Камінь у сучасному інтер’єрі

Камінь, як будівельний матеріал, людиною використовується з давніх-давен і як будь-який природний матеріал, супроводжує людину весь її еволюційний шлях. Мабуть людина так влаштована, що як тільки вона обзаведеться новою іграшкою, то до старої вона втрачає інтерес на якийсь час. З каменем - так само. Коли людина пізнала метал-стала масово використовувати його, як навчився створювати пластик-з'явилося маса меблів з цього модного матеріалу. Цей цикл «старе-нове-старе» притаманний усім галузям і сфер діяльності. Про це багато написано, все це знають із курсу історії та … це старо і нудно. Поговоримо про те, як камінь використовується сучасною людиною у сучасних інтер'єрах.

Сучасна людина навчилася підробляти природні матеріали і тепер ми можемо говорити про дві основні групи каменю - це природний камінь і штучний. І той, і інший з однаковим успіхом застосовуються в інтер'єрі.

 

Натуральний камінь

Так як ми дизайнери інтер’єру, то будемо говорити тільки про той камінь, який застосовується в обробці інтер’єру і, що не маловажно, застосовується широко. Тому дорогоцінні, напівдорогоцінні та різні мінерали ми не згадуємо. Для нас цікавий насамперед мармур, граніт, онікс, травертин, сланець, піщаник, лабрадорит, габро.
Чим же так нас підкуповує натуральний камінь

 • По-перше – це стильно, хоч і дорого. Але поняття «дорого» у кожного своє і воно відносне
  Довговічність у використанні. При правильному догляді та дотриманні певних умов виріб з каменю прослужить багато років.
 • Стійкість до механічного, термічного впливу, а також камінь стійкий до дії води. Це особливо важливо для покриттів підлоги, кухонних стільниць та стільниць умивальників. Головним страхом у використанні граніту або мармуру як кухонна стільниця – пористість матеріалу. Пролите червоне вино назавжди залишало слід на поверхні. Сучасні технології обробки поверхні каменю дозволяють забути про це як про страшний сон. Можна сміливо розливати вино та каву, поверхня захищена смолами та відполірована
 • Унікальний рисунок. Кожен новий слеб, який виходить в результаті розпилу кам’яної брили, унікальний, його малюнок не повторюється. І якщо для вас фраза «Такого немає навіть у Майкла Джексона» щось означає, то натуральний камінь- це ваш матеріал

 

 

Широта застосування природного каменю у дизайні інтер’єру досить широка.:

 • Оздоблення поверхні підлоги
 • Оздоблення поверхні стін
 • Для виготовлення меблів
 • Для виготовлення декору

Здавалося б, всього чотири пункти, але якщо розібратися докладніше, то зрозуміємо, що застосувати камінь, як матеріал можна на всіх площинах в приміщенні.

 

 

 

 

Камень в современном интерьере. Вид слэба мрамора
Зовнішній вигляд слебу мармуру

Тепер поговоримо про те, як використовується натуральний камінь у сучасному інтер'єрі. Якщо говорити про дорожчі камені, такі як мармур, онікс, то на сьогоднішній день у тренді використання великих форматів і на великих площинах. Під поняттям «великий формат» слід мати на увазі такий розмір слеба, який можна занести до приміщення, використовуючи дверні або віконні отвори. Так, звичайно, доставка і монтаж плит подібних розмірів пов'язані з певними труднощами, а відповідно і послуги виходять дорожчими. Але ніхто не забороняє використовувати плити менших розмірів, це й дешевше, і найпростіше і найшвидше буде відхід матеріалу в процесі виробництва. Слід зазначити, що зберігається загальна тенденція в дизайні інтер'єрів, коли слебами або плитами декорується велика площина - ціла стіна, частина стіни або спеціально підготовлена ​​для такої обробки ніша.

 

 

 

 

 

 

 

 

Варіантів, як прикрашати каменем площину існує кілька

 • цілим слебом
 • плитами без збереження природного малюнка слеба (коли слеб розпилили на окремі плитки та їх укладають без підбору малюнка). Укладання плит у строгому вертикальному та горизонтальному напрямку
 • все те саме, але укладання плит здійснюється зі зміщенням (перекриттям шва) на 30% або 50% (імітація цегляної кладки)
 • плитами зі збереженням природного малюнка слеба (виходить якесь панно з плиток з підібраним первісним малюнком слеба)
 • складання симетричних візерунків (так званих «метеликів») із двох або чотирьох плит. Коли один малюнок відображається по вертикалі, горизонталі або одночасно у двох осях симетрії

Камень в современном интерьере. Способ укладывания "бабочка"
Спосіб укладання мармурових плит "метелик"

В результаті виходить стильно, масивно та дуже ефектно.

ПОРАДА ДИЗАЙНЕРА
Таке оздоблення буде виглядати естетичніше, якщо декор буде за принципом «від стіни і до стіни». Щоб не проглядався торець плити чи слебу. Зазвичай для обробки використовуються слеби каменю з товщиною 10 або 20 мм. Видимий торець – це біль голови. Як його оформити, зашпаклювати та пофарбувати під колір стін? – Гарантовано з часом підуть тріщини у шпаклівці. Заклеїти шпалерами теж не варіант, високий ризик, що шпалери відстануть і вигляд буде не дуже. Тому рекомендуємо вибирати місце для декору в готових нішах, сформованих стінами, спеціально створити невелике заглиблення в стіні або знайти рішення, яким іншим матеріалом або декором перекрити торець каменю.

Інша група каменів, назвемо їх умовно бюджетними- піщаник, сланець, тремоліт та інші, це не такі дорогі як мармур, але популярні не менше. Найчастіше такий матеріал видобувається в нашій країні та чудово підходить для оформлення інтер'єрів зі стилізацією під місцевий колорит. Мінус такого каменю полягає в тому, що його слеби не мають великих форматів, тому виробники пропонують або нарізку у вигляді плитки різного розміру та різного співвідношення сторін і навіть нарізування зламкою (локшина),

Камень в современном интерьере. Природный камень в качестве отделки стен
Приклад використання природного каменю у форматі "локшина"

або варіант із хаотично колотим виглядом, що нагадує бій. Такий матеріал (піщаник, сланець) більш гігроскопічний і пористий, і не підлягає шліфування та полірування, тому не може застосовуватися як стільниці для кухні або умивальника. Але чудово підходить для обробки стін та підлоги. Однозначно такий камінь не годиться для створення дизайну інтер'єру палацу на кшталт Людовіка 14-го, але буде просто незамінним для створення обстановки палацу короля Артура. Залежно від поставлених завдань камінь може бути застосований у форматі плитки або у колотобітному форматі. Як укладати – це справа смаку та обраного стилю. У свій час було модно колотим або нарізаним у вигляді плитки каменем оформляти зовнішні кути всередині приміщень та зовні будівель. Такі приклади часто можна зустріти і сьогодні, авторів такого способу не бентежить, що це моветон але «багатьом подобається». Такий спосіб укладання каменю на стіни пов'язаний з тим же видимим торцем. Часто його зафарбовують, що на думку дизайнера інтер'єру-нелогічно, втрачається ідея каменю як об'ємного фактурного матеріалу.

Камень в современном интерьере. Совет дизайнера
Приклад того, як можна уникнути проблемних торців під час обробки стін каменем

Штучний камінь

Сучасні технології та потяг людини до нових матеріалів створили таке диво, як «штучний камінь». Це група матеріалів, яка включає акрил, кристалліт, кристалан, ризоліт, керамограніт (з великою натяжкою, але зарахуємо в список і цей матеріал) і ще багато різних. Широта застосування штучного каменю та його характеристики вражають. У багатьох виробах він дуже потіснив натуральний камінь, але як би його не звеличували виробники, справжніх цінителів природного каменю він не підкорив. Основна його проблема - це нудний малюнок, що повторюється, навіть при високому показнику варіативності і якості створення текстури, він не витримує очного порівняння з натуральним каменем. Штучний камінь застосовується для виготовлення меблів (стільниці, умивальники, меблеві фасади), для обробки підлоги та стін, для обробки басейнів та камінів та багато чого ще. Якщо сляб натурального каменю неможливо зробити тоншим за 10 мм, то штучний камінь може бути товщиною 3 мм, а це серйозно розширює коло його застосування. Формат, який пропонує виробник штучного каменю, може бути до 3240х1620 мм. З таким розміром панель керамограніту Laminam, Coverlam або Lantic Colonial практично відправляє всі декоративні штукатурки у минуле століття. Але не всі штучні камені однаково корисні - з керамограніту неможливо зробити гнуту форму, а акрил не дуже добре почувається на відкритому повітрі. Щоб визначитися який камінь використовувати для вашого виробу-потрібно знати характеристики матеріалу і чітко для себе визначити завдання, яке ставимо перед матеріалом.

Камень в современном интерьере. Искусственный камень (керамогранит) Lantic Colonial Porcelanosa

Замість післямови

Я не вірю в силу універсальних речей, точніше в їхню особливу унікальність. Мабуть тому, на завершення теми про використання каменю в сучасному інтер'єрі хочу сказати, що неможливо дати універсальну пораду, який камінь варто використовувати на кожен випадок. Найчастіше вибір того чи іншого каменю виходить на інтуїтивному рівні, в інших випадках конкретний вибір на 100% можна довести цілком аргументовано. Кожен матеріал потрібно побачити на власні очі, а не покладатися на опис продавця-консультанта, потрібно доторкнутися до нього замість того, щоб просто прочитати відгуки про нього від інших людей. Коли ми працюємо над дизайн-проектом, то завжди рекомендуємо замовнику на власні очі побачити матеріал, доторкнутися до нього і навіть подряпати його нігтем. Тільки так можна впевнено сказати, що матеріал був обраний. Вибір каменю як оздоблювальний матеріал для вашого інтер'єру - це крок до того, що цей інтер'єр має всі шанси стати унікальним і неповторним. І коли в обробці використовується природний матеріал, такий як камінь або дерево, такий інтер'єр має більше шансів стати виключно вашим.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (3 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *