Дизайн-проект ресторану fast food NEM в ТРЦ Lavina mall.
Загальна площа м²
Дизайн ресторану в'єтнамської кухні «NEM». Власне ресторан розташований на другому поверсі торгового центру «Lavina mall» (м. Київ, вул. Берковецька 6д) та працює за принципом фуд-корту. Фуд-корт (food court) або «ресторанний дворик» - це зона харчування в громадських будівлях (торговий центр, аеропорт, вокзал, готель чи окремому будинку), де відвідувачам свої послуги харчування пропонують відразу кілька підприємств. Зазвичай така зона харчування має загальну залу, де розміщені обідні столи.
Передбачається, що робочий колектив ресторану складатиметься із 6 осіб. Відштовхуючись від цієї кількості працівників, потрібно було спланувати і робочі місця. Площа ресторану складається з 2-х зон: зона попереднього приготування та зони видачі. У зоні попереднього приготування розташовані робочі столи, зона миття посуду, зони зберігання, холодильники, робочі електричні плити, зона для перевдягання та зберігання особистих речей працівників. У зоні видачі розташована стійка видачі готових страв, морозильна вітрина, кавомашина, соковитискач та блендер для фрешів, мийка, додаткові електричні плити.
Перед нами стояло завдання розробити дизайн інтер'єру сучасного ресторану швидкого харчування, який мав би яскраві акценти на етнічне походження в своєму оформленні. У своїй пропозиції щодо оформлення приміщення ми усвідомлено намагалися уникнути асоціативних прив'язок до азіатського етносу, а точніше явні зображення бамбука, зображення міфологічних азіатських драконів, паперових ліхтариків та інше. Особливо хотілося уникнути присутності самого бамбука, як матеріалу або декоративного, або як будь-які конструкції. Концепція дизайну інтер'єру ресторану полягала саме в тому, аби створити заклад в сучасному стилі, тому прямі відсилання ми виключили свідомо. А ось стилізації, які б давали відсилання на бамбук, навпаки, намагалися впровадити. Так в нашому проєкті і з'явилася група світильників у зоні видачі, що стилізовані під бамбук. Світильник являє собою акрилову трубу молочного кольору з вбудованим LED підсвічуванням, що підвішений до стелі.
Ну і, звісно, дерево. Дуже багато дерева в оздобленні інтер'єру. Стеля оформлена дерев'яними збірними щитами, які підвішені рандомно на різній висоті. Такий засіб створює враження, що відвідувач знаходиться не в будівлі в Києві, а десь на базарі в Азії. Такий декоративний щит є немонолітною конструкцією з дерев'яних рейок. Для полегшення було вирішено виконати його зі смереки та тонувати з наданням їй ефекту старіння. Дерев'яні рейки також використані для оформлення стійки видачі декоративного фартуха над витяжками.
Зазвичай ресторани у фуд-корті мають лише одну сторону, яка звернена до відвідувача, але власникам «NEM» пощастило- через формування низки точок видачі сусідів з'явилася стіна, яку можна було додатково оформити у потрібній нам стилістиці. Так з'явився мурал із дерев'яним порталом. Планується, що мурал буде все ж таки намальований художником, а не буде замінено на надруковане зображення. Така техніка виконання муралу значно прикрасила інтер'єр ресторану та надала їй дійсно етнічного характеру.
Смотрите по теме:
02.03.2020