Газовий котел та кухонні меблі

Закриваємо газовий котел на кухні

Як спроектувати стильну кухню, якщо у вас газовий котел

Ще нещодавно автономне опалення застосовувалося виключно для заміських будинків, але в наші дні і в міській квартирі вже нікого не здивувати наявністю настінного газового котла. Це зручно, практично, але присутність такого агрегату додає клопоту власникам квартир. Крім газового котла, на стінах кухні з'являються газовий лічильник і величезна кількість труб. Що ж робити, адже газовий котел однозначно не є прикрасою інтер'єру, як вписати котел у кухонні меблі, не зіпсувавши. дизайн інтер'єра.

kotel-i-mebel-oborudovanie

Все газове обладнання значною мірою вступає в дисонанс з дизайном кухні та вимагає серйозних конструктивних доробок з боку кухонних меблів. Запрошений мебляр обіцяє зробити меблі на кухні таким чином, що всі труби, газовий котел та лічильник закриються, і нічого не буде видно. І воно все б нічого, але не так все просто і не все можна закривати, а якщо і закривати, то краще це зробити з розумом.

Вписати меблі, з урахуванням всього газового обладнання, не є проблемою. Проблема-вписати правильно, враховуючи ергономіку, стиль кухні та взагалі дизайн інтер'єру в цілому. Під поняттям «вписати правильно» я маю на увазі зпроектувати кухню таким чином, щоб кухня зовні відповідала вибраному стилю в інтер'єрі, була ергономічною і ніяк не видавала присутності газового обладнання. А також повністю відповідала всім протипожежним нормам. Це на перший погляд виглядає просто, з труднощами проектування кухні стикаєшся з початком робіт.

Отже, за нормами відстань між газовим котлом, газовим лічильником та газовою плитою має бути не менше 800 мм (0,8 метра). Простий підрахунок загальної довжини вражає. За стандартних габаритних розмірів обладнання (плита 500-600 мм, газовий котел 400 мм, газовий лічильник 200 мм) вона дорівнює 2,9 метра. Зі своєї практики зауважу, що найдовша стіна кухні, яка нам траплялася в квартирах з автономним газовим опаленням, становила 6 метрів. Найчастіше довжина такої кухні не більше 4,2-4,5 метра, з яких майже 3 метри потрібно відвести для розміщення плити, котла та лічильника.

kotel-i-mebel-shema-razmeri

Закрити настінний газовий котел

езважаючи на те, що зовнішня декоративна обшивка котла спроектована таким чином, що вона практично не нагрівається при роботі, розташовувати меблі в безпосередній близькості до нього заборонено. Необхідний зазор між корпусом котла та сусідніми шафами (справа або ліворуч). Зазор залежить від технічних характеристик кожної окремої моделі котла, але в середньому він становить 25-50 мм.

Закрити котел спереду можна, і використовувати для цього вентильований фасад (дверцята з різними ґратами) не обов'язково. Для цього цілком годиться «глухий» фасад. Необхідно залишити вільний простір між фасадом (дверцями) та передньою частиною корпусу котла в межах 25-50 мм.

kotel-i-mebel-razmer-otstup-bok

kotel-i-mebel-zazor-otstup-front

Закривати котел зверху або знизу - ЗАБОРОНЕНО! За великим рахунком, це технічно складно зробити, оскільки знизу до котла підходить безліч труб, а вгору від нього відходить коаксильна труба димоходу.

kotel-i-mebel-potok-vozduha

Для того, щоб вбудувати газовий котел у меблі, не обов'язково ховати його в окрему шафу. Достатньо залишити простір для котла у загальному ряді меблів. А для того, щоб меблевий фасад мав площину для упору, можна передбачити подобу рамки. Така конструкція дозволяє швидко монтувати/демонтувати секцію, спрощуючи доступ до котла за потреби.

kotel-i-mebel-ramka-dlya-kotla

Закрити лічильник газу

За нормативами закривати газовий лічильник можна за дотримання ряду умов: легкий доступ до нього для огляду та демонтажу. Вільний простір навколо лічильника ніяк не регламентований, але він має бути достатнім для можливості заміни газового лічильника у разі потреби. Таким чином, сам власник зацікавлений, щоб вільного місця було достатньо, щоб не довелося терміново розбирати частину меблів.

Щоб сховати газовий лічильник, достатньо передбачити для нього місце в одному з верхніх модулів кухонного гарнітуру або всередині пеналу. Пенал у разі дозволяє приховати газовий стояк (магістральну трубу), якщо він проходить вертикально.

 

Закрити (зашити) газову трубу

Газову трубу, як і газовий лічильник, можна закривати лише за умови, що буде збережено доступ для її огляду та заміни. Закривати газову трубу гіпсокартонними конструкціями не можна. Дозволяється використання декоративних панелей, які можна легко зняти або відкрити. Зверніть увагу, що в безпосередній близькості з газовою трубою заборонено розташовувати будь-яке електричне обладнання (духова шафа, мікрохвильова піч).

Закрити трубу можна знімними панелями (керамограніт, кварц, акрил, ДСП або МДФ). Такі панелі можуть бути знімними як повністю, так і окремими фрагментами.

Пропоную два приклади як можна спроектувати меблі на кухні

kotel-i-mebel-furniture-plan-1

 

kotel-i-mebel-furniture-plan-2

 

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (4 оценок, среднее: 4,75 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *