Як визначити висоту для встановлення телевізора

Більшість із нас знає, що відстань від людини до телевізора має бути не менше 3-х метрів, про це говорили у школі, по телевізору лікар-офтальмолог на медичній комісії. З цим становищем можна посперечатися, тому що воно не зовсім коректне, але зараз не йдеться про це. Йдеться про те, на якій висоті повинен розташовуватися телевізор. Здавалося б, ну що тут складного, вибрав модель телевізора з параметрами, що сподобалися (зазвичай роль таких параметрів грає значення діагоналі телевізора), поставив на наявну тумбочку і готово. А якщо не на тумбочку, а на стіну... на якій висоті має бути.

Щоб розібратися, так на якій висоті має знаходитися телевізор щодо людини, потрібно визначити для себе кілька важливих складових, інакше вийде завдання з декількома невідомими. Отже, ось що треба вирішити спочатку:

  • Розмір телевізора (беремо за основу діагональ, довжину та висоту)
  • Визначитись з приміщенням, де буде встановлено телевізор
  • Вирішити, з якої точки дивитися на нього
  • Визначити відстань від людини до телевізора

 

Tv_vibor

Місце для телевізора

Телевізори можуть бути розташовані в різних приміщеннях. Традиційним приміщенням є вітальня, спальня. За потреби він може бути встановлений на кухні чи кабінеті, у дитячій кімнаті. І зовсім нетрадиційне місце для телевізора - це санвузли або взагалі лазня та сауна. У перелічених приміщеннях телевізор може бути встановлений по-різному: на меблях (тумбочка або комод) або настінний варіант розташування (на кронштейні). На розташування телевізора впливає планувальне рішення, стиль приміщення та інше.

Також важливо, з якого місця людина переглядатиме TV. Хоч як це дивно, але це важливо для нашого розрахунку. Лежачи на ліжку - це одна висота розташування очей дивиться, сидячи на м'якому дивані - це інша висота, навіть сидячи на стільці у вітальні - ще один параметр прорахунку. Неправильна висота розміщення може призвести до дискомфорту при перегляді: якщо телевізор розташований занадто високо, то у глядача затікає шия.

Розмір телевізора та відстань до нього

Розмір телевізора залежить від розмірів приміщення, в якому він буде встановлений. Ця залежність визначається відстанню від очей глядача до екрана. Крайності (маленький телевізор у величезному приміщенні і навпаки) при підборі телевізора під розміри приміщення, не дуже зручні, погодьтеся.

Неправильно підібрана відстань від глядача до телевізора може призвести до того, що при занадто великій відстані складно розглянути зображення на екрані, а при маленькій відстані складно концентруватися на цільному малюнку, доводиться постійно переміщати фокус з боку в бік.

У таблиці наведено параметри відстані до телевізора залежно від розміру.

 

Tv_vibor_razmer

Висота розташування телевізора

Отже, ми підійшли до найголовнішого розрахунку висоти розташування телевізора. Насправді розрахунок досить простий і виконується в такий спосіб. За точку відліку береться рівень очей глядача (приймаємо цей рівень за лінію горизонту). Від умовного горизонту слід провести промінь, який має відхилення вгору на 20 градусів. Точка дотику нашого променя зі стіною, на якій (або біля якої) планується розташування нашого ТV, і є верхньою межею телевізора.

Для такого визначення не потрібно мати якесь складне вимірювальне обладнання. Достатньо замалювати собі таку схему

На цій схемі слід у масштабі відзначити потрібні розміри. Дотримання масштабу є обов'язковим! За зроблена схемою досить просто за допомогою звичайного шкільного транспортира відміряти промінь з кутом 20 градусів. Ось готова схема для майбутнього монтажу телевізора.

 

Tv_visota

Рекомендація! Як основа для схеми можна взяти звичайний лист у клітинку, прийнявши за масштаб 1 клітинка = 10 см. Помилитись буде складно навіть для гуманітаріїв.

 

 

 

 

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *