Мийка біля вікна. Це зручно?

Розташування кухонного миття біля вікна

Що потрібно врахувати, плануючи мийку біля вікна

 

Красива і стильна кухня, це лише половина справи, важливо грамотно спроектувати її, щоб вона виконувала свою основну функцію. Організація робочого простору кухні процес відповідальний і вимагає виконання правил ергономіки, тому що тільки в такому разі можна створити зручну та практичну кухню. Кожна структурна одиниця кухонних меблів, така як холодильник, плита, посудомийна машина, духова шафа та мийка, розміщуються згідно з ергономічними, технічними та функціональними параметрами. За основу планування розумно брати правило трикутника, тобто розташування холодильника, кухонного миття та варильної поверхні відносно один одного. Правило трикутника ми докладно розглядали у нашій публікації «Кухня. Основи планування»Для решти кухонної техніки зазвичай знаходять місце тоді, коли розташування основних одиниць вже узгоджено.

moyka-vozle-okna-1Розташування мийки на кухні часто буває зумовлено архітектурним проектом, така «прив'язка» особливо сильна у квартирах, де вона продиктована розташуванням водостоку та подачі холодної та гарячої води. Найчастіше "вузол" подачі води розташовується в одному з кутів кухні і не завжди є можливість або бажання його переносити. Причини на те в кожному випадку свої, це може бути дорого, складно або просто марно, якщо кухня невеликих розмірів і таке перенесення серйозно не змінить ситуацію. Якщо розглядати розташування миття на кухні в приватному будинку, то в цьому випадку варіантів розміщення більше і навіть змістити точки прив'язки до води та каналізації буває простіше.

Існує стала думка, що мийку на кухні в приватному будинку добре розташовувати навпроти вікна, миєш собі посуд і дивишся у вікно. Таке розташування мийки можна часто побачити у сценах закордонних фільмів, де величезні П-подібні кухні, кухонний острів, одним словом романтика. Коли ми проектуємо будинок, нам часто ставлять питання, пов'язані зі зручністю розташування мийки біля вікна, чи так воно насправді зручне. Розташовуючи мийку біля вікна, слід врахувати, що в такому разі вона буде на видному місці, ніж якби вона була в кутку.

 

 

 

 

 

Мийка біля вікна. Плюси і мінуси.

  1. Важливо для себе визначити, чи будете ви дивитися у вікно, під час миття посуду. Як додатковий фактор для самовизначення, це вид з вікна, який не завжди в будинку вікно кухні має вихід у двір або сад, іноді з нього видно сусідський паркан.
  2. Розміщення пріоритетів. Яку роботу по кухні вам буде зручніше та цікавіше робити перед вікном: мити посуд чи щось нарізати та кришити. У процесі готування доводиться робити багато різних операцій і, можливо, вам зручніше це робити навпроти вікна.
  3. Як часто ви миєте весь посуд у мийці, якщо є посудомийна машина? За наявності посудомийки, посуд яка буде митися в мийка, це те, що або не рекомендована для такого миття, або просто не входить до неї за габаритами. У такому разі, чи варто проектувати мийку біля вікна?
  4. У тандемі з мийкою завжди йде кухонний змішувач та його присутність диктує свої правила. Необхідно враховувати, що через змішувач є ризик того, що вікно просто не відкриється або відкривання буде утруднене або обмежене. Вийти зі становища можна, використовуючи змішувачі, які можуть міняти своє положення. Другий варіант, як користуватися мийкою біля вікна, це грамотно вибрати вікно, можна спроектувати розташування змішувача так, що він буде навпроти «глухої» частини вікна.
  5. Мийка біля вікна та бризки. Ще одна поширена фобія, що бризки води під час миття посуду в мийці потраплятимуть на шибку. Таке побоювання виникає від асоціації з миттям посуду, коли мийка розташована стандартно біля стіни. Але у випадку з вікном трохи інші умови, річ у тому, що вікно «утоплено» в отвір і різниця між ним та стіною становить 20, а іноді 30 см, все залежить від товщини зовнішньої стіни. Попадання бризок на вікно виключити не можна, але ймовірність їх порівняння, коли мийка біля стіни набагато нижча.

moyka-vozle-okna-2

 

Замість післямови можна відзначити, що реалізувати розміщення кухонного миття в безпосередній близькості до вікна реально. Більше того, подібне сусідство може бути зручним, практичним і мати свої позитивні сторони. Якщо виконати ряд технічних вимог щодо розміщення висновків кухонних комунікацій, то таке розташування миття буде функціональним. Визначальним фактором у цій ситуації є особисте бажання користуватися мийкою біля вікна.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *