Як зорово полегшити кухню
Мрія кожної господині – це функціональна, правильно спланована та простора кухня з усією необхідною технікою. Але сувора правда життя така, що не кожен може дозволити собі таку кухню. А якщо розширити площу кухні неможливо, то як можна зорово зробити кухню легше. Ми підібрали список рекомендацій, які дозволять візуально полегшити кухонні меблі. У недавній нашій публікації ми докладно розібралися, як можна збільшити маленьке приміщення
Наші рекомендації не прив'язані до кухонних гарнітур якихось конкретних стилів, можна сказати, що вони універсальні і на всі випадки життя. Улюблені засоби роботи дизайнера інтер'єру - це форма та колір. Тому наші поради щодо полегшення кухні можна розділити на дві групи: полегшення кухні за рахунок кольору та полегшення за допомогою форми.
Полегшення кухні формою
Порада 1
Відмовитись від меблів великих розмірів
Перша і груба помилка при проектуванні кухні - це робити кухонні меблі не за розміром самого приміщення і не під людей, які проживають у цьому будинку або квартирі. Помилка полягає в тому, що дуже часто меблі проектуються за принципом від стіни до стіни. І не важливо, яка при цьому довжина стіни, 3 метри або 5 метрів і те, що в будинку проживатимуть лише дві особи. Постарайтеся спланувати свою кухню так, щоб вона вміщала в собі тільки найнеобхідніші кухонні секції і кухонну техніку, що вбудовується. Всі кухонні шафи, як верхні, так і нижні, радимо проектувати під конкретне цільове призначення. У такому разі можна буде досягти оптимальних размерів кухні по довжині.
Порада 2
Намагайтеся зменшити кількість верхніх шаф
Для візуального полегшення кухні в цілому можна зменшити кількість верхніх секцій. Якщо кухня має Г-подібне планування, то можна верхні шафи залишити з одного боку, скажімо над мийкою, а інше крило кухні зробити зовсім без верхніх секцій. Функціонал верхніх шаф можна перекласти на нижні секції, тим більше, що зараз без проблем можна купити навіть сушку для посуду, яка може бути вбудована в ящик. Крім кількості верхніх шаф, можна зменшити їх розміри, скажімо, зменшити висоту. Сучасна кухня може бути спроектована без верхніх шаф. Для таких кухонь існують витяжки, які монтуються в стільницю, або суміщені витяжки з варильною поверхнею.
Порада 3
Виключити масивні карнизи
Якщо кухня планується в класичному стилі, то вона може мати карниз менших розмірів або бути з мінімальним карнизом по висоті. Традиційна класична кухня не може існувати без карниза, такий декор створює завершений образ. Але слід підібрати карниз, який пропорційно відповідатиме і самим кухонним меблям і приміщенню, в якому вона планується.
Порада 4
Збільшити зазор над верхніми шафами
Чем больше свободное пространство над кухней, тем выше кажется уровень потолка в помещении и так визуально кухня выглядит ниже и легче. И наоборот, чем меньше этот зазор над верхними шкафами, тем ниже кажется уровень потолка и тяжелее кухня. При одной и той же высоте потолка увеличить зазор можно только с помощью смой кухни. Достаточно сделать меньше высоту верхних шкафов. Средняя высота верхних секций кухни составляет 800 мм. Она может изменяться в сторону увеличения до 900- 1000 мм, если есть необходимость. Но в нашем случае, ее следует уменьшить до 600- 700 мм.
Порада 5
Зробити верхні шафи до фальш-стелі
Як не дивно, але цей спосіб теж зорово робить кухню легше, хоч і виглядає протилежно до попередньої поради. Ефект досягається повною відсутністю зазору (вільного простору) над верхніми секціями кухні. Стандартна висота стелі в квартирі 2600-2700 мм і робити меблі на таку висоту буде не ергономічно. Для цього робиться фальш опуск або короб над кухнею, і меблі як би упираються своїм верхом у цей короб. Створюється ефект вбудованої в нішу кухні та фасадна частина меблів знаходиться в одній площині з фальш коробом. Висота верхніх секцій рекомендується без змін у межах ергономічних норм, а це 700-850 мм. Зазор забирається лише розміром декоративного фальш короба. До речі, усередині цього короба, у разі потреби, проходить вентиляційний рукав (гофра, що сполучає витяжку з вентиляційною шахтою).
Порада 6
Використовуйте консольну конструкцію нижніх секцій
У звичайному виконанні всі нижні шафи встановлюються на підлогу на спеціальні регульовані опори. Але для полегшення всієї кухні можна створити ефект левітації (вільного ширяння) кухні. Верхні секції і як би ширяють, бо не спираються ні на що. А ось нижні секції рекомендую навісити консольно. Консольний принцип нижніх секцій - це коли абсолютно немає опори, кухня кріпиться на стіну і немає ніяких кухонних ніжок. Для цього слід використовувати спеціальні механізми кріплення з можливістю регулювання. Такі механізми здатні витримувати велику вагу всієї кухні. Звичайно стіна для цього має бути капітальна (цегла або бетон). Жодного газоблоку або тим більше гіпсокартону не повинно бути.
Із запропонованих варіантів полегшення кухні формою цілком можна знайти той, який підходить саме вам та вашому стилю в інтер'єрі. Розглянемо рекомендації, як полегшити кухонні меблі кольором.
Полегшення кухні кольором
Порада 7
Використовуйте світлі кольори для кухні
Практично шаблонна порада для зорового полегшення кухні - зробити корпус та фасад світлим. Використовуйте білий колір. Всі кухонні меблі виконані у світлому кольорі, хіба що за винятком стільниці. Такий варіант візуального полегшення найдієвіший, але на жаль не часто застосовується в житті через страх до непрактичного білого кольору. Догляд за матеріалами для виготовлення кухонних меблів – тема окремої розмови, але білий колір незаслужено дискримінований.
Порада 8
Використовуйте контраст меблів та стін
У дизайні інтер'єру активно застосовується контрастне виділення необхідних предметів. Контраст кольором зрозумілий усім, щось свідомо стає темнішим, а щось світлішим. У нашому випадку, коли стоїть завдання зробити легше кухню, цілком годиться такий прийом. Але важливо врахувати, що слід використовувати лише одну схему поєднання контрастних кольорів, коли стіни темні, а меблі світлі. У такому разі на тлі темної та важкої стіни світлі меблі виглядатимуть легкими. У зворотному застосуванні контрасту ми ризикуємо отримати важкі меблі на полегшених кольором стінах.
Порада 9
Використовуйте контраст у меблях. Горизонтально
Контраст річ цікава та універсальна. Підходить для різних випадків, як його не крути. Принцип, як і в попередній рекомендації-використання контрасту двох кольорів. Тільки в даному випадку до уваги не беруться стіни і принцип контрасту застосовується до самих меблів. Застосуйте розділення двох частин кухонних меблів на два кольори. Зробіть верхню частину світлою, а нижню частину — темною. У такій комбінації темний колір наголошує на легкості верхньої світлої частини кухні, хоча сам здається важким. Візуально сприймається легкий білий верх, а важкий темний низ випадає із поля зору. Психологічний обман, але працює ефективно.
Порада 10
Використовуйте контраст у меблях. Вертикально
Принцип повністю ідентичний принципу поєднання контрастних кольорів, описаного в раді 9. Тільки замість горизонтального поділу в меблів слід зробити вертикальним. Виберіть частину кухні, можливо пенали з вбудованим холодильником або вбудованими духовкою та мікрохвильовою піччю. Зробіть ці пенали в чорному кольорі, додатково можна посилити ефект текстурою, наприклад використовувати матеріал, що імітує дерево. Така розбивка робить активною світлу частину кухні, і ця частина менша за довжиною і в цілому меблі сприймаються легше. Такий спосіб рекомендовано використовувати в тих випадках, коли меблі для кухні мають великий погонаж і однорядні (лінійні) конфігурацію.
Порада 11
Виключіть глянцеві матеріали
Глянцеві поверхні не люблять люди практичні. Це вибагливий матеріал, який потребує постійного догляду. Але в цій ситуації глянець нам не підходить зовсім з іншої причини. Глянцевий матеріал відображає все, що потрапляє в зону його відображення, а це стіл зі стільцями, стіна навпроти і навіть сама людина. Всі відбиті предмети роблять глянсовий матеріал візуально важким, вони наповнюють його своєю вагою. Матові матеріали позбавлені такої «додаткової ваги», тому рекомендовано, якщо потрібно зробити кухню легше.
Смотрите по теме:
27.05.2020