Що таке дизайнерський ремонт
Чи існує дизайнерський ремонт у природі?
Ми й самі не помітили, як на зміну такому поняттю, як «євроремонт», прийшло не менш звучне «дизайнерський ремонт». Ще якихось років 10-12 тому, кожен якісний ремонт у будинку називали євроремонтом, хоча дійсно європейського там не було нічого, а був лише шаблонний набір оздоблювальних матеріалів та прийомів самої обробки. Вказівка в тексті про євроремонт надавала таку колосальну вагу самому приміщенню, що його вартість збільшувалася, якщо не в рази, то пристойно додавало у грошовій вазі. На сьогоднішній день це поняття у Києві та обласних центрах України навряд чи зустрінеш, а от на периферії ще може з цим поталанити. Але святе місце порожніти не може і на зміну євроремонту прийшов «дизайнерський ремонт»!
Бажання бути не таким, як усі.
Причина таких перегонів за звучними статусами для свого житла цілком зрозуміла - всі хочуть хоч чимось виділитися і бути унікальнішими, а не типовими або серійними. Це бажання змушує нас вносити зміни навіть у серійні вироби, такі як автомобілі, предмети одягу, телефони, робити їх хоч трохи не такими, як у сусіда. Чесно кажучи, з погляду дизайнера, не бачу в цьому нічого поганого, було б набагато гірше, якби все було навпаки і люди прагнули до всього однотипного. Так що ж, насправді, є дизайнерським ремонтом.
Як відрізнити дизайнерський ремонт
Відмінність №1
Найважливіша відмінність дизайнерського ремонту від звичайного, не дизайнерського, це участь дизайнера інтер'єру в оформленні приміщення. Слід зазначити, що у ролі дизайнера інтер'єру може бути як професіонал, і любитель. Тобто автором дизайнерського рішення може бути навіть сам власник житла, хтось із його сім'ї чи кола його друзів, навіть виконроб.
Відмінність №2
І друга відмінність - це використання стандартних матеріалів для нестандартних рішень. До речі, тут теж не дуже важлива робота майстра. Чим більше використано нестандартних рішень в обробці приміщення, тим більше дизайнерський ремонт вдасться. Принаймні таке правило можна вивести, дивлячись на більшість прикладів такого ремонту у житті. Тут химерність та епатаж вирішують усе.
А ось реалізація ремонту дизайнерського та звичайного буде однакова. Робота будівельної бригади, а це плиточник, електрик, маляр, штукатур, мебляр та інші, проходитиме однаково за будь-якого виду ремонту. Звичайно, можливі деякі дрібні відмінності. Хіба що при дизайнерському ремонті буде більше уточнюючих питань, що і куди кріпити, і чи автор автор проекту у своєму рішенні. Усі технологічні процеси проходитимуть однаково. Послідовність усіх робіт на об'єкті також буде однаковою. Навіть штукатурка буде висихати однаково за будь-якого з видів ремонту. Глобальних відмінностей у реалізації не буде. Виходить, що два види ремонту відрізняються лише ідеєю, а саме дизайнерською ідеєю. А креативна дизайнерська ідея може бути у будь-кого, не тільки у дизайнера.
Якщо резюмувати все сказане в цій публікації, то дизайнерський ремонт, не більше ніж маркетинговий хід, який дозволяє підвищити статус окремого приміщення, будь то квартира або будинок. І цей трохи підвищений статус дозволяє якщо не дорожче продати або здати таке житло, то хоча б привернути до нього трохи більше уваги у потенційних покупців чи орендарів.
Смотрите по теме:
12.05.2020