Що вибрати, шафа або гардеробна
Які є переваги у вбиралень і шаф
Вибирати між гардеробною кімнатою та шафою доводиться не завжди, а тільки в тому випадку, коли планування квартири чи будинку дозволяє спроектувати той і інший варіант для зберігання одягу. Розберемо докладніше кожен із варіантів, знайдемо їх слабкі та сильні сторони, поговоримо про особливості планування та проектування систем зберігання.
Шафа для одягу і вбиральня мають одну однакову функцію, в них зберігається наш одяг. А вибір, як і де зберігатиметься одяг, вільний робити кожен, відштовхуючись від особистих переваг і планування його приміщення.
Слід зазначити, що не в будь-якому приміщенні вдається знайти місце для вбиральні. Невеликі малогабаритні квартири та smart-квартири практично позбавлені можливості розміщення вбиральні кімнати. З тими квадратними метрами площі, які відведені від усю квартиру, мати гардеробну кімнату - нечувана розкіш. Без проблем гардеробну кімнату можна планувати у заміському будинку та у великих квартирах.
Гардеробна кімната
Огляд. Всі речі видно завжди, для огляду не потрібно відчиняти кожну двері секції.
Ергономічність. Найзручніше. Висота та ширина секцій не залежить від розмірів фасадної частини.
Доступ до речей Набагато простіше, ніж у корпусній частині шафи.
Конструкція може бути спрощена за допомогою профільних систем.
Освітлення. Можливо використовувати в комплексі загальне освітлення кімнати та локальне підсвічування необхідних секцій або полиць.
Наповнення фурнітурою. Можливо, практично без обмежень.
Шафа
Огляд. Складний. Для огляду всього вмісту необхідно відкрити всі фасади, а з використанням розсувних систем це неможливо. Виняток становлять системи «гармошки».
Ергономічність. Не в кожному випадку вдається її дотримуватися. Доводиться знаходити компроміси та підлаштовуватися під розміри корпусної та фасадної частини шафи. Доступ до речей Іноді дуже утруднений, особливо на верхніх полицях.
Освітлення. Локальне освітлення необхідних секцій досить легко здійснити за допомогою LED підсвічування. Загальне стельове висвітлення необхідно передбачити на етапі ремонту.
Наповнення фурнітурою. Можливо, практично без обмежень.
За результатами досить поверхового порівняння шафи та вбиральні кімнати, маємо практично однакові показники. Відмінності полягають лише у простоті огляду вмісту та в ергономічних показниках. Можливо, для когось ці критерії не стануть принциповими, і він вибере традиційну шафу. Але насправді саме в цих двох пунктах захована зручність користування системою зберігання. І ця зручність більшою мірою притаманна саме вбиральні кімнаті, а звична всім нам шафа займає друге місце.
Ще один важливий пункт для порівняння двох наших підопічних не увійшов до загального списку, це простота реалізації тієї чи іншої системи зберігання. Так ось, реалізувати шафу значно простіше, ніж вбиральню. Шафа встановлюють після закінчення ремонту, для нього практично не потрібно ніяким чином готувати приміщення. Досить вирішити, де він буде розташований: лінійно вздовж стіни, затиснутий в один із кутів кімнати або вбудований у нішу. З гардеробною кімнатою складніше, її потрібно проектувати ще на етапі підготовки до ремонту, погодити відчинення дверей та вирішити, який буде тип планування гардеробної кімнати.
Планування гардеробної кімнати
Залежно від конфігурації кімнати, а вона в плані не завжди квадрат або прямокутник, можна виділити 3 основні варіанти - лінійне, кутове та П-подібне планування. Найчастіше, навіть для невеликих вбиралень, застосовується кутовий варіант. Він найбільш функціональний, має лише одну зону із утрудненим доступом, може мати різне співвідношення сторін, що може бути корисним для комплектації різною фурнітурою.
П-подібне планування гардеробної кімнати зручне, ергономічне, але застосовується трохи рідше, оскільки крім розмірів самого приміщення, вимагає ще й правильного розташування вхідних дверей. Двері в таку вбиральню повинні розташовуватися якщо не посередині стіни, то хоча б мати якийсь заплечок в 300-450 мм, а краще 550-600 мм для розташування повноцінного крила корпусної частини.
Лінійне планування за своїм виглядом практично нічим не відрізняється від звичайної шафи, ну хіба що відсутністю фасадної частини (дверей). Але, на відміну від звичайної шафи, більш ергономічна.
Смотрите по теме:
30.08.2020