Дерево в интерьере
Дерево в інтер'єрі, в цьому немає нічого незвичайного, це швидше буденність, повсякденність, адже дерево в різних видах і варіаціях широко використовується в обробці або облаштуванні інтер'єру. Складно уявити, який із матеріалів людство використовує у своїх житлах частіше, ну або з такою ж частотою, як дерево.
Дерево в інтер'єрі первісної людини з'явилося не як меблі або декор, та й не до того йому було, щоб свою нору або печеру прикрашати хитромудрими предметами інтер'єру: меблями, декором, та іншим. Ні, дерево з'явилося в печері як дров і як зброя. З дровами - тут все гранично просто, але й не менш складно з дерев'яною зброєю, це всього лише дерев'яний кий, а ось коли ж дерево стало використовуватися як меблі. Зрозуміло, що давня людина, сперечатися з Дарвіном з приводу якою була ця людина або як вона називалася, не станемо, візьмемо за основу лише те, що вона була, так ось ця людина не мала завидного розуму і кмітливості. Він не робив лавок і табуреток, він навіть не намагався склепати собі щось, що нагадує щит з дощок, до всього цього він здогадається набагато пізніше. Меблі в інтер'єрі цієї людини з'явилися у вигляді купи хмизу, на яку кинули звірину шкуру. Пізніше хмиз був замінений на суху траву або мох, а спочатку як і всі відкриття в житті цих створінь, було результатом випадковості-в кутку лежить купа сухого хмизу, заготовленого для підтримки вогню, недбало кинута туди ж звіряча шкура, а слідом за шкірою туди у та він. І якщо пройтися логікою за історичними даними, що доведеному факту використання вогню всього 61 000 років, то можна зробити висновок, що деревом як меблі людство користується приблизно з тих же років, ну може трохи пізніше.
Всім нам відомі історії про середньовічні замки, в яких жили відважні лицарі та чарівні принцеси. Так ось, читаючи ці історії можна помітити, що дереву в цю епоху вдавалося особливе значення. Досить одних лише дерев'яних дверей, щоб надовго задивитись і просто захоплюватися цією красою та могутністю. Усередині замку теж чимало цікавих дерев'яних речей, на які варто звернути увагу. Наприклад, довгий обідній стіл, безліч різьблених стільців, величезні шафи, скрині і т.д. У Середньовіччі дерево служило важливим джерелом тепла і світла, оскільки величезні замки було складно опалювати через вогкість і товсті стіни. Дерев'яна камінна полиця була елементом декору і конструктивної деталлю. Меблі характеризуються масивністю та наявністю різноманітних деталей. На той час дерево добре поєднувалося з вишуканими тканинами та металами. Воно було невід'ємною частиною не тільки в інтер'єрі, а й у господарстві та у виробництві зброї. Його використовували для створення булави, списа, цибулі, арбалета, а також для катапульти.
Дерев'яні меблі епохи ренесансу можна описати так: пропорційність, симетричність, чітка форма, обробка із золоченням, безліч декоративних елементів. Саме в цей час був сконструйований розкладний стіл з висувними опорами, який до сьогоднішнього дня користується величезною популярністю. А на дерев'яні шафи та скрині наносили певний рельєф, наголошуючи на багатстві декоративного мистецтва. Найбільш виразно і розкішно дерево постає перед нами в епосі Бароко. Динамічність образів, прагнення до величі та пишності, до поєднання реальності та ілюзії. Столи, стільці, ліжка, шафи, двері – все це було прикрашене чудовим різьбленням, тому що на той час досить високо цінувалася дрібна ручна робота. Часто кімнати прикрашали маленькими дерев'яними та мармуровими фігурками, скриньками, свічниками та іншими елементами декору.
У сучасному інтер'єрі дерево застосовується не рідше, ніж воно застосовувалося кілька століть тому. Але зараз майстри можуть настільки добре попрацювати над ним, що ви не відразу зможете впізнати його. Поєднання зі склом, металом, пластиком або каменем надає цьому матеріалу більш сучасного значення. Комбінація дерева та скла відома нам ще з XIX століття. У вітчизняних фільмах можна помітити дерев'яні шафи та серванти із застосуванням скляних дверей. Або засклені полички для книг. Зараз набирають популярності дерев'яні журнальні столики зі скляною кришкою, або ж навпаки – стільниця виконана з дерева, а скло використовується для виготовлення ніжок. Таке поєднання матеріалів допоможе надати кімнаті більш витонченого і елегантного змісту. А ось об'єднання з металом виглядатиме впевненіше. Воно часто застосовується в таких сучасних стилях інтер'єру, як техно, хай-тек або лофт. Пластик у поєднанні з деревом використовується найчастіше у створенні вікон та різних елементів декору, оскільки підкреслює легкість і невимушеність. Хоча на вигляд трохи програє природним матеріалам, прослужити він може дуже довго.
Досить складно не звернути увагу на такі досягнення сучасних дизайнерів, як дерев'яні стільці та столи. Багата палітра кольорів, розмаїтість комбінацій з іншими матеріалами, зовнішній вигляд та майстерність використання. Все це - досягнення професіоналів у сфері дизайну інтер'єру. Хотілося б також відзначити кухонні шафки, столи та інші дерев'яні меблі. Комфортні та зручні, вони відмінно впишуться в будь-який інтер'єр вашого будинку. Дуже сміливим рішенням є дерев'яні сходи, які прослужать довго і практично. Найчастіше використовують дерево цінних порід і об'єднують з іншими видатними матеріалами. Часто можна зустріти цікаві елементи декору з дерева. Наприклад, «музика вітру», плетені вази, різьблені рамки для фотографій або будь-які інші прикраси зможуть послужити чудовим доповненням до сучасних меблів і додадуть затишок та комфорт у будь-який інтер'єр.
Окремо варто відзначити такий сучасний стиль, як еко-стиль, що означає, що інтер'єр повністю або майже повністю виконаний із природних матеріалів. А один із найпоширеніших природних матеріалів – це дерево. Тому любителі природи часто використовують цей стиль у себе вдома чи квартирі. Він не тільки позитивно діє на здоров'я людини, але й допомагає відчути близькість з природою, особливо якщо у вас немає такої можливості за межами кімнати. Основні кольори цього стилю – коричневий, зелений, бежевий, блакитний та сірий – допоможуть заспокоїтись після важкого робочого дня та подарувати атмосферу комфорту. Тут можливе застосування найсміливіших ідей щодо елементів декору. Тобто, якщо поставити серед кімнати невелике живе дерево або покласти кілька дров у кутку, це буде невеликою «родзинкою» і виглядатиме дуже цікаво.
Шале - ще один досить цікавий стиль з використанням великої кількості природних матеріалів. Він з'явився на південному сході Франції і в перекладі "chalet" означає "шаль", "тепло". Раніше використовували лише камінь для фундаменту та цокольного поверху та дерево для мансарди. Сучасний шале не дуже відрізняється від старої версії. Люди, які живуть у горах і, власне, котрі почали коштувати такі будинки, зараз просто доповнюють їх необхідними речами, аби створити додатковий комфорт. Цей стиль передбачає дощату підлогу, фанеровані деревом стіни і дерев'яні балки. Мінімальна кількість дрібних предметів – ще одна відмінна особливість. Зазвичай використовують кольори пастельного відтінку: бежевий, коричневий, теракотовий, бордовий, і т.п. Звичайні сучасні меблі навряд чи зможе влитися в інтер'єр старого будиночка. Навіть навпаки - груба, неправильної форми і часто без полірування - підійде набагато краще. Декому це може здатися диким, але тим, хто бажає бути в теплі та затишку, саме те. Великі шкіряні крісла та дивани, камін та мисливські аксесуари створюють особливий настрій. Так само чарівно виглядають такі елементи декору, як рушниці, килими, гобелени і старовинні фотографії в саморобних рамках. Це чудове місце, щоб насолодитися красою зимових гір та попити гарячого чаю сидячи у зручному кріслі.
Стиль кантрі не менш популярний. Він походить від англійського «country» – країна, село. Цьому стилю притаманні такі характерні особливості: простота, комфортність, велика кількість кольорів. Це наче маленький затишний сільський будиночок. З'явився цей стиль відносно нещодавно – у 70-ті роки XX століття. Але на самому початку цей стиль асоціювався з американськими ковбоями та ранчо. Зараз з'явилося багато різних напрямків. Але всі вони об'єднані специфічною атмосферою. Використання природних матеріалів (камінь, дерево) робить будинки в цьому стилі більш комфортними та зручними. А безліч саморобних елементів декору з дерева, металу, каменю чи інших матеріалів зможе чудово підняти настрій. Дерев'яні неполіровані та масивні меблі, балки, вікна, різні елементи декору з дерева – ось головні складові цього стилю. Можлива також наявність ширми або старовинної скрині, які підкреслять особливості кантрі. Такі меблі виділяються своєю простотою та комфортністю. Метою виникнення цього стилю було бажання виконати весь інтер'єр із дерева та інших природних матеріалів. Не можна пройти повз дерев'яні стіни, дощату підлогу і, можливо, навіть стелю, обшите деревом, або ж літню терасу з маленьким столом і зручними стільцями, також виконаними з дерева. Тут переважають такі природні кольори, як коричневий, бежевий, теракотовий, помаранчевий, блакитний, жовтий. Але найбільш уживаний – колір темного дерева до створення природної атмосфери. Завдання стилю кантрі – максимально наблизити людину до природи та навколишнього світу, використовуючи всі природні матеріали.
Смотрите по теме:
21.07.2016