Хайме Айон (Jaime Hayon) - відомий своєю неординарністю дизайнер, який підкорив увесь світ мистецтва різноманітністю сучасних та видатних проектів.
Хайме народився 1974 року в Мадриді. У віці 23 років почав працювати в Дослідницькому Центрі Зв'язку «Benetton Group». Через 1 рік він очолив відділ дизайну, в якому був відповідальним як за інтер'єри магазинів, ресторанів і виставок, так і за дизайни книг, журналів і логотипів.
Завдяки нестандартному мисленню і вмінню зробити фурор, цей іспанець по праву може називатися одним з найдивніших (у хорошому сенсі слова) і дизайнерів сучасності, що запам'ятовуються. Дизайнером, який з легкістю може поєднувати у своїх виробах не тільки безліч різних функцій, але й якийсь прихований сенс, який зрозуміють далеко не всі.
Часто можна почути, що деякі дизайнери називають свого колегу "представником середземноморського цифрового бароко". Основними відмінностями цього ексцентричного стилю є цифровий метод проектування предметів, використання сітки, метафори, метаморфози, елементів сюрреалізму та перевага локальних кольорів (найчастіше червоного, чорного, білого, синього у поєднанні із золотом або графічними елементами). Деякі вважають його «антимодернистом», основна філософія якого полягає у критиці та небажанні приймати сучасні технології для виробництва деяких виробів. Але сам дизайнер заперечує, що належить до якогось певного стилю, він просто намагається робити речі, які будуть відображати емоції та приносити радість.
На виставці «David Gill gallery» у Лондоні Хайме спільно з компанією «Lladro» презентував інсталяцію під назвою «The Fantasy». Свічники та мініатюрні фігури, зроблені з різнокольорової порцеляни – ось головні герої цієї колекції. За словами автора, натхнення прийшло до нього під час візиту до парку кактусів у Лансароті. «Родзинкою» цієї колекції можна вважати поєднання фантазій Хайме та традицій Lladro.
У 1990-х роках для ArtQuitect edition було винайдено «Bathroom Suite Unit». Це комплект для ванної кімнати, що складається з білого керамічного столу та жовтої раковини, на кутку якої розташований такий же жовтий світильник. Досить практично у темний час доби, чи не так?
Але це не єдиний його прорив у сфері винаходів для ванних кімнат. Diamante Vanity Unit нагадує про гламур 1930-х років, а елегантність є головною рисою.
Ще одним відомим проектом Хайме можна вважати колекцію стільців T-Table special edition, розроблену у співпраці з венеціанською керамічною майстернею Bosa. Ця колекція включає 6 різноманітних керамічних стільців, які можна без проблем пересувати куди завгодно. Завдяки їхній конструкції, зовні вони нагадують величезні візерунчасті гриби. Їх можна використовувати по одному або поставити разом, внаслідок чого виходить якась «грибна галявина».
Спеціально для виставки в Galerie Kreo дизайнер створив набір спортивних тематичних меблів та елементів декору «Game On». Це його перше сольне шоу у впливовій меблевій індустрії, яке включає нову колекцію з шести предметів, натхненну спортом. Це дзеркало Ping Pong Hanger з м'ячем золотого кольору на поверхні. Стіл, виконаний з мармуру, що імітує форму та текстуру м'яча для гольфу. Великі дзеркала у формі гігантських тенісних ракеток мають стилізовані дерев'яні ручки та кольорові краї.
4 химерних скульптури Tiovivo є одними з великомасштабних інтерактивних установок на Carroll Slater Sifly Piazza. Ігровий дитячий майданчик з фігурами у вигляді тварин в Атланті спроектований таким чином, щоб можна було пробратися всередину цих фігур. Вони відрізняються барвистими малюнками та безліччю сходів та гірок з отворами, призначеними спеціально для гри дітей. Ця установка перетворює простір у відкриту художню галерею та водночас дитячий майданчик, створюючи атмосферу для спілкування та відпочинку.
На цьому його грандіозні інсталяції не закінчуються. Хайон створив чотири відмінні мультяшні персонажі під назвою «Merry Go Zoo». Ці тварини сидять на ступінчастих циліндричних основах, завдяки чому відвідувачі можуть обертати фігури як захочуть. Цей проект є виданням програми літньої інсталяції High Museum of Art, яка раніше включала два проекти мексиканських дизайнерів Ектора Есраве та Ігнасіо Кадена в 2014 і 2015 роках. За словами Сари Шлеунінг, декоратора мистецтв та куратора музею, Хайме Айон представив динамічну, привабливу та радісну обстановку, яка розширює доступ до музею на відкритому повітрі та пропонує відвідувачам познайомитися з мистецтвом в інтерактивному режимі.
І, насамкінець, хотілося б відзначити чудовий салон «Faberge» у Женеві. Цей бутік представляє світ розкоші, значущості та елегантності. Хайме Айон постарався, щоб у інтер'єрі цієї будівлі поєднувалися класика та сучасність. Приглушені кольори та розкішне оздоблення ідеально підходять для ювелірного магазину високого класу. Інтер'єр бутика Faberge є інноваційним підходом до досвіду High Jewellery з виразом сучасної розкоші завдяки простоті та чуттєвості. Концепція та дизайн фокусуються на чудовій майстерності, чуттєво мінімальних формах і вишуканих матеріалах, у тому числі шовкових стінових фіранках і каррарському мармурі. Велика кількість дерева та білого кольору надають органічного та динамічного відчуття і, водночас, відчуття врівноваженості та спокою. Завдяки простоті дизайну та високоякісним дорогоцінним матеріалам атмосфера тут спокійна, м'яка, яскрава та аристократична.
Уважно розглянувши багато відомих проектів Хайме Айона можна з точністю сказати, що на відміну від інших дизайнерів, він не зупиняється на одному стилі, а йде вперед, створюючи різноманітні дитячі інсталяції та елегантні розкішні бутіки. Це той самий випадок, коли людина не зациклюється на чомусь одному, а, незважаючи на злети та падіння, продовжує займатися улюбленою справою та радувати людей у всьому світі.
Смотрите по теме:
17.10.2017