Дерев’яні меблі та меблі з масиву

Дерев'яні меблі та меблі з масиву.
Це одне і теж?

«Меблі з дерева» досить часто можна почути або прочитати подібне в рекламних буклетах або на інтернет-сайтах, а ще зустрічається таке поняття, як «масив дерева», що спільного і в чому відмінність цих слів. Причиною, яка спонукала до написання цієї статті, послужила історія з вибором акустичної системи. Точніше не зовсім історія, скільки звичайний підбір, коли читаючи характеристики до акустичної системи вичитав таке «корпус-дерево». Звичайно ж я засумнівався, що там як матеріал буде дерево, і коли побачив все в живу, зрозумів що під деревом продавець, за виробником, деревом назвав МДФ. Адже він правий ...

Меблі з дерева виготовлялися людством з незапам'ятних часів, і в наші часи основним матеріалом для виробництва меблів залишається дерево, основним  бо як допоміжним матеріалом можна вважати пластик, метал, скло та інші. Науково-технічний процес, бажання здешевити виріб, боротьба за навколишнє середовище зробили свою справу, тепер замість натурального дерева в меблевому виробництві використовують продукти переробки деревини або як в аналогії з продуктами харчування, коли на упаковці сиру пишуть «сирний продукт», можна сказати «матеріали з використанням деревини».

Отже, під поняттям «меблі з масиву», у спрощеній формі, слід розуміти, що ці меблі виготовлені з цільного дерева, коли стовбур дерева розпилюється на дошки або брус і з них виготовляють елементи меблів. І оскільки для виготовлення меблів використовується масив дерева, то ці вироби мають свій «характер». Цілісна деревина реагує на вологу і сонце, вона може бути схильною до сушіння або набухання, може розтріскуватися або деформуватися, може бути приваблива для шашеля, і однозначно такий виріб коштує дорожче. Так було в давнину, коли людство не знало таких матеріалів як ДСП, МДФ, фанера. Це сучасні плитні матеріали, що використовуються для виробництва корпусних меблів.

 

 

ДСП (деревностружкова плита) - матеріал, в основі якого використовується тирса, як основна складова, а як сполучна ланка використовується клеюча суміш. Тирса використовується різної фракції, в центрі плити тирса більші, а ближче до площини (до поверхні) дрібніша фракція. Саме клеюча основа є основним фактором екологічності матеріалу, так як там часто використовуються формольдегіди. ДСП може бути шліфованим або ламінованим. Шліфована ДСП використовується як чорновий матеріал для різних конструкцій. Ламінована ДСП покрита пластиком або папером з лаком (залежно від виробника та цінової категорії), використовується в меблевій промисловості для корпусних виробів.

 

 

 

 

 

ДСП ламинированная

 

 

 

МДФ (дрібно дисперсна фракція) - матеріал, в основі якого вже не тирса, а пил, так само з клеєм. МДФ більш стійка до вологи, має більшу щільність, ніж ДСП. Цей матеріал випускається у форматі плит, які в одній стороні покриті пластиком, але існують варіанти без пластику. Ця плита може фарбуватися, покриватися ПВХ плівкою.

 

МДФ

 

Окрім ДСП та МДФ у меблевому виробництві широко використовують фанеру. Фанера - багатошарова плита, міцніша в порівнянні з МДФ і ДСП. За екологічними показниками її позиціонують вище, ніж ДСП або МДФ, хоча вона також містить клей і дерева в ній не більше, ніж у суперників. Однак фанера має незаперечну якість - на її поверхні - дерево, чого не можна сказати про ДСП, коли на поверхні пластик, або про МДФ у якого поверхня покрита плівкою ПВХ або пофарбована. Вироби з фанери, часто, фарбують або щоб не приховувати структуру дерева- лакують, але смугастий торець залишають видимим і це є якимось знаком якості, який демонструє з чого цей виріб. Для виготовлення фанери використовується переважно шпон берези.

 

 

фанера

 

Шпонування- спосіб, коли потрібно досягти унікального зовнішнього вигляду мінімальними витратами. Для цього використовують шпон дорогих порід дерева, наносячи на фанеру або шліфовану ДСП, на меблевий щит. У результаті маємо виріб, який зовні виглядає як натуральне дерево, але позбавлений побічного ефекту у вигляді розтріскування, усушки, деформації та іншого.

 

Шпон

 

Незважаючи на всі мінуси в меблях з натурального дерева (масиву), які вже були перераховані, меблі служить довго, часто навіть століттями, і саме меблі з масиву є антикварними. Насилу віриться, що колись в антикварних лавках можна буде зустріти меблі з ДСП. Меблі з ДСП залишаються в мало бюджетному сегменті, і виробники таких меблів не дадуть великого гарантійного терміну на них, адже використовувати її більше 10 неможливо.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *