Дизайн від Matali Crasset – лаконічний функціоналізм

Matali Crasset (Маталі Крассе) народилася в 1965 році в місті Шалон-ан-Шампань (Франція) у сім'ї фермерів. В 1991 закінчила в Парижі E.N.S.C.I. (Національна Вища Школа Промислового Дизайну). Свій перший досвід роботи отримала співпрацюючи з Denis Santachiara у Мілані та Philippe Starck у Парижі. Вона відкрила свою студію в центрі Бельвілля, коли їй було 33 роки, а через 4 роки заснувала компанію Matali Crasset Productions.

Matali розробляє моделі побутової техніки, меблі, реалізує проекти в галузі дизайну, архітектури, графіки. Співпрацює з художниками та такими відомими компаніями, як Artemide (світильники, Італія), Saint Louis (посуд, Франція), Danese Milano (світильники, стільці Італія), Domestic (стікери, Франція), Domodinamica (меблі, Італія), Dornbracht (змішувачі) , Німеччина), Ikea (меблі, світло, Швеція), Exquisite Design, Hermes, Le Printemps, Lexon, L'Oreal, Orangina, Swarowski і Thomson Multimedia.

Її найкращі роботи представлені в найвідоміших музеях світу, включаючи "Museum of of Modern Art" у Нью-Йорку, "The National Art Museum of China" у Пекіні, "Victoria & Albert Museum" у Лондоні та "Le Grand-Hornu" Бельгії. Маталі є знаковою фігурою у світі дизайну, і тому ми вирішили додати інформацію про неї у розділ "Імена та бренди" нашого сайту.

Першим цікавим проектом Маталі Крассе в 1998 році стала інсталяція «When Jim Comes to Paris», яка складалася зі скрученого в компактну колону м'якого ліжка з лампою та будильником. Призначення цього винаходу Маталі пояснює так: «Коли уявний Джим приїжджає в Париж, він може скористатися цим розкладним ліжком з усіма зручностями, оскільки кімнати в Парижі зазвичай невеликі і в них немає спеціального місця для гостей».

 

«When Jim Comes to Paris». Дизайнер Matali Crasset.

 

«Phytolab» (2001) – це досить таки цікавий і корисний проект ванної кімнати. Основна ідея полягає в тому, щоб приймати душ у прозорому кубі, у стіни якого вмонтовані горщики з різноманітними рослинами, які розміщені по всьому периметру. За словами дизайнера, така концепція допомагає швидко знімати стрес і почуватися ближче до природи.

 

«Phytolab» (2001) Дизайнер Matali Crasset.

 

 

«Self made Seat» є м'якими блоками різної форми, з'єднавши які можна отримати комфортний диван. Великі модулі утворюють спинку та сидіння, а менші – підлокітники. Розмір та форма софи залежать від ваших потреб та уяви. Зазвичай ці блоки з'єднують у невеликий диван з підлокітниками, але також можна скласти всі блоки вертикально і отримати зручне ліжко, або використовувати кожен окремо, якщо в кімнаті зібралася велика компанія. Ці модулі не мають граней або гострих кутів, тому можна не турбуватися про травматизм.

 

Кресло «Self-made Seat». Дизайнер Matali Crasset.Блоки для сидения.

 

 

Le voyage en uchronie, galerie Thaddaeus Ropac можна вважати найзагадковішою інсталяцією з усіх проектів Маталі. Цю колекцію можна описати як місце, яке демонструє різноманітні ритуали уявної людської спільноти. Внутрішня помаранчева частина капюшона, виконана з повсті, позначає людське тепло, тоді як зовнішня сіра підкреслює захисні якості. Ця композиція демонструється у «Galerie Thaddaeus Ropac» разом із фільмом, режисерами якого є безпосередньо Маталі та берлінський художник Juli Susin. У цьому фільмі показані люди, одягнені в різнокольорові каптури, які виконують серію ритуалів у подорожі до містичної гори.

 

Кресло капюшон «The Permanents» Дизайнер Matali Crasset.

 

 

"Extension de générosité", виготовлене компанією Campeggi (Італія), було б справедливо віднести до крісел-трансформерів. Його м'які підлокітники легко перетворюються на підголовники, що допомагає зберігати максимальний комфорт залежно від переваг.

 

Кресло- трансформер «Extension de générosité» Дизайнер Matali Crasset.

 

 

Основою для створення оригінальних світильників для Ikea PS 2017 стали звичайні залізничні ліхтарі. Цей багатофункціональний LED світильник має такий вигляд: червона лампа у формі факела укладена в металеву «клітинку» і має зручні ручки, які дозволяють переносити або навіть підвішувати лампу.

 

Светильник Ikea PS 2017 Дизайнер Matali Crasset.

 

 

«Смугастий стілець» (Stripe chair) Matali Crasset-це, свого роду, виклик, протиставлення традиціям і підвалинам. Це своєрідний кольоровий бунт. Вигнуті алюмінієві ламелі розташовані не перпендикулярно, як у традиційних садових стільцях, а поздовжньо. Ламель цілісна і своєю хвилеподібною формою поєднує спинку та сидіння. Цей стілець випускається компанією-виробником садових меблів Fermob (Франція) у кількох варіантах кольору, які дозволяють додати яскравих плям до інтер'єру, тим самим роблячи його строкатим та насиченим. Ручка на задній частині спинки дає можливість стати стільцю ще функціональнішим. Stripe chair можна зустріти в саду, вуличному кафе та навіть у женевській бібліотеці.

 

«Полосатый стул» (Stripe chair) Matali Crasset

 

 

"Double side" - унікальна розробка Маталі для італійського бренду Danese. Це зручне багатофункціональне робоче місце, що трансформується (крісло/стіл), яке дозволяє вирішувати кілька завдань. Крісло-стіл вперше було представлено громадськості у 2011 році на виставці у Мілані. Воно виконане з фанери та повсті. Даний винахід може бути використаний для роботи, як обіднє місце і навіть для ігор. «Double side» замислювався не як суто статичний предмет для відпочинку, а як об'єкт, який дозволяє поєднувати зміну діяльності - від активної фази до пасивного відпочинку. Конструкція стільця не передбачає одноманітного становища, що сидить; навіть сидіти на ньому можна по-різному (стороною або у вигляді наїзника), що тільки підтверджує основний задум автора. Трансформована частина «Double side» дозволяє крісло-столу за пару секунд перетворити на зручне крісло з широкою спинкою. Це функціональний предмет для лекторій, коворкінгів та інших закладів, де формат перебування може змінюватися щогодини.

 

Кресло- стол «Double side». Дизайнер Matali Crasset

 

 

Трансформований диван "Dynamic life" розроблений Matali Crasset в 2011 році для італійської меблевої фабрики Campeggi. У цьому дивані немає жодних складних механізмів для його складання. Вся його конструкція проста і досить бюджетна. Диван складається з 7-ми секцій, відкидаючи які, можна самому формувати відповідну собі конфігурацію. Якщо не відкидати останні секції, то вийде диван, наближений до класичного варіанту. Якщо відкинути всі секції, то вийде просторий повноцінний лежак.
Вся хитрість у складанні секцій дивана зосереджена в одному елементі-це повстяний прошарок, який закріплений до двох протилежних секцій і грає роль петель. Конструкція позбавлена ​​можливих скрипів, заїдань та інших неприємностей, пов'язаних із механізмами, оскільки їх просто немає.

 

Диван «Dynamic life». Дизайнер Matali Crasset

 

 

Ще одна розробка для меблевої фабрики Campeggi від Маталі-це місце, що трансформується «Sweet Talk and Dream» (Солодка розмова і мрія). Основна конструктивна ідея така ж, як і в дивані «Dynamic life», коли як складний механізм використаний повстяний прошарок, який закріплений до протилежних частин. З допомогою трансформації можна отримати сидіння, крісло чи лежак, залежно від бажання. Додатковим предметом у цій конструкції є невеликий столик, який не закріплений постійно в одному місці, а може бути переміщений у передбачені пази, або його можна витягти.

 

«sweet talk and dream (Emulsion). Дизайнер Matali Crasset

 

 

Не можна залишити без уваги розробку Matali Crasset «Емульсія» (Emulsion). Це інсталяція, виконана з об'єднаних предметів, що нагадують віночки (так-так, той самий ручний пристрій для збивання крему) в 4-х різних розмірах. Значних розмірів інсталяція, а це 5-метрова споруда, розміщена в холі навчального закладу. Загальна ідея, яка є основою створення- це перетворення речовини з одного стану на інший (рідкий на твердий), а віночки- це символ, який і є рушійною силою. Іншомовно, це навчальний процес, який дозволяє зробити зі студентів (інгредієнтів) справжніх спеціалістів (готова страва)).
Концепція, яка була використана в інсталяції «Емульсія», знайшла продовження в оформленні світильників настінних та стельових, вивіски для бару та ресторану, перегородок для зонування приміщень.

 

«Эмульсия» (Emulsion). Дизайнер Matali Crasset

 

Ще одна знакова розробка Маталі-Hi hotel (Nice, France). Цей готель являє собою парадоксальний об'єкт: з одного боку готель високого рівня, але з іншого боку в готелі повна відсутність розкоші, притаманна дорогим та пафосним закладам даного напрямку. Готель невеликий, всього 38 номерів, які представлені в 10 різних дизайнерських концепціях. Кожна концепція- це окремий погляд на специфіку та саму структуру приміщення, в якому первинне функціональне призначення, а не шик та пафос.
На перший погляд усі концепції Маталі Крассе виглядають аскетично і простовато, але це тільки при першому побіжному огляді. Детальне ознайомлення з ідеєю дозволяє зрозуміти задум автора. Приміщення досить сміливо обіграні відповідно до цільового призначення. Наприклад, якщо це номер, то в ньому поруч з ліжком може розміщуватися умивальник, ванна або душова кабіна. Всі концепції різні, але поєднує їх загальна ідея-функціональність і простота: оскільки це готель, то людині немає особливої ​​потреби в зайвих квадратних метрах площі, захаращення декором та предметами побуту. Вирішення подібних питань досягнуто у вигляді раціонального використання простору, і навіть нестандартним використанням предметів побуту.
Не тільки саме приміщення, а й більшість предметів, що знаходяться в ньому, мають на увазі кілька варіантів їх застосування. Причому ці варіанти залежать від бажання людини, від її сприйняття навколишнього світу.
Крім оригінальної планувальної організації приміщення та розподілу функціоналу, в готелі «Hі» цікаве рішення кольору. Поєднання кольорів настільки різноманітні, що вражають сміливістю використання комбінацій. Іноді вони здаються надмірно активними, але це є ще одним нестандартним рішенням, яке доповнює собою створену Маталі незвичайну атмосферу.
Інтер'єри «Hi hotel» - це сміливий виклик стереотипним готелям. Цей виклик кинутий і він, поза сумнівом, не залишиться непоміченим і вплине на світову тенденцію проектування.

 

Дизайн Matali Crasset, «Hi hotel». Фотография отеля «Hi hotel»

 

 

Не важко помітити, що на багатьох фотографіях Маталі носить окуляри зі своєї колекції «Wide Open», розробленої у співпраці з компанією «Theo eyewear». Колекція складається з 12 пар різноманітних очок - вісім оптичних версій та чотири сонцезахисні. Кожна пара описує характер: "сміливий", "знаючий", "впевнений", "цікавий", "делікатний", "виразний", "залучений", "імпульсивний", "бунтівний", "мрійливий", "чутливий", " спонтанний». Основне завдання цієї колекції - нагадати про те, що невеликий, але стильний аксесуар може підкреслити найкращі риси та стати частиною вашого характеру.

 

Дизайн Matali Crasset очки «Wide Open»

 

 

Унікальність всіх проектів Маталі Крассе полягає в тому, що вона ставить потреби клієнта на перше місце, але в той же час не забуває про практичність, комфорт та зовнішній вигляд меблів та елементів декору. Вона не просто створює зручні та нестандартні речі, вона створює особливу та незабутню атмосферу своїми «творами мистецтва», які високо цінуються абсолютно всіма: від відомих дизайнерів до рядових покупців по всьому світу.

 

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (14 оценок, среднее: 4,79 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *