IKEA в Україні тепер офіційно

IKEA в Україні тепер офіційно

Розпочалося онлайн бронювання та продаж товарів IKEA

Про це говорили давно, говорили багато різного, але сталося. З травня 2020 року шведська компанія IKEA офіційно запустила онлайн продаж своїх товарів в Україні. До цього моменту продукція IKEA була представлена ​​у салонах представників. Асортимент не дуже радував, тому що був досить одноманітним, а покупець бажав більшого.

Одночасно з цією новиною стало поширюватися ще більше різних припущень про долю як самої компанії IKEA в Україні, так і її конкурентів- вітчизняних виробників меблів. Деякі навіть прогнозують згортання виробництва деяких виробників меблів та відхід з ринку не менш відомої торгової марки JYSK. Нас,дизайнерів інтер'єру, така новина стороною обійти ніяк не може, тому й поговоримо про неї.

 

ikea-v-ukraine-svetilnik

Компанія IKEA відома якщо не всім українцям, то багатьом. Її історія почалася далекого 1943 року. Тоді її засновник Феодор Інґвар Кампрад особисто доставляв товари покупцям, відправляв замовлення поштою. До речі, у назві компанії IKEA приховано ім'я та прізвище її засновника, а також назву місцевості, де він народився. В 1948 в асортименті продукції вперше з'явилися предмети меблів, а в 1958 в Ельмхульт (Швеція) був відкритий перший магазин «Möbel-IKÉA».

 

На сьогоднішній день у компанії працює понад 200 тисяч співробітників, і її оборот становить близько 60 мільярдів доларів. Напрямок діяльності IKEA - дизайн, виробництво та продаж меблів, а також супутніх товарів для дому. Характерна особливість-меблі, куплені в IKEA, покупець збирає сам.

 

У гарних  фірмових каталогах вся продукція представлена ​​ефектно і правильно з погляду маркетингу. Когось із шанувальників бренду підкуповує широкий асортимент різних груп товарів. Комусь до душі солідне походження компанії - чи жарт, шведський «родовід». Кожен знаходить у IKEA щось цікаве для себе-ціну чи якість.

 

Така загальна народна любов до цього бренду мене насторожує, враховуючи, що ця компанія лише звичайний серійний виробник і мережевий продавець. Характеристика істотно перебільшена, але від цього не менш точна. Подивлюся на меблі IKEA через свій суб'єктивний фільтр скепсису.

Меблі IKEA та дизайн

Дизайн цих меблів, в більшості, простий і нехитрий, стриманий і мінімалістичний, лаконічний і подекуди навіть строгий. Це добре. Меблі стильні, причому, по-скандинавськи стильні. Укомплектувати квартиру або будинок такими меблями можна сміливо.

Оцінка дизайнера
❶❷❸❹❺

 

 

ikea-v-ukraine-stul

Меблі IKEA та асортимент

Асортимент товарів, представлених у каталозі Ікеї, справді вартий поваги. Є практично все та на всі випадки життя. Якщо докладніше, то представлені товари для кухні, ванної кімнати, меблі для різних приміщень, освітлення, декор, текстиль та килими, товари для ремонту та прибирання. Комплектувати інтер'єр можна повністю з каталогу, звичайно, якщо поставити таку мету і якщо асортимент товарів гармоніює з концепцією дизайну. Не для всіх архітектурних стилів підійдуть товари від Ікеа, але скандинавський стиль прямо створений для цієї продукції. Швидше за все, цей асортимент підібраний під скандинавський стиль.

Оцінка дизайнера
❶❷❸❹❺

 

 

 

Меблі IKEA та розмірний ряд

Потрібно сказати відразу, навіть для серійних виробів, розмірний ряд мізерний. Що ховається під цим терміном? Розмірний ряд- це розмірні варіації виробу в трьох основних величинах: довжина, ширина і висота. Візьмемо для прикладу комод із двома ящиками-він у каталозі існує максимум у двох варіантах по довжині, а більшість комодів представлені в одному розмірі. У результаті, комод, що сподобався, з двома ящиками доведеться замінити на  комод  вже з трьома ящиками або в іншому дизайні. З диванами, шафами, тумбочками і столиками ситуація така сама.

Оцінка дизайнера
❶❷③④⑤ 

 

 

 

ikea-v-ukraine-divan

Меблі IKEA та колірна гама

У каталозі колірна гама диванів та крісел представлена в основному 4-5 варіантами тканини. Корпусні меблі, такі як шафи, комоди і тумбочки, пропонуються покупцеві в одному кольорі; якщо виявилося 2 або більше, то це шикарний вибір. Якщо виріб підійшов за своїми габаритами та стилем, то з кольором може виникнути складності та доведеться змінювати концепцію всього дизайну приміщення.

Оцінка дизайнера
❶❷❸④⑤

 

 

Меблі IKEA та якість матеріалів

Асортимент меблів дуже широкий, матеріали використані різні і у великій кількості, тому одним словом їх якість не охарактеризувати. Розглянемо більше конкретних прикладів. Як варіант, беремо звичайну накладну меблеву петлю, яка використовується в шафах і тумбочках з розстібним відкриванням фасаду (дверцята). Така фірмова петля з плавним ходом Ікея коштує близько 70 грн. За ціною вона на 30% дорожча за аналог німецького виробництва, а за функціоналом її регулювання вона зіставна з китайською петлею, вартістю 30 грн.
Подушки для сидіння диванів часто виконані з поролону, деякі моделі доповнені пружинами, а деякі оснащені пружинною сіткою під подушками. Навіть якісний поролон-матеріал недовговічний та непрактичний.
Дерево для виробів оцінити складно, тому що фарбування все приховує. Фарбування, до речі, нарікань не викликає, добротна машинна робота. Обробка дерев'яних виробів до нанесення кольору могла бути кращою, помітні дефекти у місцях стику складових деталей.

Оцінка дизайнера
❶❷❸④⑤

 

 

Меблі IKEA та ціна

Ось що мене не тішить зовсім, то це ціни. Ціна, як кілька, не говорить ні про що. А ось щоб зрозуміти, наскільки ціна відповідає виробу, необхідно докладніше вивчити з яких матеріалів він вироблено та порівняти з іншим рівноцінним зразком. Диван IKEA за ціною не конкурує з диванами нашого вітчизняного виробництва, які коштують близько 18-30 тисяч гривень.

От хіба дизайн їх вигідно відрізняє від конкурентів.
В IKEA цікаві ціни на килими, текстиль та різну корисну дрібницю для дому. Але важливо з чим порівнювати. Якщо порівняти з бельгійським текстилем, ціна буде дуже демократичною. А от якщо порівняти з китайською, то різниці практично немає.

Оцінка дизайнера
❶❷❸④⑤

 

 

Зваживши, по можливості, всі плюси та мінуси, виходить, що товар, який ми так радісно зустрічаємо на українському ринку, є досить посереднім. Середня ціна та середня якість не дають приводу для оптимізму. Щоправда, можна оптимістично сподіватися, що цей товар зроблено у Швеції, але й тут усе не так однозначно. Справа в тому, що торгова марка справді зареєстрована у Швеції, але виробничі потужності знаходяться у різних країнах світу. Корпусні меблі, які пропонуватимуть на українському ринку, виготовлятимуть в Україні. Так влаштований мережевий бізнес виробництва серійних меблів.

ikea-v-ukraine-decor

 

Що дійсно заслуговує на повагу з продукції IKEA, так це декор і різна дрібничка для кухні. Декор різноманітний, підходить для оформлення інтер'єрів приміщень у різних стилях.

Наважуюся припустити, що з тріумфальною появою IKEA на українському ринку, серйозних змін не відбудеться. Спочатку прогнозовано буде підвищений інтерес, але згодом попит значно вщухне. Однозначно продукція Ікеа знайде своїх шанувальників. Насамперед, це буде комплектація інтер'єрів середнього та нижче за середній бюджетний діапазон.

 

Товар з IKEA може застосовуватися для оформлення квартир під оренду а також буде нарозхват серед людей, для яких меблі серійного виробництва підходить з низки причин, як ціна і доступність. Ті, хто у питаннях підбору меблів більш вимогливий і цінує індивідуальність у кожному виробі, навряд чи стануть шанувальниками Ікеї. Думаю, що не буде особливої різниці, коли свій інтер'єр власник комплектує самостійно і якщо він для цього приваблює дизайнера інтер'єру.

Продукція IKEA буде затребувана та актуальна однаково. Можливо, незначне «просідання» обсягів продажу та цін на меблі вітчизняного виробництва. Але, з часом, індивідуальний підхід повернеться у форматі кухонь та шаф, які проектуються на замовлення та під розміри конкретного приміщення.

Робіть свій вибір удумливо!

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *