Камін в інтер’єрі

Змоделюємо собі ситуацію. Зима. Ну не так щоб ось найсуворіша зима, а так вже ближче до весни, з усіма, як кажуть, витікаючими-відлига, брудний мокрий сніг, свинцеве низьке небо, пронизливий вітер... А нам все одно сидимо в теплому будинку, з чашкою гарячого ароматного чаю та свіжим круассаном навпроти каміна! Часто замислювалися про таку ситуацію в негоду? А я часто, і якщо раніше це було в мріях, то тепер – це реальність, відколи в нашому домі з'явився камін.

Камін у будинку- це не данина моді або статусу, це навіть не кліше схоже на мовляв «заміський будинок не може бути без каміна», це крім комфорту, потреба в присутності вогнища в житлі, закладена вже на рівні ДНК. Адже, важко собі уявити, що було б з давніми людьми, якби вони не освоїли вогонь і не внесли його до печери. У наші дні, камін- це комфорт, затишок і трішечка, як засіб обігріву.

Залежно від того, що є нагріваючим фактором у каміні, розрізняють каміни з вогнем та електричні каміни. Називати групу «каміни з вогнем» назвою «дров'яні каміни» стало некоректно після винаходу біокамінів, тому що по суті у них хоч і присутній відкритий вогонь, але паливо для них-біологічне, яке не дає диму, тобто для такого каміна дрова пішли в історію.

 

 

Біокаміни

kamin-м-interiore-biokamin

Такі каміни-диво нашого часу, точніше сказати диво в даному випадку не сам камін, скільки паливо для такого каміна. Основна складова біокаміна - опалювальний блок, в який заливається рідке паливо. Опалювальний блок виконаний із нержавіючої термостійкої сталі, товщиною від 2 мм. Сила горіння регулюється спеціальною засувкою, повністю закривши її, можна погасити полум'я. Біопаливо згоряє повністю, дим не виділяє, продукти його згоряння - водяна пара і вуглекислий газ, обсяг якого не перевищує показники в повітрі, що видихається людиною.

Конструкції оформлення біокамінів різноманітні, але переважно переважають оформлення у сучасних стилях. Завдяки тому, що при згорянні палива не виділяється дим і чадний газ, немає потреби в димоході, а тому такі каміни можна сміливо встановлювати в квартирах. Хоча за всіма показниками біокаміни всі такі правильні і зовсім не шкідливі, не варто забувати, що вогонь у таких камінах справжнісінький, звідси і всі правила дотримання пожежної безпеки.

 

 

Електричні каміни

kamin-м-interiore-electrokamin

Напевно, найпростіший з усіх видів камінів - камін електричний. Чудо інженерної думки- гріє, світить, може видавати характерні звуки потріскування дров, фукціонал лише розширюється. Такий камін можна встановити навіть у квартирі, не дбаючи про димар і місце для складування дров. Виробники виготовляють різні варіанти таких камінів, як формою, так і функціями. Електричні каміни мають невелику глибину, що дозволяє встановлювати їх у досить невеликих приміщеннях, особливо не крадучи простір. Вписати електричний камін можна в будь-який інтер'єр можна забезпечивши його необхідним порталом, дизайн яких різноманітний і легко можна підібрати під стиль будь-якого інтер'єру.

На сьогоднішній день існує кілька поколінь електрокамінів. Найперші і найпростіші моделі-це коли повітряний потік від вентилятора тріпає шовкові ласутки, підсвічені червоним ліхтарем. З пізніших моделей-це коли відблиски проектуються на водяну хмару у поєднанні зі світлодіодним підсвічуванням. Рівно на стільки, наскільки цей камін універсальний, на стільки він і штучний. Адже самі посудіть, нагрівання-електричне, зовнішній вигляд-тільки за рахунок порталу, звук-електроніка. За великим рахунком, такий камін-це лише підробка під камін, хоча його можна назвати красивим словом «репліка», але звучати буде красиво, а суті своїй не поміняє.

 

Дров'яні каміни

Ці каміни можна сміливо називати правильними камінами, адже паливо для них класичне - дрова. Дрова, які підходять для використання в якості палива - виключно твердих порід, неприпустимо використовувати хвойні породи, через вміст у них смол, які будуть осідати на стінках димоходу у вигляді кіптяви. Чистити димоходи потрібно регулярно, для камінних димоходів-це рекомендована частота 2 рази на рік, але так само потрібно брати до уваги частоту використання каміна. Всі дров'яні каміни, які використовуються в інтер'єрі, можна розділити на дві групи – це відкритий та закритий камін. Ці дві групи мають підгрупи, підвиди та інше, але що є основним у диференціації камінів, так це і є сам вогонь, скоріше навіть доступ до нього.

 

Камін із відкритим вогнем

kamin-м-interiore-kamin-drovaЦе, мабуть, класичний варіант камінів, зображення якого можна зустріти на картинах і гравюрах, в історичних фільмах. Вони складені з каменю або цегли, відповідно до епохи та дизайну інтер'єру. Такі каміни мають різні розміри, часто у пропорції з розмірами приміщення. Всі вони різні, але поєднує їх один принцип - це вільний доступ до вогню, тобто відкритий вогонь. Прибічники такого типу камінів у позитивні якості відносять наявність променистого тепла, мотивуючи, що це найправильніше і найкорисніше тепло, яке може випромінювати камін, і з такими людьми не посперечаєшся. Променеве тепло - це тепло яке відбивається від корпусу каміна, а матеріал корпусу такого каміна - це камінь або цегла. Камінь-найприродніший матеріал для каміна, який досить довго нагрівається і потім довго віддає тепло в приміщення. За рахунок променистого тепла здійснюється обігрів кімнати від каміна, меншою мірою обігрів здійснюється за рахунок конвекції. Крім «правильного» тепла, камін такого типу має і характерну автентичність, яка тільки підкріплює стиль конкретного приміщення. Важливим є той факт, що такий камін має прямий контакт з вогнем, в розумних межах розуміння цього визначення, що може бути краще, коли в каміні потріскують дрова. Однак у такого типу камінів існують недоліки. Обов'язково наявність екрану-захисної конструкції з металевої сітки, яка запобігає попаданню іскор, що летять, в приміщення. Сітка досить щільна, що ускладнює споглядання вогню в каміні. Можна й відмовитись від сітки, але тоді після кожної протопки каміна доведеться змітати попіл у радіусі не менше метра навколо порталу. Через досить примітивне управління димоходом і взагалі системою подачі повітря, утруднений контроль за силою горіння. У камінів такого типу ККД досить низький - близько 30%. Найчастіше такі каміни димлять, але це більше залежить від професіоналізму майстра, який викладав камін, помилки можна припустити як у конструкції самого каміна, коли кожен сантиметр грає роль, а так можна припуститися помилок у конструкції димоходу. У результаті гроші витрачені, а каміном користуватися не комфортно та небезпечно, чадний газ не жарти. У мінуси, так само, слід віднести велику витрату дров в камінах такого типу. Важливо, що планувати наявність та розміщення такого каміна в будинку необхідно ще на етапі будівництва будинку. Причиною цього - обов'язкова наявність фундаменту, так як такий камін має значну вагу, адже камінь і цегла матеріал не з легких. Звичайно вага залежить від розміру, але навіть камін невеликого розміру небажано встановлювати на стяжку, без посиленої основи.

 

Камін закритого типу

kamin-м-interiore-kamin-topka-0

Конструкція такого каміна є спорудою, що складається з порталу та камінної топки (вкладиша), яка вбудована в нього. Весь процес горіння відбувається в камінній топці, сама камінна топка укладена в теплоізольовану капсулу з отворами для припливу та відтоку повітря. Ця «капсула» декорується в необхідному стилі і є камінним порталом. Корпус такої камінної топки в основному чавунний, нагрівається сам досить швидко і починає нагрівати повітря, яке знаходиться в «капсулі», нагріте повітря виходить через верхній повітропровід, а через нижній повітропровід підсмоктується повітря з приміщення, таким чином відбувається нагрівання приміщення конвекційним способом, плюс нагрівання через скло камінних дверей, скло жароміцне, не трісне. ККД таких камінів становить 70% і вище. Так, чавун швидко нагрівається, але й остигає швидше, ніж камінь або цегла, але такі топки мають ще одну перевагу. Тепле повітря з камери, що оточує камінну топку, можна відвести за допомогою повітряних каналів до інших кімнат будинку, збільшуючи цим площу опалення каміном.

Існують камінні повітряні топки і топки з водяним контуром. Камінна топка з водяним контуром дозволяє підключити камін до системи опалення будинку і коли камін протоплюється, можна відключати котел і економити на цьому.

Вибір камінних топок за різними критеріями значний, як за дизайном виконання, що дозволяє підібрати топку під необхідний стиль Вашого інтер'єру, так і за розмірами, потужністю та ціною. У сегменті бюджетних камінних топок можна назвати таких польських виробників, як Kratki, Kaw-Met. У середньому ціновому діапазоні впевнено почувається такий італійський виробник топок, як Piazzetta. Ну а в преміум-класі можна виділити німецького виробника BRUNNER.
Ще одна із систем класифікації камінних топок - це відчинення дверей. Крім класичного бічного відчинення дверей, існує так звані гільйотинні двері, і камінна топка з такими дверима повністю схожа з класичним відкритим каміном. Гільотинні двері піднімаються вертикально вгору і ховаються за обшивкою камінного порталу.
Резюмуючи, перерахую плюси та мінуси камінних топок. З плюсів- це безперечно високі показники ККД, зручність у регулюванні сили горіння дров, пожежна безпека (завдяки наявності дверей), помилок у конструкції бути не може, тому що виріб вже готовий і всі нюанси враховані виробником. З мінусів ... мабуть тільки один, це у разі виходу з ладу камінної топки (тріщина корпусу) витягти топку, не розбираючи частково портал неможливо.

Нижче на фото показано, як зашивається камінна топка в гіпсокартонну конструкцію.

kamin-м-interiore-kamin-topka-2 kamin-м-interiore-kamin-topka-3 kamin-м-interiore-kamin-topka-4

 

 

 

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (2 оценок, среднее: 4,50 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *