Дизайн та час

Скільки потрібно часу на дизайн

За скільки днів можна зробити гарний дизайн

Побачив в інтернеті рекламу «зробимо дизайн квартири недорого і за один тиждень», а далі була примітка, яка посилила ситуацію «індивідуальний підхід та увагу до дрібниць». Збентежило мене не те, що в цій рекламі обіцяли зробити дизайн у квартирі дешево, щодо вартості послуг дизайнера у кожного своя цінова політика. Здивувало те, що пообіцяли зробити дизайн квартири лише за один тиждень.

По-перше, дизайн інтер'єру, це не лише творчий процес, результатом якого є гарні малюнки стильного інтер'єру. Проектування інтер'єру, це ще й створення технічної документації, тобто робочих креслень для будівельників. Зрештою, дизайн інтер'єру, це підбір меблів, світильників та оздоблювальних матеріалів. По-друге, всі квартири різні за їх площею та кількістю кімнат, порівнювати за обсягом робіт та за витраченим часом на проект однокімнатну та трикімнатну квартиру було б помилкою, адже є ще й дворівневі квартири. По-третє, стилі для оформлення приміщень, які вибирають замовники, різні і по-різному на кожен з них потрібно витратити часу.

 

Проектування інтер'єру, процес відповідальний, він рідко буває результатом спонтанного емоційно прийнятого рішення, в основному це заздалегідь продумане та виважене рішення, прийняте у сімейному колі. Згоден, що трапляються випадки, коли думка про залучення до цієї роботи професійного дизайнера прийшла із запізненням, можливо, спочатку планувалося обійтися самотужки. Навіть вибір моделі мобільного телефону, з терміном служби 1-2 роки, займає якийсь час, а що ж казати про такий досить дорогий захід, як ремонт в будинку, розрахованому років на 7-10, а то й більше. Тож з якою такою метою в даній ситуації потрібен поспіх?

Для того, щоб грамотно спроектувати приміщення, потрібно пройти низку дуже важливих етапів, які суттєво впливають на кінцевий результат. Кожен із цих етапів важливий і є частиною проекту, а саме:

  • Планувальні рішення. Це не просто схема розміщення меблів у квартирі або будинку, це набагато більше, це основа основ. На цьому етапі вирішується, як будуть відкриватися двері, як будуть розташовані меблі, де розташувати світильники, розетки та вимикачі.
  • Вибір стиль. На цьому етапі приймається рішення, не тільки як виглядатиме майбутній інтер'єр, а й якими предметами інтер'єру він буде укомплектований. Вибраний стиль впливає на наступні два етапи.
  • Вибір колірної гами. Для кожного архітектурного стилю характерні свої певні колірні рішення та поєднання.
  • Вибір меблів, предметів освітлення, оздоблювальних матеріалів, текстилю та декору. Це всі ті предмети, які формують стиль і в той же час є його логічним завершенням.

Для успішного завершення кожного етапу зі списку потрібен час та обов'язково досвід, без знань правил ергономіки та технічних нормативів неможливо розробити життєздатне планування квартири чи будинку. Зазвичай, для того, щоб замовник вибрав один, найбільш підходящий варіант перепланування приміщення, дизайнер інтер'єру або архітектор, надає йому 2-4 робітники. Але ці варіанти, представлені власнику квартири, не єдині, до 10 варіантів були промальовані, але не одержали схвалення самим дизайнером. А скільки проміжних варіантів було відкинуто убік, ще на рівні проектування окремих вузлів або частин приміщення складно уявити.

Однозначно можна сказати одне, що збільшуючи швидкість розробки дизайну інтер'єру, буде знижуватися його якість. Дизайн-проект, це не спортивні змагання, де важливо «швидше, далі, сильніше», це не відділ продажу, де важлива швидкість обслуговування клієнтів. Це вдумлива та кропітка робота, де важливо відвести окремий час для кожної дрібниці, для кожного побажання замовника. Особливо, якщо береш собі як девіз фразу «індивідуальний підхід».

Вдалого ремонту!

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *