Авторський супровід об’єкту

Поняття "авторське супроводження" досить часто можна почути, працюючи з дизайнером інтер'єрів. Що означає і що входить у послугу авторського супроводу. Для того, щоб внести ясність для потенційного замовника, я намагаюся все пояснити на простих прикладах. Розуміння суті самої послуги дозволить замовнику та дизайнеру краще розуміти один одного під час роботи над проектом.

Авторське супроводження, яке ще іноді називають ” авторський нагляд ” , буквально означає, що автор самостійно контролює те, що він придумав. У сфері дизайну інтер’єру, авторський супровід – це контроль дизайнером реалізації свого проекту. Проте не лише у контролі полягає супровід. По суті, цей процес-додаткова послуга до дизайн-проекту.

 

Можна продумати весь об'єкт до дрібниць, можна максимально врахувати і нічого не забути, все прорахувати і все узгодити, але все одно від форс мажору не застрахований. Одна з найпоширеніших причин, які роблять необхідною присутність дизайнера інтер'єрів на об'єкті - це незаплановане перенесення розеток або вимикачів. Наприклад електрик займається штробленням для укладання дроту, наткнувся на арматуру в стіні, яку відповідно ніхто врахувати не може, і у цього самого електрика виникає питання: чи можна змістити точку вправо або вліво на 10-15 сантиметрів, тому що коронка дорога і мучиться над однією точкою йому немає сенсу. Насамперед електрик запитає у виконроба, як же йому вчинити в даній ситуації, виконроб самостійно прийняти рішення може не завжди, причини на те завжди знайдуться. У прораба є два варіанти вирішення проблеми - дзвонити замовнику і намагатися вирішити це з ним, що в більшості випадків марно, або дзвонити дизайнеру, хто як не він повинен знати, чи можна змістити точку розетки, і чи не буде вона згодом перекрита шафою або ліжком, чи не потрапить вона до небажаної зони. Але, роль дизайнера не обмежується відвідування виключно об'єкта, на якому йде робота за його проектом, дизайнер крім об'єкта, на цьому етапі роботи, здійснює підбір меблів, освітлення, оздоблювальних матеріалів, декору та інше.

Що таке авторський супровід'
Авторський супровід-послуга дизайнера інтер’єру, автора дизайн-проекту, з контролю над втіленням вигаданого в життя. Під контролем слід розуміти перевірку відповідності того, що реалізується будівельниками на об’єкті, до основної ідеї проекту.

Оскільки професійна діяльність дизайнера інтер'єру не регламентується будь-якими нормативними документами, то порядок робіт самого дизайнера, обсяг матеріалів та послуг, які він надає, у житті дуже відрізняються. Немає єдиного переліку послуг та матеріалів, які дизайнер має надавати. Кожен має свій принцип роботи, свій прайс на послуги та свій список послуг.

У послугу авторського супроводу входить:
  • Періодичний виїзд на будівельний об’єкт
  • Підбір меблів, предметів освітлення, текстилю, оздоблювальних матеріалів, які не увійшли до дизайн-проекту.
  • Внесення коригувань у робочі креслення (за потреби)
  • Узгодження робочих питань з виконробом (при необхідності)
  •  Не слід плутати авторський контроль із контролем якості будівельних робіт. Контролем якості будівельних робіт займається виконроб. Він контролює етапність виконуваних робіт, всі технологічні терміни і якість роботи всіх фахівців, які задіяні на об’єкті (плиточник, штукатур, маляр, сантехнік, електрик, паркетник, мебляр і навіть вантажник). 

 

Цілком логічно, щоб усі оздоблювальні матеріали, всі меблі з освітленням, і всі дрібниці аж до фіранок, були обрані та затверджені на етапі проекту. Але ми для себе, за роки роботи визначили схему, за якою зручно працювати нам та нашому замовнику. Ми помітили, що якщо працювати за такою схемою, коли на самому початку йде підбір об'єктів для наповнення інтер'єру, а потім на підставі цих об'єктів (меблі, освітлювальні прилади, декор) замовник, що кажуть «губився» і важко міг уявити як саме цей конкретний диван буде вписуватися в інтер'єр і як вплине на загальну концепцію заміна цього дивана на інший. Тому ми спробували підійти до вирішення цього питання з іншого боку, так би мовити, в іншій послідовності. І коли ми протестували нову схему роботи, при якій на етапі проекту підбираються меблі, максимально наближені за стилем та задумом, а конкретна модель меблів підбирається під час періоду авторського супроводу, то замовникам було простіше сприймати весь підбір.

На простих прикладах можна порівняти ефективність двох різних схем над проектом.

  • Отже, схема перша. Уявімо, що починаючи роботу над проектом, коли вже визначилися зі стилем та всіма побажаннями замовника, ми пропонуємо основні предмети для наповнення майбутнього інтер’єру. Процес узгодження зазвичай затягується надовго, від замовника часто чуємо фразу, що він не представляє ЦЕ у своєму приміщенні, йому складно не маючи картинки, уявити поєднання якого-небудь конкретного ліжка з тумбочкою. Але ж не останню роль відіграє вартість виробу, і з цього фактору часто доводиться вибирати. Ускладнюється ситуація тим, що навіть якщо все було підібрано, був зроблений проект, готові візуалізації, йде ремонт і потрібно починати купувати меблі, виявляється, що цей диван знятий з виробництва або його завозить тільки одна компанія, яка через відсутність конкуренції ставить на нього ціну. Доводиться частину робіт переробляти наново, і в кінцевому етапі за все платить замовник.
  • Тепер розглянемо другу схему роботи. На етапі проектування підбираються меблі та декори, які своїми параметрами підходять за обраною стилістикою та запропонованою ідеєю, на їх основі розробляється проект. Потрібно зазначити, що окремі предмети або об’єкти, які замислюються як оригінальні об’єкти виключно для цього проекту (скажімо це може бути оригінальна барна стійка, яку потрібно виготовляти на замовлення, або будь-які інші конструкції), продумуються та обговорюються на цьому етапі, на етапі проектування. Потім, після завершення проектування інтер’єру приміщення, коли настає час підбору конкретних об’єктів для наповнення інтер’єру, дизайнер готує первісні пропозиції щодо комплектації. Це робота в салонах меблів та оздоблювальних матеріалів. Перевагою цієї схеми в роботі є те, що в салоні можна підібрати кілька предметів у різних цінових групах, що є важливим для остаточного вибору.

З метою економії бюджету на ремонт будинку чи квартири цілком можна обійтися без авторського супроводу (контролю). Але тільки за умови, що дизайн-проект виконаний у повному обсязі, технічній документації є вся потрібна інформація для будівельників. Але зі свого багаторічного досвіду можу сказати, що дуже рідкісний проект будівельна бригада реалізовує без хоч кількох телефонних дзвінків дизайнеру. І це за тієї ж умови-повний дизайн-проект. Авторський нагляд - важливий етап, який краще не виключати у роботі з дизайнером.

Успіхів у ремонті!

 

 

 

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (4 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *