Дизайн інтер’єра. З чого почати

З чого потрібно починати у дизайні інтер'єру

Пробуєте себе як дизайнер інтер'єру, але не знаєте, з чого слід починати.

Поради дизайнера

Будь-яка робота, яка починається для отримання певного результату, повинна складатися з послідовних етапів. Кожен такий етап не можна поміняти місцями з іншим, інакше робота буде безглуздою. Починати, звичайно ж, треба від початку. А початок роботи над дизайном інтер'єру, це планування.

У практиці дизайнера інтер'єрів траплялося і таке, що замовник до початку роботи з дизайнером інтер'єру вже встиг купити диван або гідромасажну ванну і тепер їх терміново потрібно використовувати в дизайн-проекті. Дуже часто такі емоційні покупки доводиться здавати у магазин.

 

Почніть із планування квартири

 

Sovet 1_ Plan 3_ posle

Дійте системно та почніть із плану приміщення. Навіть якщо ви впевнені, що планування від забудовника у вашій новій квартирі ідеальне і не вимагає жодних перепланувань, зробіть хоча б план розміщення меблів. Планування- етап найвідповідальніший і не терпить поспішності. Все набагато складніше, ніж просто вибір стіни, вздовж якої стоятиме диван.

Передпокій.

Слід визначитися з наявністю шафи для верхнього одягу в передпокої та її розміром. Наявність пуфика чи іншого предмета меблів у тому, щоб сісти, буде корисно, отже, йому потрібно передбачити місце.

Санвузол.

Залежно від розмірів санвузла, кількості санвузлів у будинку чи квартирі, від розташування точок введення водопостачання, залежить розташування та іншого санітарно-технічного обладнання: унітаз, умивальник та ванна кімната. Якщо санвузол невеликих розмірів, можливо, варто подумати про те, щоб відмовитись від ванної та замінити її душовою кабіною. Не забудьте передбачити місце та можливість доступу для пральної та сушильної машини.

 

Кухня.

ОВизначтеся з розмірами самих кухонних меблів, не плануйте меблі за принципом «від стіни до стіни». Чим менша сім'я, тим менші меблі. Наступний крок - визначтеся з варіантом кухонних меблів: однорядні, дворядні або Г-подібні. Проектуйте розташування витяжки, а відповідно і плити ближче до вентиляційного каналу, так втрати потужності витяжки будуть мінімальними. Не проектуйте мийку та варильну поверхню надто близько один до одного, між ними має бути вільний простір 400-500 мм. Якщо не передбачено їдальні як окремого приміщення, продумайте, де буде розташований обідній стіл на кухні. Не забудьте про холодильник, доступ до нього має бути ергономічним.

Спальня.

У спальні важливе розташування ліжка, і мова не про напрямок по сторонах світла. Важливо зберегти вільний доступ по периметру ліжка щонайменше 600-700 мм. Ліжко, затиснуте в кут, не практичне і такого розташування слід по можливості уникнути. Практично буде розташувати, хоч невелику, шафу для одягу в спальні, а ідеальним варіантом стане вбиральня.

Вітальня.

Зазвичай розташування дивана пов'язані з розташуванням телевізора. На місце їх розміщення впливає розташування вікна та вхідних дверей. Якщо дозволяє площа вітальні, зробіть дві окремі зони, ТВ-зона з диваном і релакс-зона з кріслом.

Виберіть стиль для вашого дому

Sovet-6-style-loft

Наступний крок - вибір стилістики приміщення, це важливо не тільки для гарного візуального ефекту, але і для вибору оздоблювальних матеріалів, меблів та предметів освітлення, які надалі перетворять та доповнять ваше приміщення.

Найголовніша порада у виборі стилю для інтер'єру - вибирайте тільки той стиль, який вам до вподоби. Відкиньте різні кліше, такі як «класика завжди буде в моді», які часто наводять як аргументи вибору того чи іншого архітектурного стилю. Можливо, дивно таке почути від дизайнера, але не варто гнатися за останніми новинками у сфері дизайну, особливо якщо ці новинки вам не близькі. Світ дизайну такий мінливий, що розпочавши ремонт ультрасучасного приміщення, до його завершення можна отримати вже трохи застарілий інтер'єр. Звичайно, це сильно перебільшено, але здоровий глузд у цьому є.

Незважаючи на те, що дизайнер інтер'єру та його замовники перетинаються один з одним, їх художні уподобання знаходяться часто на різних полюсах. Здавалося, що нещодавно дизайнери переконали своїх замовників, що стиль loft, це свіжа простота в дизайні інтер'єру. Таких інтер'єрів за останні 5-6 років стало дуже багато. Лофт використовують для квартир, особливо під здачу в найм, для офісів та шоу-румів. Минув час і дизайнери від нього вже втомилися, тепер стиль LOFT їм не цікавий.

 

Обирайте стиль, який вам близький і який ви розумієте. Ваш вибір може бути дивним та незрозумілим для оточуючих, але це буде лише ваш інтер'єр. Приймайте поради від оточуючих лише по суті, уникайте рекомендацій, що ґрунтуються на чужих смаках. Отже, з плануванням квартири розібралися, стиль для інтер'єру вибрали, настав час подумати і про…

Кольорова гамма

Main-page-1-min

Як не дивно, але кольорова гама залежить від стилю, в якому ви вирішили оформити свій інтер'єр. Треба сказати, що проектування інтер'єру хоч і не відноситься до точних наук, але в ньому все взаємопов'язане та підпорядковане. Колірна гама у поєднанні з оздоблювальними матеріалами є знаковими характеристиками стилю. Матеріали такими є більшою мірою, тому що фактура самого матеріалу, крім кольору, додатково формує ще й обсяг.

Час і мода не пощадили і колір, тож на зміну бежевому кольору, який застосовувався в кожному третьому інтер'єрі, прийшов сірий колір, який тепер можна зустріти в кожному другому. Бежевий колір тепер вважається застарілим, а принцип декорування приміщення з різними бежевими відтінками – моветоном.

Щось підказує мені, що у сірого кольору доля буде схожою на бежевий. На зміну похмурим і суворим сірим інтер'єрам прийдуть яскраві життєрадісні поєднання. Можливо контрастні, але однозначно не нудні.

Якщо вам складно визначитися з колірною гамою для вашого інтер'єру, можна вчинити наступним чином. Виберіть всі кольори або поєднання кольорів, характерні для того стилю, в якому ви плануєте оформляти ваш будинок, і шляхом виключення приберіть те, що не є вашими. Ті, які ви однозначно і за жодних умов не станете застосовувати. Яким би великим не був список на самому початку, залиште лише два найближчі для вас кольори або поєднання. Використовуйте їх у своєму приміщенні. Метод виключення дуже простий, але ефективний.

Таким чином ви сформували основу для подальшої творчої роботи. Всі попередні етапи пройдені, тепер питання тільки за вашою фантазією і можна сміливо приступати до дизайну.

Успіхів у творчості!

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

2 коментарі до “Дизайн інтер’єра. З чого почати

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *