Скажіть, а чи опинялися ви в подібній ситуації, коли запланували покупку нової машини і вже на 100% визначилися з маркою та моделлю, але ще не внесли за неї гроші, але вже з цієї нагоди купили брелок для ключів з відповідним шильдиком, такий класний, якісний та дорогий? Ні, не були у такій ситуації? І взагалі вважаєте таке абсурдом?
Адже в житті подібне буває. Ні, ми не продаємо брелоки чи автомобілі, ми дизайнери інтер'єру, але з подібними явищами у нашій сфері стикаємося. Ніякої гендерної дискримінації, але найчастіше подібне помічено за жінками. Ще тільки вчора було підписано договір купівлі/продажу, а вже сьогодні для нового житла придбано ванну, унітаз та диван. І на завтра заплановано зустріч із дизайнером. Все вищесказане і надалі, це не скарга на нелегку долю дизайнера, це спроба застерегти від зайвих витрат і рекомендації, на чому можна в ремонті можна заощадити, а на чому можна шиканути.
Про те, що ремонт у квартирі або котеджі слід починати не на порожньому місці, а маючи на руках дизайн-проект, говорити не будемо, про це багато сказано і нами в тому числі. За наявності дизайн-проекту можна раціонально розподілити бюджет, який ви виділили на ремонт вашої квартири чи будинку. І ось тепер поговоримо про бюджет, гроші і про ремонт. Як ви думаєте, що в інтер'єрі (у приміщенні) найважливіше серед предметів та матеріалів: диван, фарба для стін, кухня, світильники, плитка, штори, сантехніка, двері, шпалери, вікна, змішувач? Все правильно, важливо все! Все, що можна згадати зі списку необхідних предметів інтер'єру або матеріалів – важливе все. Але ось, що справді найважливіше, то це баланс. Саме чітке розуміння балансу у майбутніх витратах на ремонт та криється результат успіху цього підприємства. І тут на допомогу буде або досвід, або здоровий глузд. Але досвід у проведенні ремонту у власному будинку є не у всіх і не завжди, тому залишається сподіватися на здоровий глузд.
Але як вчинити, якщо немає дизайн-проекту, немає чіткого плану дії із закупівлі матеріалів та меблів і немає когось, щоб підказав, як бути. Кожен продавець у салоні або будівельному супермаркеті обов'язково вам скаже, що саме його товар є найважливішим для вашого майбутнього приміщення. Все було б супер, якби питання обмеженого бюджету не стояло так гостро. І на яких речах можна заощадити, а чим можна побалувати себе.
Пропонуємо свій список предметів та матеріалів, на яких однозначно не варто заощаджувати :
- Якісне проведення. Проконсультуйтеся з електриком або продавцем-консультантом щодо надійності виробника та потрібного перетину електрокабелю (проводки)
- Вікна. Якщо у вашому приміщенні встановлені бюджетні вікна від забудовника – замініть їх на якісніші
- Труби водопроводу та каналізації. Сантехнік допоможе вам визначити золоту середину ціни та якості
- Звуко- та теплоізоляція. За умови, що ці матеріали ви використовуєте усередині приміщення
- Система теплої статі. Причому немає різниці водяний чи електричний
- Плитка. Збиральне поняття, яке включає матеріали для підлоги та стін: кахель, керамограніт, штучний або натуральний камінь
Всі матеріали та предмети у цьому списку закуповуються та встановлюються на самому початку ремонту, найчастіше він ховаються у товщі стін або стяжки. Або навіть, як у випадку з вікнами, вони й не приховані, але їх демонтаж пов'язаний із певними складнощами. Саме подібні складнощі визначають підвищені вимоги до них. Для більшого розуміння кілька прикладів. Щоб демонтувати вікна, потрібно зіпсувати укоси, плюс пил і бруд, який супроводжуватиме весь процес монтажу/демонтажу. У випадку з теплою підлогою, то при його заміні доведеться зняти плитку і частину стяжки, а якщо тепла підлога водяна, то тут ще більше проблем.
Більшість у цьому списку, це речі, які ви ніколи не бачите, і це може вас трохи засмутити. Але щоб вони служили, навіть замуровані, багато років і не завдавали клопоту, до їх вибору слід підходити усвідомлено.
Смотрите по теме:
07.04.2019