Квартира в сучасному стилі в Києві
Загальна площа 87,8 м²
Квартира розташована на 8-му поверсі однієї з новобудов Києва, звідки відкривається чудовий вид на столицю. Хоча квартира й не великих розмірів, але вона має чудові панорамні вікна, завдяки яким цьому приміщенню додається візуально більше простору. Саме через невелику площу було прийнято рішення використати вільне планування. Саме тому й були поєднані кухня та вітальня, а також частково з передпокоєм. В планувальному рішенні об'єкта лежить принцип просторих приміщень, що необтяжені меблюванням.
З точки зору дизайну інтер’єру тут ми маємо чисту еклектику, без прив'язки до певного архітектурного стилю. Світлі просторі приміщення ідеально підкреслюють нечисельні кольорові меблі, що робить інтер’єр в цілому бадьорим та життєрадісним. Меблі застосовані виключно за їхнім функціоналом, аби не переобтяжувати невеликі приміщення. Для надання більшої глибини кольорам, в інтер’єр введені предмети в чорному кольорі, це світильники, перегородки та окремі частини стільців.
Що ми змінили в планувальному рішенні
В цьому проєкті ми повністю прибрали стіну між кімнатою та кухнею, частково прибрали стіну між вітальнею та передпокоєм. В результаті такого об’єднання трьох приміщень отримали простору кухню-студію з частково відокремленим але просторим та гарно освітленим передпокоєм. Таким чином в студії ми створили декілька функціональних зон. Всі зони відокремлені одна від одної виключно меблями, тож маємо особисту зону кухні, обідня зона, барна стійка, релакс-зона та зона ТВ. Для комфортного користування кухонними меблями та технікою, між кухнею та барною стійкою було залишене 1100 мм вільного проходу. Між барною стійкою та диваном залишили 1200 мм вільного проходу, з розрахунку на розміри барного стільця та простір для пересування.
Планування санвузлів теж зазнає суттєвих змін. А саме, в стіні між гостьовим та господарським санвузлом була передбачена ніша для розміщення в ній пральної та сушильної машин. В решті перепланувань санвузлів гостьовий санвузол був обладнаний унітазом, душовою кабіною, рукомийником та електричною рушникосушаркою. Господарський санвузол оснастили ванною, рукомийником, унітазом з прихованим бачком, пральною та сушильною машинами.
Спальня зазнала незначних змін в планувальному рішенні, в стіні між нею та ванною була спланована ніша для вбудованої шафи. Приміщення спальні частково відокремлене від зони балкону металево-скляною перегородкою. Завдяки такому плануванню спальня отримує вигляд просторої та мінімалістичної. Балкон вміщує в собі зону відпочинку та робоче місце.
Вибір стилістичного оформлення
Під час обговорення з замовниками питання щодо стилю та дизайну інтер’єру для цієї квартири чіткої прив’язки не було. Основна вимога, яка була озвучена «щоб було світле та просторе приміщення». В подальшому обговоренні ми з’ясували більше важливих подробиць, які допомогли в обранні стилістики для квартири. А саме: в дизайні бажано було використати не занадто яскраві кольори та уникати темно- сірого кольору, застосовувати якомога менше блискучих матеріалів особливо металів. Крім того з’ясувалось, що замовникам подобалося дерево в якості оздоблювального матеріалу та як матеріал для меблів. Також було побажання запропонувати альтернативу підвісним світильникам.
Кольорова гама в проекті
Загалом в проекті переважає білий колір, і це мається на увазі не тільки традиційний білий колір стелі. Більшість поверхонь стін білі, а це стіни спальні, передпокою та частково вітальні. Обрати білий, як головний колір для всього інтер’єру було цілком продуманим рішенням, на це є декілька вагомих причин. По-перше, білий колір є чудовим фоном для того, аби підкреслити та виділити додаткові кольори в інтер’єрі. До такого засобу дизайнери вдаються, коли існує необхідність зробити акцент на якісь кольори, навіть за умови що такі застосовані в невеликій кількості. По-друге, білий колір чудово працює в інтер’єрі, коли необхідно візуально збільшити невелике приміщення. А взагалі про білий колір в інтер’єрі можна більше дізнатися з нашої публікації.
Другим кольором, який найбільше використаний в цьому проєкті, є світло-коричневий, тобто колір натурального дерева. В такому кольорі ми підібрали паркетну дошку, окремі елементи в меблях тощо. Крім того, варто зазначити, що поєднання природних кольорів дерева з білим, є заздалегідь виграшним. Саме таке поєднання можна прослідити в більшості архітектурних стилях. А от в якості акцентних кольорів ми обрали додаткові поєднання, оскільки такий засіб суттєво урізноманітнює приміщення. Так для меблів кухні, а саме її фасадів, підібрали оливковий з оранжевим колір, в матовому виконанні таке поєднання неперевершене.
Кольори в приміщеннях
В дизайні спальні ми робимо акцент на м’якій спинці ліжка, обравши для неї смарагдовий колір. Ця смарагдова деталь ліжка чудово відіграється на фоні білої стіни. А ще досить важливим є те, що в поєднанні з червоним кольором прихованої підсвітки створює свою оригінальну кольорову пару. Комбінація кольорів в санвузлі теж нетривіальна, це поєднання складного світло-сірого з персиковим. Це дає оригінальний результат завдяки тому, що обрані кольори відповідають правилу споріднено-контрастного поєднанню. Окрему увагу ми надаємо чорному кольору, який введений дозовано та в певних елементах. Здебільшого в чорному матовому кольорі ми підібрали та зробили предмети металоконструкцій (каркас перегородок, профіль для трекових світильників). Також в чорному є корпусні деталі світильників, кухонний змішувач, опорні частини стільців тощо.
Підбір оздоблювальних матеріалів
В цьому проекті навмисне не використовувалися химерні оздоблювальні матеріали, оскільки матеріали мали бути простими та зрозумілими. Тому такий оздоблювальний матеріал, як натуральне дерево ми відтворили в паркетній дошці, елементах корпусних меблів, декоративних предметах. Керуючись принципом, який покладений в основну ідею проекту, а саме «вільний простір з лаконічним та зрозумілим дизайном», ми запропонували замовникам не розділяти приміщення різними матеріалами для підлоги, та застосувати один вид (паркетну дошку) для всієї квартири. Виключенням стала тільки підлога санвузлів. Стеля в даному проекті проста однорівнева в усіх кімнатах. Обираючи плитку для стін в санвузол та на робочу зону кухні, ми зупинили вибір на плитці формату 200x50 мм в вертикальному розташуванні. Плитка для підлоги в санвузлах 200x200 мм. Фасадні частини для меблів виконані з фарбованого МДФ.
Підбір світильників
Оскільки одним з найважливіших побажанням замовників полягало в тому, аби в оформленні не використовувати громіздкі підвісні світильники, ми запропонували чудовий варіант. А саме використовувати врізані в стелю точкові світильники з корпусом в білому кольорі, такі світильники чудово вписалися в загальний дизайн квартири. Як виключення складає один єдиний підвісний світильник над барною стійкою. Однак, в тому є потреба- він слугує предметом зонування між функціональними зонами кімнати-студії. На стелі балконів розташовані трекові спрямовані світильники в чорному кольорі.
Смотрите по теме:
07.06.2023