Які ризики роботи з дизайнером

Про користь співпраці замовника та дизайнера написано та сказано дуже багато, ми теж неодноразово зверталися до цієї теми. Але, на жаль, не все відбувається гладко і робота з дизайнерами інтер'єру не виняток. Ми постаралися подивитись процес роботи дизайнера з погляду замовника. Так ми склали список проблем та побоювань, з якими може зіткнутися замовник, залучаючи дизайнера до розробки дизайн-проекту та супроводу ремонту. Окрім списку можливих проблем, ми намагатимемося дати поради, як заздалегідь уникнути конфліктної ситуації.

 

 

1. Де знайти дизайнера

Здавалося б, це зовсім і не проблема, особливо в наш час, коли так легко знайти будь-яку необхідну інформацію. Але як би там не було, існує лише два варіанти, як знайти дизайнера для свого приміщення: це рекомендації чи реклама. Якщо з рекомендаціями все просто, то з рекламою буде набагато складніше, тому що джерел реклами багато: зовнішня реклама, реклама в журналах, реклама на телебаченні і радіо, реклама в інтернеті на незалежних інтернет сайтах, персональний сайт дизайнера або дизайн-студії. І в першому та в другому випадку ризик того, що вам не підійде дизайнер, існує. Правда в першому випадку ризики набагато менші, тому що цей дизайнер вже був перевірений тими людьми, які вам його рекомендували. Більше ризиків приховано саме у другому варіанті, коли ви вибираєте дизайнера, відштовхуючись в основному від інформації, яку про себе надав сам дизайнер. Ну, посудіть самі, хто ж у рекламі про себе розповідатиме щось погане.

Порада дизайнера
Можливо. у вашому оточенні є люди, які можуть порадити дизайнера. з яким вони працювали. Найчастіше такі люди-це родичі, знайомі, друзі чи колеги по роботі. Важлива умова, це повинні бути люди, які мають позитивний досвід співпраці з дизайнером інтер’єру. Прислухайтеся до їхньої рекомендації. Саме дослухайтеся! Важливо, щоб із цими людьми у вас збігалися смаки щодо дизайну та стилю. До зустрічі з дизайнером завітайте на його сайт, перегляньте його портфоліо. Якщо на цьому етапі вас все влаштовує, то домовтеся про особисту зустріч із дизайнером. Якщо немає можливості знайти дизайнера або студію дизайну за рекомендацією, це трохи складніше та довше, але теж вирішуване. Вам доведеться одразу починати пошук самостійно, довірившись рекламі. Але обов’язково перевіряйте інформацію, порівнюйте з іншими пропозиціями

2. А раптом мені не сподобається те, що намалює дизайн.р

Це найпоширеніше побоювання тих замовників, які раніше не стикалися з дизайнерами інтер'єру або архітекторами і не знайомі з тонкощами подібного співробітництва. Якщо щось подібне сталося і у вас, це може означати, що на самому початку вашої співпраці ви щось упустили. Існує всього два варіанти співпраці замовника та дизайнера і з точки зору замовника вони можуть бути:

dogovor-s-designerom-oformlenie-documenta

   • Ризикований. Ви повністю покладаєтеся на смак дизайнера і чекаєте, чим він вас здивує.
   • Прогнозований. Ви озвучуєте всі свої побажання у технічному завданні, на основі якого дизайнер виконує дизайн-проект.

Який із двох варіантів ви оберете, такий і буде результат. При виборі варіанта №1 замовник ризикує дуже. Найчастіше це лотерея. Потрібно повністю довіряти дизайнеру, якого ви вибрали і бути впевненим у тому, що дизайнер знає, що потрібно запропонувати саме вам. Фантастика? Можливо!

Другий варіант більш передбачуваний, він не несе жодних явних загроз або розчарувань. При такому варіанті навряд чи будуть несподіванки як хороші, так і погані. При такому варіанті ви мінімізуєте майже всі ризики. Саме «майже всі», тому про інші можливі ризики поговоримо далі.

 

 

Порада дизайнера
Обговоріть із дизайнером, як проходитиме весь процес проектування вашого інтер’єру, які будуть стадії, на якому етапі можливі додаткові обговорення. Пропишіть всі умови в договорі, так ви закріпите все сказане усно в документі, і тоді у вас не буде непорозуміння. Попросіть дизайнера показати приклади дизайн-проектів із кресленнями, відомістю матеріалів. Тоді ви знатимете, в якому обсязі отримаєте проект.

3. Недотримання термінів

Затягнуті терміни-проблема не тільки сфери дизайну. У будь-якій галузі, де є людський фактор, не можна на 100% бути впевненим у дотриманні термінів. Почнемо по порядку. Навіть ту саму роботу різні люди зроблять за різну кількість часу. Термін виконання дизайн-проекту залежить від:

 • Завантаженість дизайнера іншими проектами. Дизайнер може вести одночасно кілька проектів, і, можливо, вони будуть на різних етапах готовності. Це нормально.
 • Кількість фахівців, зайнятих розробкою вашого об’єкта. Або це команда дизайнерів, або це один «вільний художник».
 • Складнощі вашого об’єкта. А саме: велика площа приміщення, безліч нестандартних моментів та ін.
 • Кількість доповнень, які ви вносите вже під час виконання роботи або змін, які вноситимете у виконану частину проектних робіт.
 • Швидкість прийняття рішень замовником.

Кожен із цих пунктів впливає на загальний термін виконання проектних робіт, а кожне доповнення чи нове коригування збільшує його. Часто недотримання термінів дизайнером є наслідком того, що замовник сам, навіть не бажаючи, затягує робочий процес. Причин тому безліч: своя робота, особисте життя, погодні умови. А ось якщо робочий процес йшов у рамках обумовлених термінів і дизайнер, з якихось своїх причин став затягувати, це вже інша розмова. Щоб уникнути подібних неприємностей, слід себе убезпечити.

Порада дизайнера
Пропишіть у договорі чіткі терміни виконання робіт із можливістю накладення штрафних санкцій. Це чудова мотивація. Пропишіть у договорі можливі ризики, які можуть збільшити термін виконання робіт. Це може бути корисним обом сторонам. Розбийте загальний термін на кілька етапів із термінами для кожного етапу. Обговоріть із дизайнером можливість оплати частинами за кожен виконаний етап. Позначте це у договорі. У такому разі інтереси замовника та дизайнера будуть дотримані.

4. Неповна технічна документація

dogovor-s-designerom-spisok-uslug-2

У сфері дизайну інтер'єру немає єдиної форми подачі матеріалу (дизайн-проект) замовнику. Сфера дизайну, це не архітектура, де всі норми та правила диктує ГОСТ та БНіП. Свою професію дизайнери здобувають у різних навчальних закладах, це може бути художній ВНЗ, школа дизайну або просто дизайнерські курси. У різних навчальних закладах різні вимоги та різні навчальні програми, і, відповідно, подача різниться. Тому нічого дивного, що для одного дизайнера той обсяг документації, яку він називає проектом, для іншого буде не більше, ніж пояснювальна записка.

Порада дизайнера
Перед початком співпраці з дизайнером попросіть у нього приклад технічної документації, яку він зазвичай надає після закінчення робіт, і покажіть її своєму виконробу. Якщо ваш виконроб скаже, що йому цього матеріалу достатньо, щоб реалізувати все задумане дизайнером, можете сміливо починати працювати над проектом. Вимагати від дизайнера, щоб він виконав усю технічну документацію у тому вигляді, який влаштує вас марно. Швидше за все, він просто не зможе зробити це відразу, у потрібний термін і без будь-яких переробок. Простіше вибрати іншого дизайнера.

 

5. Важко втілити дизайн-проект

Це побоювання має досить міцну основу. Нерозуміння, і як наслідок - страх, змушують замовника засумніватися в успіху всього підприємства. Неможливо або складно втілити дизайн-проект у житті можна з двох причин. Перша причина прихована у дизайнера, безмежна фантазія якого не встигає за технічним мисленням. В результаті чого придумати унікальний інтер'єр не склало труднощів, а реалізувати його неможливо через незнання технологій або просто через відсутність досвіду. До другої причини стосуються і дизайнер, і сам замовник. Ця причина-бюджет ремонту. Головне не те, що виділений бюджет на ремонт квартири чи будинку був невеликим, значно важливішим є те, що бюджет неписьменно розподілявся. Запитайте, то чому ж до розподілу бюджету стосуються і замовник, і дизайнер? Цьому є пояснення. Замовник не зміг, з низки своїх причин, чітко озвучити суму бюджету, яку він готовий витратити на ремонт квартири. А дизайнер не підказав, на чому можна заощадити, а на чому економити не слід. А можливо, й таке, що тема бюджету не обговорювалася зовсім.

 

Порада дизайнера
Якщо продовжувати тему фінансів, то замовнику слід хоча б приблизно сформувати власний бюджет на ремонтні роботи. Інакше ризикуєте розпочати довгобуд, який буде постійно протягом багатьох місяців або навіть років викачувати у вас гроші. Не соромтеся озвучити свій приблизний бюджет дизайнеру на початку роботи над дизайн-проектом, це дозволить трохи заспокоїти фантазію дизайнера і не включати в проект свідомо дорогі матеріали та меблі. Якщо не можете сформувати суму бюджету, слід проінформувати дизайнера хоча б за окремими моментами. Наприклад, назвати суму, яку ви можете собі дозволити для придбання дивана, максимальну вартість плитки та ін.
Про те, як урятувати бюджет на ремонт, можна прочитати у нашій статтіhttps://vio-design.kiev.ua/kak-spasti-byudzhet-na-remont/ Щоб уникнути проблем із технічним втіленням дизайн-проекту, покажіть готовий проект виконробу, який має вести ремонтно-будівельні роботи на вашому об’єкті. Він зможе вказати на потенційно проблемні місця у проекті.

На закінчення хочеться відзначити, що більшість описаних вище побоювань і страхів є такими, поки ви не починаєте обговорювати їх зі своїм дизайнером. Обговорюйте всі незрозумілі для вас моменти, ставте питання, не бійтеся здатися некомпетентним у якомусь питанні, пов'язаному з ремонтом у вашій квартирі чи будинку. Якщо ви думаєте, що ставлячи велику кількість питань, ви можете показати свою некомпетентність, ви неправі. Найголовніше- ви покажете, що вам важливо все, що відбуватиметься у вашому будинку під час ремонту і те, що ви вникаєте у всі тонкощі ремонтно-будівельних робіт. І ще, укладайте договори! Це зручно для обох сторін. Договір має бути повним, увімкніть у нього максимально з того, що було обумовлено усно. Запам'ятайте, те, що обговорювалося усно, то в більшості випадків може трактуватися двояко. А це спричиняє непорозуміння та конфліктні ситуації.
Успіхів у ремонті!

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *