стіни наносять гіпсову штукатурку, квартира стає білою та дуже просторою. Після фарбування стін у вибраний колір або обклеювання шпалерами приміщення знову стає меншим. І в кожному з таких станів власник не впізнає свою квартиру

Sovet 9

Приклад приміщення зі світлими стінами

 

 

 

 

 

 

Порада 10


Відмовтеся від шпалер з великим візерунком. Використовуйте однотонні або шпалери з вертикальною смугою

Якщо фарбувати стіни фарбою не дозволяє стиль вашого інтер'єру, або є на те якісь інші суб'єктивні причини, тоді є варіант зі шпалерами. Великий візерунок на шпалерах не годиться, так само як не підійдуть і зображення на шпалерах на всю стіну. А шпалери з вертикальною смугою візуально збільшать висоту стель у будинку. І це допоможе візуально збільшити невелику квартиру. Комбінуйте кілька видів шпалер. Зробіть частину акцентної стіни, обклейте її шпалерами, які відрізняються від основних фонових. Але потрібно знати міру, не слід комбінувати в одній кімнаті понад 2-3 декори в шпалерах.

Якщо фарбувати стіни фарбою не дозволяє стиль вашого інтер'єру, або є на те якісь інші суб'єктивні причини, тоді є варіант зі шпалерами. Великий візерунок на шпалерах не годиться, так само як не підійдуть і зображення на шпалерах на всю стіну. А шпалери з вертикальною смугою візуально збільшать висоту стель у будинку. І це допоможе візуально збільшити невелику квартиру. Комбінуйте кілька видів шпалер. Зробіть частину акцентної стіни, обклейте її шпалерами, які відрізняються від основних фонових. Але потрібно знати міру, не слід комбінувати в одній кімнаті понад 2-3 декори в шпалерах.

Sovet 10

Приклад використання шпалер з великим візерунком

 

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *