Частка дизайну у дизайн-проекті

Скільки коштує дизайн в Україні

Поняття «дизайн-проект» і «дизайн» добре відомі широкій аудиторії, але часто між ними помилково ставлять знак рівності. Пропоную докладніше зупинитися цих поняттях і розібратися, що вони спільного, а чому вони різні. Наше житло - наша гордість, так багато хто вважає і це нормально. Пишатися тим, що успішно реалізовано також не соромно. Від власників житла можна почути таку фразу: «Мені зробили дизайн $$ доларів за метр» і озвучуються якісь розцінки на послугу такого плану. Чи варто сам дизайн заявлених грошей та яка частка дизайну у вартості послуги дизайнера. Для початку потрібно визначитися, що ж таке дизайн інтер'єру. Якщо звести всі трактування до головної суті поняття, то виявиться, що дизайн це ідея. Ідея, навколо якої будується вся концепція, це основа, яка з різних фрагментів формує одне велике та цілісне. В основі будь-якого винаходу лежить ідея, вона є первинною. У подальшому робочому процесі відбувається її удосконалення, знаходяться шляхи реалізації, спрощення або навпаки стає більш складною і дорогою.

 

design-dolya-v-proecte

Ідея, за своєю суттю, не матеріальна, її треба укласти в правильну оболонку, щоб вона стала зрозумілою для всіх, а не тільки одному автору. Оболонка для дизайнерської ідеї і є дизайн-проект. Саме в дизайн-проекті первісна ідея стає матеріальною. Ідею візуалізують, отримавши графічні зображення, вона стає зрозумілою для сприйняття. Надалі ідеї надають вигляду, зрозумілому для тих, хто втілюватиме її в життя, для цього створюють технічну документацію. А вже потім стежать за тим, як правильно ідея реалізується, це і є авторський супровід.

Состав дизайн-проекта:

  1. Ідея (дизайн)
  2. Візуалізація
  3. Підбір матеріалів та меблів
  4. Технічна документація (креслення)
  5. Авторський супровід

Ми впритул наблизилися до основної теми-частини дизайну у складі дизайн-проекту. Так, ідея важлива і вона є основою, але дивлячись на склад дизайн-проекту можна з кількох факторів оцінити важливість та інших складових.

Наприклад, тимчасовий чинник, тобто кількість часу, витрачене реалізації кожного з пунктів. В середньому, на візуалізацію однієї кімнати в квартирі у 3d-шника йде 2-4 дні. А якщо врахувати всі кімнати в будинку, а якщо потрібні зміни та коригування… Підбір меблів та матеріалів може здійснюватись до місяця, а то до чотирьох. Оформити всю технічну документацію конструктору потрібно від одного до трьох тижнів, залежно від складності об'єкта. Авторський супровід триває від 2-3 місяців, до 1-1,5 років.

Другий фактор-якість. Він впливає на якість та рівень візуалізацій, на якому обладнанні та в яких програмах вони зроблені. Так само і з технічною документацією. Креслення можуть бути настільки докладні, що не виникне жодного питання у виконроба.

І, зрештою, ціна за послугу дизайнера. Послуга дизайнера включає цілий комплекс послуг, яка має свою окрему ціну. Так перепланування приміщення в середньому коштує 3-5 у. за метр квадратного приміщення. Візуалізація коштує від 5 до 12 у. за метр, а технічна документація коштує 7-15 у. за м2. Все інше-це та оплата послуг самого дизайнера, то як він оцінює свої можливості і свій час.

Таким чином, можна сміливо говорити, що фраза «дизайн мені коштував $$ доларів за м²», не відповідає дійсності, оскільки саме дизайн-проект обійшовся в $$ доларів за м².

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *