Думаю, що у кожної людини є поняття, які її дратують, є речі з якими вона готова миритися, хоч і не сприймає їх, а є абсолютно байдужі. Ось до понять, які мене дратують, вже давно належить фраза «ціна від…». Не можу сказати, що до глибини душі чіпає таке маркетингове диво, але все ж таки загострене почуття справедливості не залишає байдужим. Звичайно, у цьому методі цінової диференціації є здоровий глузд і навіть логічне пояснення, але цей бік я опущу, мене торкається широта використання цього феномену.
За великим рахунком, нічого надприродного в самій фразі немає, вона навіть допомагає людині швидко визначитися в широкому спектрі цін на ту чи іншу групу товарів. Так, ситуацій, у яких без цього поняття не обійтися, просто безліч. Можливо, але я маю на увазі його масове вживання у сфері, яка мені близька - дизайн інтер'єру.
Сітуація, з якою стикалися якщо не всі, то багато хто. Наприклад, помічаєте зовнішню рекламу, яка пропонує вам меблі (кухні або шафи) і є це магічна «ціна від…», скажімо кухні вартістю від 500 гривень за погонний метр. І ось тут «наживка» зробила свою справу-ви запам'ятали адресу або телефон організації і в один із днів прямуєте туди. Дорогою ви вже встигли порахувати попередню вартість своїх майбутніх меблів для кухні, адже розміри стін ви вже виміряли. Скажімо, довжина потенційної кухні 3 метри, помножили на 500 гривень та отримали 1500. І ось ви вже в салоні і вам проектують меблі. Менеджер врахував ваші побажання, показав усі зразки і залишилася справа за малим - дізнатися остаточну вартість. Але ми то пам'ятаємо, що за розрахунками вона вже коштує 1500 гривень, тож спокійно п'ємо любу запропоновану каву. Але тут на вас обрушується, неначе гільйотина, ціна 8000. Як так? Так легко. Чистий маркетинг. У цю привабливу ціну в 500 грн/м вам заздалегідь вважали все найдешевше: бюджетні ручки, стільницю ДСП завтовшки 28 мм, на цей метр порахували нижню тумбочку з розстібними фасадами, ніяких ящиків для лотків зі столовими приладами і верхні. інших складових за матеріалами та послугами, без яких кухня існувати не може.
Інша ситуація. Ви зважилися на нові квадратні метри в новобудові, тобто вибираєте нову квартиру. На білборді бачите рекламу та цінник «від 10000 за метр квадратний». Порахували в умі, на скільки квадратних метрів вам вистачить відкладених заощаджень (звісно ж залишивши енну суму на ремонт та меблі). Вирушаєте до відділу продажів. Вас привітно зустрічають та починають пропонувати варіанти планувань з кількістю кімнат. Але за підрахунком фінальної вартості виходить зовсім не ті цифри, які очікували побачити. Далі ви цікавитеся, а як реклама- там все так дешево? Виявляється, що така ціна є, але це була одна квартира, правда на першому поверсі, правда вона кутова, правда її вікна виходять у глуху стіну сусіднього будинку, та й була лише одна і вже продана... Але ніхто не обманював, така пропозиція справді було.
Прикладів розповісти можна ще багато, і вони будуть за однією схемою «ціна від…». Повторюся, це не є вселенським злом, багато в чому навіть допомагає визначитися. Але визначення це працює тільки за однією складовою-ЦІНА. Погодьтеся, адже не завжди лише вартість впливає на вибір того чи іншого товару чи послуги. Адже якщо брати до уваги лише ціну, то ми автоматично позбавляємось кількох критеріїв, які допомагають нам щось вибирати, а це і якість, і матеріал, і багато іншого.
Все в нашому світі циклічно і рухається спіраллю, принаймні так кажуть вчені. Що ж, цілком можливо. Самі продавці, коли брали на озброєння це горезвісне «ціна від…» для використання в маркетингових приманках, навіть не підозрювали, що в майбутньому самі страждатимуть. В наш час практично кожен покупець цікавиться вартістю кухні або нової квартири ставить все те ж питання «А яка ціна за метр погонний (квадратний)?» Логічно дізнатися вартість квадратного метра стільниці, вартість квадратного метра фасаду, вартість погонного метра плінтуса тощо. Але вартість кухні-це комплексна ціна, сформована з безлічі компонентів, які неправильно вибудовувати в погонні метри.
Смотрите по теме:
18.01.2019