Дизайн інтер'єру сауни у с. Вишеньки, Київська область.
Загальна площа 122 м².
Будівля сауни, це відокремлена споруда, що розташована на території заміського будинку та має два поверхи. Будівля зібрана з клеєного профільованого бруса, було прийнято рішення максимально зберегти його зовнішній вигляд та фактуру та не зашивати його в інтер'єрі іншими оздоблювальними матеріалами. Виняток становить стелю та стіни у мокрій зоні та санвузлі.
В планувальному рішенні перший поверх сауни можна поділити на два функціональні частини, які відмежовані одна від одної сходами на 2-й поверх. Ліва частина "зона відпочинку" включає власне кімнату відпочинку, невелику кухню. Права частина "банна зона" складена з парильні сауни, санвузла, роздягальні та формує собою своєрідну "мокру зону" з обливним відром, душем і діжкою. Другий поверх сауни значно менший за площею і складається із однієї, але просторої спальні.
Ключовим фактором в дизайні інтер'єру сауни є конструктивні особливості самої споруди та матеріал, з якого вона побудована. Основна концепція дизайну полягала в тому, щоб спроєктувати будівлю сауни таким чином, аби зсередини вона не мала вигляду звичної загальної парильні зі стінами, що оздоблені вагонкою. Водночас оздоблювальні матеріали та й взагалі весь інтер'єр мали б створювати ефект затишку. Додатковий, але вагомий фактор, це швидкість зведення будівлі. Саме через це й було вирішено використати профільований клеєний брус з сосни.
З метою, аби привнести в інтер'єр сауни оригінальних ідей та зробити дизайн нетривіальним, запропонували стелю в приміщеннях оздоблювати не деревом, а гіпсокартоном. Врешті отримали доволі контрастне приміщення, в якому переважний оздоблювальний матеріал є дерево, але воно не є абсолютним. Під час проєктування інтер'єру сауни ми відмовились від рівних стель, а надали перевагу скошеним, які отримала будівля в спадок від конструкції криши.
З підбором оздоблювальних матеріалів в дизайні цієї сауни все доволі просто. Переважаючим оздоблювальним матеріалом в інтер'єрі сауни є власне профільований брус, собою він формує фактуру поверхні абсолютно всіх стін в приміщеннях. Крім фактури саме матеріал бруса задає кольорову гаму в інтер'єрі та є домінуючим кольором. В якості додаткових кольорів в сауні використані світло-сірий, коричневий та блакитний колір. Оздоблювальні матеріали для підлоги також продиктовані основною концепцією дизайну інтер'єру та прямим призначенням приміщень.
Поверхня підлоги першого поверху виконана керамогранітом великого формату. Обрали цей матеріал через те, що весь перший поверх обігрівається за допомогою теплої підлоги. Великий формат плитки був обраний за для того, аби створити ефект суцільної поверхні з мінімальної кількістю швів. Великий формат плитки на підлозі, за задумом дизайнерів, мав відповідати великим поверхням вставок на стелі, що формувалися між балками перекриття.
Смотрите по теме:
13.04.2016