Про смаки

Відсутність смаку? Та ну!

Як далі жити, якщо ти не маєш смаку?

Непопулярні поради від дизайнера.

 

А вам доводилося чути від інших, можливо, навіть від незнайомих людей, що у вас немає смаку. Ні? Тоді вам просто пощастило. Якщо людині сказати, що вона позбавлена ​​смаку, та миттєво або потьмяніє і замкнеться, або агресивно відреагує на сказане. Він буде щирий у своєму ¦нерозуміння суті подібного звинувачення. Справа в тому, що кожен із нас упевнений, що він наділений смаком. В даному випадку, мова не про органи почуттів, не про їжу та смакові рецептори мовою. Йдеться про смак, як про естетичну категорію, йдеться про здатність сприймати все прекрасне, яке всюди нас оточує.

ПРО СМАКИ НЕ СПЕРЕЧАЮТЬСЯ!

А ми й не сперечаємось! Давайте розберемося із проблемою смаку. Але не з тією проблемою, що смаку немає і якось потрібно його придбати або виховати в собі. А що робити в ситуації, коли ви самі для себе так вирішили або вам про це повідомили оточуючі вас люди, що ви повністю позбавлені смаку, що ж тепер робити? Як далі сприймати навколишній світ з його красою, як знаходити спільну мову з тими, хто (на їхню думку) має цей заповітний естетичний смак? Як?

smak-tonkiy-vkus

 

Заради справедливості, слід зазначити, що смак є у всіх, він ваш, свій, специфічний, але він є. І якщо ваш смак не подобається мені, це не означає, що ви його позбавлені. Це означає лише те, що наші уподобання не співпали. Проблему відсутності смаку можна вирішити двома шляхами.

Перший- розвивати в собі почуття прекрасного, закінчити курси з історії мистецтв, відвідувати уроки живопису, дивитися на світ очима буддиста і пізнавати природу. Це тривалий шлях, розрахований на багато років і, можливо, до кінця свого життя ви його не подужаєте. Адже чим довше ти щось пізнаєш, тим менше впевнений у своїй величі. Якщо ви готові до такого довгого шляху, якщо це не йде в розріз із вашим способом життя і вашими сприйняттям речей, то вперед. У світі мистецтва стане на одну людину більше.

Але, якщо вам не цікавий живопис не через нерозуміння в цілому, а просто так, якщо ви не бачите в ньому жодної художньої цінності. Якщо вам не цікаво, наскільки гармонійно поєднані кольори та форми в природі. Якщо вам все це здається нудним і марним, не витрачайте на це свого часу. Упевнений, є речі в цьому світі, які вас цікавлять більше, присвятіть їм час, це другий шлях. Живіть так само, як і жили ви до того злощасного моменту, коли дізналися про цю гірку «правду» про себе!

 

Здивовані чути схоже від дизайнера інтер'єру? Смак, це не зведення законів, яких мають дотримуватись абсолютно всі. Правила хорошого смаку не зібрані до єдиного реєстру та не виставлені на загальне ознайомлення. Смак, він суб'єктивний, він індивідуальний. А те, як думає чи чинить більшість, не завжди правильно. На об'єктах часто доводиться чути від виконробів та будівельників таку фразу «багато хто так робить і їм подобається». Особисто для мене думка та дії більшості не є прикладом чи приводом до дії. Зі смаком у більшості справа йде так само, як і з їхньою думкою та їхніми діями.

Якщо людина, підбираючи собі одяг або оформляючи інтер'єр, орієнтуватиметься не на свої уподобання, навіть якщо вони йдуть урозріз з думкою більшості, а на смак стиліста та дизайнера, чи буде вона щаслива і задоволена результатом?

 

А ваш інтер'єр є стильним ?

Тільки задумайтеся, наскільки некомфортно почуватиметься людина, яка його будинок, який зі смаком оформив дизайнер інтер'єрів, не радуватиме свого господаря. Якщо всі предмети, підібрані дизайнером відповідно до стилю, дратуватимуть їх власника. Якщо кошти, витрачені на ремонт, не принесуть внутрішньої гармонії та не додадуть гордості за виконану роботу. Людина приречена на тривалі роздуми, що він пішов на поводу чужого смаку, потішив чуже самолюбство, а сам не отримав позитивних емоцій. Потрібно бути святою людиною, щоб тішити інших, чужих людей на шкоду самому собі.

Яка величезна кількість мистецтвознавців, художників та звичайних громадян у захваті від творчості Рубенса. Вони впевнені, що, захоплюючись усім тим, що зображено на його полотнах, це якось підкреслить їх смак і зведе в ранг понад культурні люди. Але особисто мені не подобається зайва динаміка і велика кількість пухких жіночих тіл на картинах Рубенса. У світі мистецтва маю свої кумири. Прийшов на думку фрагмент геніального діалогу з «12 стільців» Ільфа та Петрова (далі перейдемо з людської мови на мову оригіналу):

«- Ну что, отец! Невесты в вашем городе есть?

- Кому и кобыла невеста...

- Больше вопросов не имею.»

smak-komu-nevesta

Де знаходиться та тонка, майже непомітна грань між такими суперечливими поняттями, як «Він абсолютно позбавлений смаку» та «Це яскрава особистість із тонким смаком». Він знайшов свій стиль? Якщо досить пильно вдивитися в медіа простір, то там, серед музикантів, світських левиць, і навіть відвертих фриків, зауважимо дуже яскраві приклади. Це може бути дивний одяг, що викликають аксесуари, сумнівні висловлювання. Нічого подібного більшість із нас не дозволить собі. Якщо хтось, широко відомий у вузьких колах, дозволяє собі щось подібне, його шанувальники скажуть, що це його стиль, і він має смак. Але, зустрівши в такому образі звичайного перехожого на вулиці, вважають його несмачним і дивним. Що не так зі смаком? А може це щось не так із сприйняттям?

smak-primer-durnogo-vkusa

До речі, оригінально показаний баланс між «стильно та зі смаком» та «зручно та практично» у фільмі «Від сім'ї не втечеш» 2018 («La ch'tite famille»). Це, звичайно, не істина в останній інстанції і не завжди так з предметним дизайном. На прикладі дизайнерських меблів показана проблема юзабіліті стильних та зі смаком створених авторських предметів.

smak-kadr-is-filma
Кадр із фільму «Від сім'ї не втечеш» 2018 («La ch'tite famille»)

Я в жодному разі не намагаюся грати роль психотерапевта і цим текстом підвищувати вашу самооцінку. Людина, яка вважає, що має вишуканий художній смак і людина, яку переконали, що вона геть-чисто позбавлена смаку, рівні. Так-так, вони абсолютно рівні. Кожен з них формує своє оточення на свій смак, вони самі створюють для себе комфортну обстановку, створюють для себе зручний для них світ. І абсолютно марно переконувати кожного з них у протилежному.

В академії, де я навчався, викладач з одного з профільних предметів не любив зелений колір і горе тому студенту, який у проекті ризикнув би його використати. Але це не завадило студентам, ставши дизайнерами інтер'єру, використовувати зелений колір надалі. У розумінні того викладача, зелений колір в інтер'єрі, це повний несмак. Зустрічав у публікаціях і таке твердження, що зелений колір не поєднується із синім. Подивіться на краєвид за вікном, зелень трави та дерев, а над ними синьова безкрайнє небо. Ви скажете, що це погано? Та ця картинка заспокоює людські нерви в рази краще за будь-якого психолога!

Смак, це як точка зору з якогось питання, якщо вони збігаються з вашим співрозмовником, тоді про вас скажуть що ви маєте смак, якщо ні, то... на жаль. І нічого тут не змінити, тому розслабтеся, оточуйте себе тими предметами, які створюють вам комфортні умови. Якщо вам так зручно, в такому одязі і з такими меблями, це і є ваш смак. Але він є.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *