Візуалізація чи Фотографія. Що головніше

Портфоліо з фото або 3d візуалками

 

Чи можуть бути у професійного дизайнера

в портфоліо лише 3d візуалізації

Коли нам потрібна якась послуга, ми намагаємося знайти її реалізації справжнього професіонала. Це однозначно правильний підхід і лише так формується ринок послуг. З такою послугою, як дизайн інтер'єру, ситуація так само, і ніяк інакше. І коли замовник вибирає дизайнера для реалізації проекту, переглядаючи його портфоліо, що складається з візуалізацій, починає сумніватися. А чи справді цей дизайнер є професіоналом своєї справи, якщо все чи майже все його портфоліо складається з 3d візуалізацій та позбавлено фотографій.

Далі лавиноподібно накочуються й інші сумніви:

«Все придумане цим дизайнером ніколи не було реалізовано. Вигадати можна все, що завгодно, але не все можна втілити. На малюнку воно красиве, а в житті так не буває і ніхто це не зробить."

І в результаті такого дизайнера відмовляються. Відмовляються на користь того, хто портфоліо складається з фотографій. Ну, адже з погляду замовника все логічно, якщо є фотографії, то до послуг цього дизайнера вже зверталися, проект реалізований і на фото видно результат.

Давайте розберемося. Поставте собі питання,

що ви чекаєте від співпраці із дизайнером?

Тут все просто, дизайнер потрібний для створення красивої та грамотної картинки, тобто замовнику потрібні дизайнерські ідеї, це перше. Друге-необхідно видати технічне завдання для тих, хто втілюватиме всі дизайнерські ідеї безпосередньо на об'єкті. І, нарешті, третє-контроль над реалізацією.

І ось тепер скажіть мені, на якому етапі потрібні фотографії реалізованих об'єктів? Для того, щоб здійснити подачу проекту чи ідеї замовнику і існує 3d візуалізація. І візуалізація зі своїм завданням чудово справляється.

photo-or-3d-primer-photo
фотографія готового приміщення без меблів та декору

Щодо фотографій реалізованих об'єктів. Справа в тому, що реалізований об'єкт, це результат співпраці всіх фахівців, які зайняті у втіленні дизайн-проекту. А точніше, це дизайнер, виконроб, всі будівельники і навіть сам замовник і всі дають поради, покладаючись на свій індивідуальний смак. Кожен із них вносить свої поправки, коригування, доповнення, і повірте, не завжди ці зміни йдуть на користь дизайну. Можливо, на користь проекту чи гаманця замовника вони йдуть, але не дизайну. У своїй роботі я завжди прислухаюся до порад спеціалістів, але це стосується виключно технічного боку питання. Так ось, фотографія, це зображення колективної роботи, яка може відрізнятись від первісної дизайнерської ідеї. А у 3d візуалізації закладено виключно ідею дизайнера. Так що, якщо ви шукаєте дизайнерську ідею, надавайте більше значення саме 3d візуалізації.

photo-or-3d-primer3d
3d візуалізація на етапі проектування

Існує такий термін «дизайнер-олівець», так називають тих дизайнерів, які створюють проекти за чіткою вказівкою замовника. Мова про ті випадки, коли замовник дає свої вказівки абсолютно по всіх пунктах: якого кольору потрібен диван, де розташувати світильник тощо. За такої схеми співпраці дизайнер з генератора ідей перетворюється на звичайного візуалізатора, його ідеї не потрібні. У такому разі наявність у дизайнера в портфоліо фотографій об'єктів, які він проектував, практично марна, це вже точно не його ідеї.

Крім всього іншого,

існує ще кілька причин, з яких дизайнер може не мати фотографій реалізованого об'єкта

З метою економії, іноді замовляють проект без авторрського супроводу дизайнера. Після завершення проектних робіт подальша доля такого об'єкта для дизайнера інтер'єрів залишається невідомою. Або інший варіант, коли і проект був із супроводом, але після завершення замовник відмовляє у проведенні фотосесії. Або найсумніший для дизайнера варіант, коли весь ремонт пройшов не за проектом, хоч і авторський супровід та проект були присутні, та й замовник не проти фотосесії. Здавалося б, відзняти об'єкт нічого не заважає, але немає бажання у дизайнера, тому що все не так, як було задумано.

photo-or-3d-photograf

Фотосесія у професійного фотографа коштує недешево. Не кожен дизайнер, особливо той, хто працює в ціновому сегменті нижче за середній, може дозволити собі оплачувати зйомку всіх своїх об'єктів. Щоб вийшли красиві фотографії інтер'єру, мало одного фотографа із дзеркалкою. Потрібне правильне світло, помічники, логістика, а це все плюс до вартості послуг. До того ж, не завжди до моменту проведення фотосесії приміщення укомплектоване декором та рослинами, дуже часто доводиться все це брати напрокат.

Фотографія та 3d візуалізація є засобом презентації дизайнерської ідеї та таланту, але як можна оцінити професіоналізм дизайнера у технічному питанні? Ідеї та красиві картинки, це звичайно добре, але замовник чекає від дизайнера інтер'єру комплексну послугу. Технічна документація просто необхідна для всіх задумів дизайнера. Як можна оцінити рівень та якість креслень та схем, які дизайнер надає замовнику? Насправді все дуже просто. Деякі дизайнери на своєму сайті надають такі приклади документації. Або може надати її на ваш запит.

Замість післямови.

This is box title
Оскільки робота дизайнера інтер’єру творча, оцінювати її за якимись шаблонними критеріями неможливо. Як і будь-який предмет мистецтва, дизайн ми оцінюємо за принципом “подобається/не подобається”. У такому контексті і у фотографії і візуалізації однакові шанси донести до нас необхідну інформацію. Ці обидва засоби мають свої плюси та мінуси, але жоден не є більш інформативним, ніж інший. Вони рівні. Позбавтеся забобонів, що фотографія-це справжнє, а 3d візуал-це віртуальне. Вони обидва лише репродукції, справжнє- це лише сам об’єкт.

Вдалого ремонту!

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (2 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *