Якщо ви ще замислюєтеся над тим, чи потрібні вам послуги дизайнера інтер'єру чи взагалі варті його послуги тих грошей, які він озвучив вам за свою роботу, то вам знадобиться ця інформація. Ніколи не буде зайвою поінформованість у деяких питаннях перед тим, як виберете дизайнера для розробки дизайну інтер'єру квартири або будинку. Підсумком роботи дизайнера є дизайн-проект. Це матеріал, який ви отримуєте на руки від дизайнера. Це цілком конкретна інформація, яка стане в нагоді в подальшій роботі на об'єкті. Це підсумок усієї спільної роботи дизайнера та замовника, яка могла тривати до кількох місяців. Який вигляд має цей «дизайн-проект», що в нього включено і в якому обсязі.
Потрібно відразу сказати, що робота дизайнера інтер'єрів творча, а творчість вона непередбачувана та різноманітна, тому немає нормативних документів, які могли б регламентувати подачу, зміст та якість дизайн-проекту. Хоча все роблять по-різному, але все ж таки спільні позиції виділити можна.
Дизайн-проект можна розділити на дві основні частини:ДИЗАЙН та ТЕХНІЧНА ДОКУМЕНТАЦІЯ
Дизайн. Ось тут у всіх по-різному. Вся справа у подачі. Будь-яку ідею потрібно правильно та належним чином подати замовнику. Для цього є малюнки від руки, колажі, ескізи, макети, 3d візуалізації, 3d тури. Між іншим, форма подачі (візуалізація) дизайну чи ідеї певною мірою впливає на остаточну вартість послуг. Адже, крім вартості ідеї, її потрібно ще й подати, а якщо підготовка подачі займає в часі від кількох днів до кількох місяців, то й вартість буде різною. Тепер коротко, але про всіх, від простих до складніших.
Ескіз
Найпростіший і найшвидший вид подачі. Зазвичай використовується прямо на об'єкті або офісі, коли потрібно швидко донести до замовника основну ідею. У випадку з ескізом, якість поступається швидкістю. Тому малюнок може бути без дотримання пропорцій і масштабу, швидше за все, не буде передавати фактуру матеріалу. Матеріал-папір, олівець або ручка.
Колаж
Досить широко застосовується дизайнерами як ескізи і навіть як остаточна візуалізація. Що являє собою колаж- це наклеєні на аркуш паперу вирізки з журналів або каталогів із зображенням меблів, світильників та декору. По можливості відтворюється потрібне приміщення із чимось схожим на перспективу. Для виконання колажу потрібно набагато більше часу, ніж для ескізу, потрібен серйозний запас журналів або каталогів від виробників меблів та предметів освітлення. З плюсів такої подачі-це зображення конкретних предметів меблів або освітлення, які будуть використані у проекті. Мінус у тому, що практично неможливо відтворити приміщення з потрібною пропорцією та правильно побудованою перспективою через обмежену кількість матеріалу. Часто, а практично завжди така подача дуже далека від реальності, хоч і містить реальні фотографії предметів. Тому, щоб не вводити замовника в оману сюрреалістичними інтер'єрами, дизайнери часто вдаються до спрощеного методу колажування- коли з вирізаних зображень предметів інтер'єру не намагаються скласти приміщення, а просто виклеюють на аркуш у довільному порядку. Виходить щось схоже на каталог предметів даного приміщення. Матеріал-вирізки з журналів, папір, клей.
Отрисовка от руки.
Этот способ считается практически академической подачей дизайн-проекта. Выполняется на планшетах (реечный каркас с натянутым на него ватманом) различного размера- от формата А3 до формата А0. Изображение простраивается в соответствии с законами перспективы, с одной или двумя точками схода. Обычно выполняется в акварели, реже в цветном карандаше. Таких планшетов может быть несколько. Для каждого помещения выстраивается 1-2 перспективы, развертки стен, план с мебелью. Очень трудоемкий и длительный процесс, а с учетом каких- либо изменений- вообще проблемный. Для выполнения требуется от нескольких дней до недели. Если сравнивать этот вариант с первыми двумя, то он более точный с точки зрения масштаба и реалистичности в целом. Материал- планшет, карандаш, краски акварельные.
Макет
принципово відрізняється від вище перерахованих видів подачі проекту, так як є реальною тривимірною модель приміщення або будівлі, зменшеного до необхідної пропорції. Цей спосіб частіше використовується у своїй роботі архітекторами, ніж дизайнерами інтер'єру та частіше застосовується до будівель, ніж до приміщень. Може виконуватися у потрібних кольорах та матеріалах, відповідно до реальних, але найчастіше виконується у білому або світло-сірому кольорі. Матеріал-пінопласт, картон, пінокартон, пластик. В останні роки для виготовлення макету активно використовується 3d друк.
3d візуалізація
донедавна вважалася наймолодшим і найсучаснішим видом подачі дизайн-проекту. У нього є кілька синонімів-комп'ютерна графіка, 3-мірне моделювання. За допомогою комп'ютерних програм у віртуальному просторі шикується потрібне приміщення або будівля в натуральну величину і з точністю до міліметра. Всім об'єктам надаються необхідні матеріали та властивості, які максимально наближені до реальних для нашого світу. У віртуальному 3-х мірному світі це завдання чи приміщення можна обертати, але поки що воно так і залишається віртуальним. Для того, щоб можна було отримати необхідні для нас зображення (ракурси в нашому інтер'єрі), запускається процес рендерингу - це комп'ютерний прорахунок освітлення, відображення, заломлення та інших фізичних явищ засобами цієї програми. У результаті виходить звичне нам двомірне цифрове зображення, яке надалі можна роздрукувати. З усіх варіантів подачі дизайн-проекту, тривимірна (3d) візуалізація найреалістичніша і найточніша. Матеріал-комп'ютер, програмне забезпечення.
3d тур
базується на основі тривимірної побудови, але так і залишається в цифровому вигляді і не перетворюється на звичні нам двовимірні зображення. За допомогою програмного забезпечення та додаткових пристроїв можна віртуально прогулятися приміщенням. Такий спосіб подачі найреалістичніший, оскільки створює симуляцію присутності всередині приміщення. Матеріал-комп'ютер, програмне забезпечення, додаткове обладнання.
Тепер, коли трохи розібралися з візуалізацією, можемо переходити до другої частини дизайн-проекту-технічної документації. Іншими словами, це креслення, які дозволяють реалізувати те, що дизайнер показав вам на візуалізаціях. Якщо постаратися для себе визначити, що саме головне візуалізація або креслення, швидше за все однозначно відповісти складно. Справа в тому, що значущість першого і другого рівноцінна. За умови високої кваліфікації будівельників ремонт можна цілком реально зробити по одному з них, або креслення або візуалізація. Вони просто доповнюють один одного та спрощують життя всім, хто буде залучений до реалізації проекту.
Порада. Настійно рекомендуємо поцікавитися у дизайнера, що входить до їхньої технічної документації. А ще можна попросити приклад такої документації. Це не є засекреченою інформацією, у кожного дизайнера знайде такий проект, який він зберігає для демонстрації (там не буде вказано інформацію власника даного приміщення). Покажіть ці креслення свого виконроба і він скаже вам, наскільки креслення повні і наскільки реально по них зробити ремонт.
Отже, технічна документація включає в себе креслення та відомість матеріалів.
Креслення повинні включати:
- Початковий план приміщення
- План приміщення з переплануванням (якщо таке здійснювалося)
- Експлікація приміщень (назва або призначення) всіх приміщень об'єкту
- Площа всіх приміщень об'єкту
- Обмірювальні креслення
- Схема розташування меблів
- Схема дверей (відчинення, розмір)
- Схема вікон (відкриття, розмір)
- Схема покриттів підлоги
- Схема теплої підлоги (якщо є)
- Схема радіаторів опалення (якщо вносилися зміни)
- Схема кондиціювання
- Схема стель
- Схема прив'язки світильників
- Схема прив'язки вимикачів
- Схема прив'язки розеток
- Схема прив'язки сантех приладів
- Розгортки стін
Креслень може бути і більше і, швидше за все, буде більше. Чим досвідченіший дизайнер, тим більше креслень і докладніші вони будуть. Креслення в нашому списку - це той мінімум, який просто необхідний для успішної реалізації дизайн-проекту.
Відомість матеріалів - це додаткова інформація щодо технічної документації. Зазвичай у відомості вказані основні витратні матеріали:
- Площадь черновой штукатурки
- Площадь, вид, название декоративной штукатурки *
- Площадь, название обоев *
- Площадь, размер, название различных панелей *
- Площадь, название плитки *
- Площадь, название напольных покрытий (ламинат, паркет, ковролин)
- Электро фурнитура (розетки, выключатели) бренд, серия, цвет
- Площадь, бренд, серия краски (для стен или потолка)
Точно так же, как и в случае с чертежами, в ведомости материалов может быть гораздо больше информации.
Насамкінець слід ще раз згадати, що оскільки робота дизайнера інтер'єру (не слід плутати з архітекторами) не регламентується ніякими спеціальними нормативними актами, то вся документація, яка надається замовнику, може мати різне оформлення та зміст. Все, що описано в цій статті не може бути використане, як обов'язковий посібник до дії для дизайнера щодо оформлення або змісту його проекту.
Смотрите по теме:
10.12.2019