20 лютого 2020 відбувся brunch на тему «Archmeeting. Архітектура Води». Організатор заходу DHC MEDIA. Генеральний партнер вечора – басейни Compass Pools Kiev. Місце проведення – новий київський хаб INVERIA flow space (м. Київ, вул. Володимирська, 49 а).
Заявлена тема про особливості дизайну та архітектури як водоймищ, виявилася досить умовною. Розповідь обох спікерів про свої проекти лише мимохіть стосувалася озвученої теми. Перший спікер – це київський архітектор, засновник бюро «Проектні системи» та автор проекту «Пішохідно-велосипедний міст через Володимирський узвіз», який у народі називають Міст Кличко, Андрій Миргородський. Власне, заради того, щоб послухати Андрія Миргородського, ми й відвідали цей захід, бо його проект набув досить широкого розголосу. Початковий проект мосту був зроблений ще в 2011 році без будь-якого конкретного замовлення, як зазвичай це називається у творчих людей-робота в стіл. Але у 2019 році він був представлений на конкурсі. Навколо цього проекту спалахнув гучний скандал. Справа в тому, що один із учасників конкурсу (шведське архітектурне бюро) звинуватила Андрія Миргородського у плагіаті. До речі, судові розгляди точаться досі, хоча всі докази авторства Миргородського незаперечні.
Зрештою, в особі Андрія Миргородського Київ отримав, можливо, майбутнього Калатраву. Справа в тому, що бюро Миргородського, ніколи не проектуючи мостів, після одного успішного проекту «Пішохідно-велосипедного мосту через Володимирський узвіз» вже одержало замовлення на проект двох мостів у Києві.
Другий спікер-запрошений архітектор Тотан Кузембаєв, засновник та ідейний натхненник Архітектурної майстерні Тотана Кузембаєва. З огляду на те, що основний будівельний матеріал, який використовується в його проектах-дерево, Тотана Кузембаєва можна сміливо називати архітектором-деревенником, що він сам і робить.
Смотрите по теме:
24.02.2020