Дизайн інтер’єру в післявоєнний час

Як зміниться дизайн інтер’єру в Україні після війни

 

В своїй новітній історії Україна стикнулася з таким випробуванням, як повномасштабна війна. Прийде час і ми обов’язково переможемо, але після перемоги необхідно буде відновлювати нашу Батьківщину, а також всі зруйновані міста та пошкоджені будівлі. Та водночас постає питання, а чи зміниться щось в принципах проектування будівель, плануванні приміщень та в дизайні інтер’єру в цілому. Що станеться зі звичними оздоблювальними матеріалами, які зміни відбудуться в їх логістиці та ціновій політиці. На які зміни в загальних трендах та стилістики оформлення інтер’єру слід очікувати в післявоєнні роки.

Звісно, що станом на зараз можна тільки припускати, як буде відбуватися процес відновлення та яким чином він вплине на якість самих процесів. Чому саме припускати? Та тому, що дуже багато невідомих змінних величин в цій українській формулі. По-перше, руйнівні процеси ще не закінчені та невідомий повний об’єм завданих збитків що до держави в цілому та окремо до громадянам. По-друге, яким буде стан української економіки на той час, та невідомі об’єми допомоги країн-партнерів. Навіть за таких, доволі невизначених умов, можна припустити, що зміни в перший час, будуть відбуватися в наступних категоріях:

Що зміниться в плануванні приміщень

design-after-war-planЗа час війни більшість з нас вже зрозуміли, що рекомендоване «правило двох стін» може врятувати життя під час ракетних та артилерійських обстрілів. Тому, принаймні в перші роки, коли згадки про ці жахіття будуть ще дуже свіжими, це правило буде активно застосовуватися. В планувальному рішенні буде виділятися така собі безпечна зона в квартирі чи будинку з урахуванням правила «двох стін». Ця зона буде максимально віддаленої від вікон чи зовнішніх стін будівлі. Можливо, так популярне до війни вільне планування, коли все приміщення максимально об’єднане та позбуте зайвих стін, зміниться на інше, де буде більше відокремлених (повністю або частково) одна від одної кімнат.

Також мають відбутися зміни в плануванні та організації систем для зберігання, а саме комори, гардеробні кімнати та просто приміщення технічного призначення. Практика довгострокового перебування в будинку або квартирі, довела необхідність подібних приміщень особливо для зберігання додаткових запасів продуктів харчування, запасів питної води, одягу, різноманітних технічних засобів тощо. З такою необхідністю українці стикнулися ще за пару років до війни, а саме під час ковідних локдаунів.

 

 

 

 

Що зміниться в обранні стиля

Ніщо не змусить українця відмовитися від ідеї жити красиво! Саме через такі життєві принципи існує велика ймовірність, що в обранні стиля для оформлення свого інтер’єру, в післявоєнні роки українці будуть керуватися виключно загальносвітовими трендами. Так, для реалізації будуть використані інші оздоблювальні матеріали, але загальний принцип буде збережений. Навряд чи після війни з’явиться, вже майже втрачена «махрова класика», проте ще більшого використання набуде стиль мінімалізм. Стиль loft, що такий популярний у власника, але вже не настільки цікавий дизайнеру, теж біде в тренді та, можливо, вийде в національний тренд.

Меблі та оздоблювальні матеріали

Саме цей пункт і зазнає суттєвих змін. На тлі тих або інших причин, виникне необхідність у обранні або дешевших оздоблювальних матеріалів та меблів, або просто альтернативних варіантів за виробником. Чому саме так може статися? По-перше пройде переоцінка цінностей, що дім, як будівля, не є чимось сакральним і не вартий того, щоб вкладати в нього всі вільні кошти, або як було часто навіть брати під це непідйомний кредит в банку. По-друге, рівень доходів скоріш за все не буде таким, яким він був до початку широкомасштабної війни, тому дешевші матеріали та меблі будуть використовуватися з економічних та практичних міркувань. Що до походження цих товарів, є ймовірність залучання продукції вітчизняних виробників, хоча б з ідеї солідарності взаємо підтримки, а можливо будуть введені в дію якісь державні програми, направлені на розвиток українських виробників.

Звісно, преміальний сегмент буде використовувати більш дорогі матеріали та меблі, та левова частка буде за бюджетними виробами. Але в такому випадку не виключене «просідання» рівня якості тих самих меблів, проте це буде явище тимчасове й не всюди.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *