Відомі світильники у фільмах про агента 007 Джеймса Бонда

Відомі

дизайнерські світильники

у фільмах про супер агента

Джеймса Бонда

Все, абсолютно всі фільми всесвітньо відомої бондіани укомплектовані найдорожчими іграшками і, в основному, це іграшки для чоловіків. Тут найстильніші та найдорожчі автомобілі, яхти, годинники та костюми. Все, чим може похвалитися процвітаючий чоловік, усе зібрано в цих легендарних фільмах. Але не тільки вищезазначені предмети заслуговують на увагу. Інтер'єри у фільмах про Джеймса Бонда - це «клондайк» для дизайнера інтер'єру. По обстановці приміщень можна вивчати історію архітектури чи дизайну. Художники намагалися підібрати предмети інтер'єру, які значною мірою здатні охарактеризувати епоху, бути своєрідними маркерами, які підкреслюють певний рівень і статус всього оточення.

Lighte_Bond_2. Светильник в фильмах о Джеймсе_Бонде.

Історія бондіани почалася з виходом першої серії фільму «Доктор Ноу» за книгою Яна Флемінга у 1962 році. І з цього моменту після кожної нової серії активно обговорюється все, що пов'язано з агентом 007: автомобіль Бонда, годинник Бонда, костюм Бонда і навіть дівчина Бонда - все, що можна було пов'язати з цим ім'ям, яке, без сумніву, стало брендом і також мало успіх у продажах. Ну хто ж відмовиться стати власником годинника Omega Seamaster 300, який був на руці Бонда або автомобілем Aston Martin DBS?

Художник-постановник Кен Адам своїми декораціями поставив вектор, в якому оформлялися всі наступні серії про Джеймса Бонда. Він створив стиль самої "бондіани". Працюючи над фільмами про Бонда, він використовував предмети інтер'єру, які створювалися дизайнерами того часу, і навіть твори, створені в 20-30-ті роки 20 століття і до шістдесятих років вже стали легендарними. Цей принцип був збережений і в наступних серіях, які оформлялися вже не Кеном.

Кожна нова серія-це сплеск активного обговорення всього, що оточувало Джеймса Бонда цього разу. Стилісти обговорюють зачіску, костюм та тканину. Цінителі та знавці автомобілів обговорюють характеристики нового суперкара, і те, за скільки секунд він видасть сотню кілометрів. Фахівці зі зброї обговорюють свої нюанси, навіть представники силових структур залучаються до обговорення. Ну а ми, дизайнери інтер'єру, звичайно ж, обговорюємо декорації, предмети інтер'єру та архітектуру. І йтиметься про те, що цікавого для себе в цьому легендарному фільмі бачимо ми, фахівці у своїй справі.

Всі відомі світильники, які змогли помітити і дізнатися, переглядаючи фільми про агента Її Величності, Джеймса Бонда, ми зібрали в цій статті.

 

Світильник Brass Leaf Motif Lamp by Carlo Giorgi

Brass Leaf Motif Lamp by Carlo Giorgi

Почнемо публікацію з найбільш загадкового твору-торшера Brass Leaf Motif Lamp. Про нього відомо лише те, що його створення датується 70-ми роками 20 століття, а заявлений автор-італієць Carlo Giorgi. Великий біоморфний світильник з латуні нагадує лист ревеню. Створювався для Bottega Gadda (реміснича майстерня в Мілані, Італія). Більше немає жодних даних. Ні про самого автора (це одна людина чи група дизайнерів), ні про виріб. Офіційно такий світильник для підлоги від дизайнера Carlo Giorgi зараз не випускає жодна фабрика. Але ринок сповнений досить точними репліками авторства інших майстрів. Оригінальний (під питанням) світильник можна зустріти лише на інтернет-майданчиках, які торгують антикваріатом та на аукціонах. Цей загадковий світильник помічений у фільмі із циклу бондіани «Ліцензія на вбивство»(1989) («Licence to Kill»).
Лицензия на убийство_1989_Licence to Kill_ 1
«Ліцензія на вбивство» / «Licence to Kill» (1989)

 

 

 

Лицензия на убийство_1989_Licence to Kill_ 2
«Ліцензія на вбивство» / «Licence to Kill» (1989)

 

Люстра Fun 5DM by Verner Panton

Люстра Fun 5DM by Verner Panton

Світильник Fun 5DM від датського дизайнера та архітектора Вернера Паттона (Verner Panton), відомого своїми революційними поглядами щодо меблів. Він вважав, що меблі не обов’язково повинні мати традиційні форми, але крім того щоб бути зручними, вони також повинні бути і цікавими. Крім величезної кількості меблів Вернер Паттон створив близько 25 світильників. Люстру Fun 5DM він розробив у 1964 році для цілої колекції світильників під назвою «Fun». Перламутрові диски на ланцюгових підв’язках із багаторівневими каскадами і сьогодні виглядають ефектно та актуально. Люстра Fun 5DM by Verner Panton присутня у фільмі «На секретній службі Її Величності»(1969) («On Her Majesty’s Secret Service»).
На секретной службе Её Величества_1969_On Her Majestys Secret Service_ 1
«На секретній службі Її Величності» / «On Her Majesty's Secret Service» (1969)

 

На секретной службе Её Величества_1969_On Her Majestys Secret Service_ 2
«На секретній службі Її Величності» / «On Her Majesty's Secret Service» (1969)

Світильник PH 32 Poul Henningsen Louis Poulsen

Светильник PH 32 Poul Henningsen by Louis Poulsen

Золоту медаль на виставці декоративних мистецтв у Парижі (1925 рік) отримав настільний світильник, який випускала фабрика, відома в наш час як Louis Poulsen, а в той час іменована «Paris». Виставка легендарна ще й тим, що вона дала назву новому стилю Ар-деко. Автор світильника – Поул Хеннінгсен (Poul Henningsen), датський архітектор, дизайнер, письменник та критик. Поул довго експериментував з формою абажурів для того, щоб досягти ефекту м’якого розсіяного світіння. Щоб виключити відблиски, багато експериментував і з матеріалами, пробуючи міняти місцями матові та глянсові поверхні. До середини 50-х років ХХ століття він створив близько 100 різних варіантів цього світильника. Усі світильники, а саме настільні, підвісні, настінні та підлогові мають одну спільну конструктивну ідею у своїй основі. Ця серія світильників отримала загальну назву PH – ініціали автора ідеї. Настільний світильник PH 32 Poul Henningsen Louis Poulsen знято у фільмі «Квант милосердя» (2008)(«Quantum of Solace»).
Квант милосердия_2008_Quantum of Solace
«Квант милосердя» / «Quantum of Solace» (2008)

Світильник Arco Flos

Светильник Flos Arco

Торшер Arco, можливо, найвідоміший світильник не тільки в колі дизайнерів та архітекторів, а й для багатьох людей у ​​всьому світі. Крім того, що це найвідоміший світильник, він ще й найчастіше підробляється. А це також своєрідне визнання. Італійські брати П’єр Джакомо Кастільйоні (Pier Giacomo Castiglioni) та Акілле Кастільйоні (Achille Castiglioni) намагаючись отримати затишний домашній варіант вуличного ліхтаря і в 1962 році створили підлоговий світильник Arco. Мармур для основи використовується лише з одного певного кар’єру в Італії. Основа важить майже 65 кг, це запобігає можливому перекиданню світильника. На гранях основи є фірмова фаска, що є своєрідним знаком якості. Для того, щоб світильник можна було зручно перенести в інше місце, у мармуровій основі є спеціальний отвір, куди можна вставити будь-який стрижень. Отвір розташований зі зміщенням для можливості балансування при переносі. Підлоговий світильник випускає італійська фабрика Flos і за більш ніж 50 років не вносила жодних змін до його конструкції. Світильник Flos Arco помітили в «Діаманти назавжди» (1971) («Diamonds Are Forever») та «Помри, але не зараз» (2002) («Die Another Day»).
Бриллианты навсегда_1971_Diamonds Are Forever_ 1
«Діаманти назавжди» / «Diamonds Are Forever» (1971)

 

Бриллианты навсегда_1971_Diamonds Are Forever_ 4
«Діаманти назавжди» / «Diamonds Are Forever» (1971)

 

Умри, но не сейчас_2002_Die Another Day
«Помри, але не зараз» / «Die Another Day» (2002)

Гримерне голлівудське дзеркало

Гримерное голливудское зеркало

Є у нашому списку один виняток. Це всім відомий винахід за назвою «голлівудське дзеркало». Воно не має автора, принаймні він не відомий. Це швидше дзеркало з підсвічуванням, ніж просто світильник. Але, все ж таки, ми включили його в нашу підбірку, тому що воно досить часто з’являлося у фільмах про секретного агента британської розвідки Джеймса Бонда. Сам агент 007, хоч і може вважатися певною мірою нарцисом, але він не користувався такими дзеркалами. Зате часто відбивався у них. Відображення Джеймса Бонда в голлівудському дзеркалі можна побачити у фільмі «Діаманти назавжди» (1971) («Diamonds Are Forever») , «Людина із золотим пістолетом» (1974) («The Man with the Golden Gun») та в «Іскри з очей (1987) (“Inside The living daylights”).
Бриллианты навсегда_1971_Diamonds Are Forever
«Діаманти назавжди» / «Diamonds Are Forever» (1971)

 

Человек с золотым пистолетом_1974_The Man with the Golden Gun
«Людина із золотим пістолетом» / «The Man with the Golden Gun» (1974)

 

Искры из глаз_1987_Inside The living daylights
«Іскри з очей» / «Inside The living daylights» (1987)

Світильник Flos KTribe

21_Светильник Flos KTribe

Ще один відомий світильник від фабрики Flos – це оригінальний настільний світильник KTribe. Талановитий дизайнер Філіп Старк (Philippe Starck) створив цей світильник у 2007 році. Цей шедевр дуже молодий, особливо у порівнянні з іншими представниками легендарних предметів висвітлення у цьому списку. Але популярність і широта використання дозволяють перебувати йому в сусідстві з такими іменитими світильниками, як Arco. Слід зазначити, що творчість Філіпа Старка суттєво вплинула на асортимент компанії Flos. З його приходом у компанії з’явилася нова стратегія, він увійшов у вузьке коло дизайнерів, котрі формували стиль та імідж фабрики Flos десятиліттями. Настільний світильник KTribe від Philippe Starck ми помітили у фільмі «Квант милосердя» (2008) (Quantum of Solace).

Більше про Philippe Starck, як про дизайнера стільців, можна прочитати у нашій публікації https://vio-design.kiev.ua/predmetnyj-dizajn-philippe-starck/

Квант милосердия_2008_Quantum of Solace
«Квант милосердя» / «Quantum of Solace» (2008)

Світильник Flos Spun Light F

Закриваючи список світильників від фабрики Flos у фільмах про агента 007, слід згадати про Spun Light F. Створений британським дизайнером і скульптором Себастьяном Вронгом (Sebastian Wrong) у 2002 році цей підлоговий світильник викликав фурор на міжнародній виставці та отримав премію. А вже з 2003 року цей торшер випускається фабрикою Flos. По суті, Spun Light F це класичний торшер, особливо його абажур з циліндричною формою, а також довга опорна нога строгої форми. Але деталі роблять його не просто сучасним світильником, вони дозволяють йому стати популярним поза часом. Ці деталі у поєднанні з підібраними матеріалами дозволяють використовувати цей світильник в інтер’єрах різної стилістики. Світильник для підлоги Spun Light F доповнив собою інтер’єр фільму «Квант милосердя» (2008) («Quantum of Solace»).
Квант милосердия_2008_Quantum of Solace
«Квант милосердя» / «Quantum of Solace» (2008)

Світильник Panthella table lamp by Louis Poulsen

Светильник Panthella table lamp by Louis Poulsen

Закриває нашу вибірку легендарних світильників у фільмах бондіани настільний світильник Panthella table lamp від данської фабрики Louis Poulsen. Цей світильник з білого матового акрилу в 1971 створив Вернер Паттон (Verner Panton), про який ми вже згадували на початку нашої публікації. Ідея, яку Verner Panton вклав у цей світильник-це максимальне відображення світла від усіх поверхонь, на які потрапляють промені і, за задумом автора, опорна нога не повинна була стати винятком. Можливо, всі розробки Вернера Паттона настільки актуальні в сучасному світі через те, що його не можна було назвати дизайнером закінченої форми. Він ставив значення кольору вище форми, хоч і увійшов в історію, як людина, яка здійснила революцію в роботі з формами різних предметів інтер’єру. А матеріали, з якими активно працював Вернон, інші дизайнери почали використовувати лише за кілька років після нього. Світильник Panthella table lamp можна побачити у фільмі «Квант милосердя» (2008) («Quantum of Solace»).
Квант милосердия_2008_Quantum of Solace
«Квант милосердя» / «Quantum of Solace» (2008)

Продовження теми інтер'єрів у фільмах про агента 007 Джеймса Бонда читайте в нашій публікації

"Культові меблі у фільмах про Джеймса Бонда"

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (2 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *