Квартира під здачу та дизайн інтер’єру

Дизайн інтер'єру у квартирі під здачу

Особливості проектування житла для оренди

kvartira-v-naem-1Правильно вчиняє той, хто бачить у дизайнері інтер'єру не тільки автора красивої картинки, а професіонала, який виконує всю технічну документацію, комплектує інтер'єр меблями та предметами освітлення, супроводжує весь процес ремонту у приміщенні. І якщо залучати дизайнера інтер'єру до роботи над особистим житлом - це вже норма, то розробка дизайну в приміщеннях, які здаватимуться в найм, ще не настільки популярна. Хоча тенденції вже помітні.

Без сумніву, ремонт у таких квартирах і будинках відбувається за специфічними правилами, проте він не особливо відрізняється від ремонту в приміщеннях, для особистого проживання. Так само на ремонт витрачаються фінансові кошти, однозначно менші, проте бюджет на ремонт складається. Так само доводиться витратити час, свій або час майстрів, які братимуть участь у такому ремонті. Так само інтер'єр потрібно комплектувати меблями, предметами освітлення та іншим.

Житло, орієнтоване під здачу, має свій рейтинг, орієнтування на свого клієнта і місце в ціновому сегменті ринку нерухомості. Такий ціновий сегмент-це сукупність факторів, що впливають в кінцевому підсумку на розмір щомісячної плати, яку орендар повинен буде заплатити власнику. Таких факторів багато, ось деякі з них:

  • місце розташування житлового комплексу та віддаленість від метро,
  • поверх, на якому розташована квартира,
  • якість оздоблювальних матеріалів, що застосовувалися для ремонту,
  • наявність та якість меблів у приміщенні,
  • наявність побутової техніки (посудомийна машина, мікрохвильова піч, пральна машина та ін.),
  • наявність «дизайнерського ремонту»

І ось ми дійшли до головного-дизайнерський ремонт в приміщенні під здачу. Розглянемо, чим відрізняється ремонт у квартирі, яку її власник готує для себе від тієї, де він запланував зробити ремонт і здавати орендарям. Розберемося, скільки коштує бюджетний ремонт та на чому можна заощадити. І традиційні поради дизайнера щодо облаштування квартири, сьогодні це квартира для здавання.

Стиль для приміщення під здачу

Sovet-6-style-loftПерше, з чого слід почати-вибрати стиль, в якому буде виконаний інтер'єр приміщення. Як недорогі і досить практичні стилі, рекомендую стиль LOFT і мінімалізм.

Стиль «loft» користується популярністю серед замовників не лише у Києві, а й у регіонах. А ось серед дизайнерів інтерес до лофта потроху став згасати. Щоб не вдаватися до подробиць опису стилю, достатньо буде охарактеризувати його так, переобладнане під житлові потреби частину промислової або складської будівлі. Думаю, цього достатньо, щоб уявити візуальну картинку. Брутальні оздоблювальні матеріали, такі як бетон і цегла, стійкі до всіх тягот використання в приміщеннях для найму, вони впораються практично з будь-яким впливом і не залишать на собі помітного сліду.

Другий з рекомендованих стилів це мінімалізм. Простий та лаконічний, але цілком виразний стиль, що характеризується відсутністю зайвих предметів у приміщенні. Просторе та світле приміщення з використанням простих геометричних форм та без зайвих перегородок та дроблення простору. Характеризується великою кількістю світла як природного, і штучного. Оздоблювальні матеріали, найчастіше, природні та необроблені, можливо з грубою фактурою, що так само, як і в лофті виявляється дуже практичним.

Планування житла для оренди

Sovet 1_ Plan 3_ posle

Тут немає жодної помилки, планування приміщення спеціально поставлена не першим пунктом у списку, тому що вона незмінно слідує за стилем. Справді, саме стиль, у якому буде оформлено ваш інтер'єр, впливає на планування, а чи не навпаки. Деякі поради про те, як можна збільшити маленьку квартиру, можна використовувати з нашої публікації.

Для квартир, які будуть здаватися в оренду оптимальною, можна вважати вільне планування без капітальних перегородок із зонуванням на кілька зон. Навіть якщо за основу береться планування «квартира-студія», то необхідно виділити 3 зони: зона кухні та їдальні, зона для сну та денна зона. Зонування можна зробити скляними перегородками (стаціонарними, розстібними або розсувними), декоративними напівпрозорими до рівня стелі або досить низькими перегородками.

 

 

 

Вартість ремонту

Незалежно від цільового призначення приміщення питання бюджету на ремонт хвилює кожного власника. З квартирами для оренди ситуація ще гостріша, тому що кожен власник планує вкласти мінімум коштів, а отримати максимум. Тому часто доводиться балансувати на межі між ціною та якістю матеріалів та робіт.

Якщо брати мінімальні ціни на необхідні матеріали та роботи для ремонту, то можемо отримати таку картину у цифрах:

 

  • Дизайн-проект від 15-20 у.о. за метр квадратний (включаючи 5 у.о. за візуалізації, 5 у.о. за креслення, інше- за ідеї та час дизайнера)
  • Авторський супровід - від 100 у.о. за день. Мінімально таких виїздів знадобиться 8-10, тому буде 800-1000 у.о.
  • Чорнові матеріали (суміші, електропроводка, вода/каналізація, гіпс) при бюджетному плануванні вийде на 60-70 у.о. /м².
  • Чистове оздоблення з бюджетними шпалерами і ламінатом вийде приблизно на 60-70 у.о. /м².
  • Робота майстрів «під ключ» обійдеться близько 100-130 у.о. /м².
  • Комплектація приміщення (предмети освітлення, двері, сантехніка, плінтуса, меблі, кондиціонери) в тому ж бюджетному сегменті вийде не менше 250-300 у.о. /м².

Зверніть увагу, використовуючи термін «бюджетний», ми не говоримо «дешевий», тому що бюджетний сегмент йде на порядок вище. За відносно невисокої ціни очікуємо отримати прийнятну якість.

 

Матеріали та меблі

Для орендних квартир не доцільно використовувати топові бренди меблів та оздоблювальних матеріалів. Навіть за умови, що така квартира орієнтована на мешканця середнього класу або вище за середній, кошти витрачені на її ремонт не повинні виходити за межі бюджетних цін або нижче середнього цінового діапазону. Якщо говорити про інтер'єрну фарбу, то тут не буде використано Sniezka або Aura, але й не буде топових брендів типу Little Greene або Benjamin Moore. Швидше буде використано Caparol або Oikos. З меблями, освітленням та оздоблювальними матеріалами ситуація буде така ж.

Комунікації

Ось з чим, а з комунікаціями, в квартирах для здачі в оренду краще не економити, що як і в приватних апартаментах теж. Під комунікаціями слід розуміти електропроводку, труби водопостачання та каналізації. Електрична проводка повинна бути тільки мідна, ніякого алюмінієвого кабелю, і жодних скручування в товщі штукатурки, тільки цільний кабель від початку до кінця. Всі траси проводів повинні проходити по стінах вертикально чи горизонтально, жодних косих маршів. Також не варто економити на якості опалення. Можна вивести одне правило: "Все, що ховається в стіну, має бути відмінної якості".

Не варто з дешевих матеріалів робити інтер'єр, який міг конкурувати з преміум-класом. Ця ідея провальна ще на старті. Така імітація видно відразу, ця дешева позолота потріскається і облупиться дуже швидко.

Вдалих ремонтів!

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *