Кухонний острів. Мрія чи марнотратство

Як спроектувати кухонний острів

Особливості, види, розміри острова для кухні

 

Дуже часто у публікаціях на тему інтер'єру кухні можна зустріти твердження, що кухонний острів – це мрія кожної господині. Що ж таке цей острів, у чому його переваги та недоліки, які технічні вимоги потрібно виконати для того, щоб острів на кухні правильно функціонував і був найбільш зручним та корисним, розберемо на прикладах. Почнемо з того, що острівна кухня (кухня з островом) це лише один з вариантів планування кухні.

Острів, з однаковим успіхом, може доповнювати практично будь-яку кухню, лінійну (однорядну), дворядну, кутову і П-подібну. Для кожної кухні острівна частина є додатковою робочою зоною, яка збільшує функціонал кухні загалом.

 

Функціонал кухонного острова

Чим же такий корисний острів для господарки і яке обладнання (кухонну техніку) можна розмістити в ньому.

Варіант 1

Острів- стіл

Найпростіший варіант з нехитрим функціоналом, це використання острова як додаткову робочу зону плюс додаткову систему зберігання. Кухонні секції під стільницею оснащуються орними фасадами або висувними ящиками. Острів у такому варіанті, повністю позбавлений будь-якої техніки. Але для зручності такий острів може бути скомбінований з барною стійкою або з обіднім столом. Оскільки під стільницею острова не встановлюється кухонна техніка, немає необхідності виведення комунікацій для її підключення. Такий варіант острова однозначно дешевше в реалізації і втілюється виключно силами меблярів.

ostrov-stol-variant 1

 

Реалізувати такий острів однаково легко як у межах будинку, так і в межах звичайної міської квартири.

 

Варіант 2.

Острів з варочною поверхнею (плитою)

Більш складний варіант конструкції в технічному плані-це винос на острів варильну плиту і витяжку, духовку. Для такого варіанту використовується острівна витяжка з відведенням повітря у вентиляційний канал приміщення через стельовий простір. Другий варіант - це використання витяжки з опцією рециркуляції повітря, коли немає можливості відвести повітря та пари у вентиляційний канал. Або, нарешті, третій варіант-використовувати варильну поверхню з вбудованою витяжкою або витяжку, яка вбудовується в кухонну стільницю. Як і варіанті №1, такий острів може бути скомбінований з барною стійкою або обіднім столом. Окрім іншого, на острів можна винести винну шафу, холодильник, морозильну камеру та іншу техніку, яка монтується під стільницю.

ostrov-vityazhka-variant2

Реалізація такого варіанту можлива як у будинку, так і у міській квартирі. При реалізації в квартирі, з відведенням повітря у вентиляційний канал від витяжок, що вбудовуються в стільницю, можуть виникнути складності.

ostrov-tip-vstyazhki-varianti

Варіант 3.

Острів з мийкою для посуду

Наступний варіант комплектації острова кухонною технікою-це винос на острів мийки і навіть посудомийної машини. Складність полягає в тому, що крім виведення живлення 220 В зону острова, необхідно передбачити точки підключення води і систему відведення стічних вод.

Реалізувати такий варіант у межах квартири складно, тому що необхідно задати ухил для стічних вод. Що далі віддалений такий острів від каналізаційного стояка, то менше шансів на його нормальне функціонування. У межах котеджу реалізовано без особливих складнощів.

 

Эргономіка та розміри острова

Розміри кухонного острова немає чіткої прив'язки чи обмежень. Вони швидше залежать від функціоналу острова, суб'єктивних переваг і загальних розмірів приміщення кухні. Ширина острова може бути 600 мм і бути прив'язана до стандартної ширини кухонної стільниці. Може бути рівною 900 мм, у комбінації з барною стійкою. А може мати ширину 1200 мм із висувними ящиками по обидва боки. Що ж до довжини острова, то неї впливає сумарна довжина тумб, у тому числі зібраний острів. У свою чергу, довжина тумб, продиктована розмірами техніки, що вбудовується, і «прив'язкою» до довжини тумб основної частини кухонного гарнітура. Рекомендується дотримуватись єдиного кроку для всіх довжин тумб (600, 800,900 мм). Чим менше типорозмірів використано для набору потрібної довжини, тим ціліше виглядає загальний фасад кухні.

ostrov-ergonomika-razmeri

Крім габаритних розмірів острова важливо врахувати ширину проходу між островом та основною частиною кухонних меблів або стінами. Для розрахунку береться розмір 1000–1200 мм. Цей розмір розрахований з міркувань, що якщо ви відкрили меблеві дверцята, дверцята духової шафи або посудомийної машини, або висунули ящик, то у вас повинен залишитися вільний простір для проходу. Слід долю, що висунута скринька перекриває прохід на 500 мм, відкриті дверцята духової шафи на 450 мм, а дверцята посудомийної машини на 580 мм.

This is box title
Вільний прохід між островом та прилеглими стінами або кухонним гарнітуром, це питання не лише зручності, це питання безпеки.

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *