Шпалери чи штукатурка. Вибір

Не сказав би що часто, але таке трапляється, коли ще на початку роботи над дизайн-проектом замовник цікавиться: «А що ви, як дизайнер інтер'єру порадите для стін?». Мається на увазі, який матеріал, шпалери або штукатурку використовувати для декорування поверхні стіни. Слід зазначити, що ще початок роботи над проектом, ще невідомий стиль, в якому замовник хотів би оформити своє приміщення, та й взагалі не відомі його побажання.

Перед тим, як зробити якийсь вибір, чи штукатурка, слід детальніше розібратися і вникнути в суть питання. Це той самий випадок, коли всі деталі та дрібниці є важливими і кожна з них може вплинути на остаточний вибір. Всі подібні дрібниці можна звести в список причин, які змушують робити той чи інший вибір.

 

 

 

Індивідуальні побажання

Ця причина спеціально поставлена ​​першою у загальному списку, тому що дуже часто вона виявляється козирною та перебиває всі інші причини. Будь-які пояснення до персональних уподобань зайві і немає сенсу на них зупинятися докладніше. Досить сказати, що хтось не любить папір на стіні в будь-яких його проявах, а хтось не в захваті від аскетизму штукатурки. Все суто особисто. Заради справедливості, слід зазначити, що існує ще й третій варіант, його можна назвати «не принципово». Людина, яка дотримується такої думки, більш гнучка у виборі матеріалу, вона здатна прислухатися до порад.

Стиль

Існують стилі, при яких застосування шпалер, так само як і штукатурки, не просто доречно, а й зрозуміло. Але існують і такі архітектурні стилі, коли інший варіант декорування стін просто неприпустимий. Наприклад, важко собі уявити приміщення, виконане в стилі лофт (loft), та в якому були використані шпалери. Тут можна заперечити, що можна використовувати шпалери з принтом «під цеглу» або «під бетон», але погодьтеся, в будь-якому випадку це буде вже не лофт, а його імітація. А ось ще протилежний приклад, коли складно уявити собі приміщення у вікторіанському стилі без шпалер із великими вензелями. Звичайно в оригіналі це не шпалери, а драпірування шовком, але існують шпалери, які чудово передають усю красу тканинного драпірування. Однак існують архітектурні стилі, які допускають використання штукатурки та шпалери рівною мірою. І «Ар деко» та «стиль прованс» можна з однаковим успіхом прикрашати стіни штукатуркою або шпалерами.

Призначення приміщення

Залежно від того, що це за приміщення і як воно буде експлуатуватися, підбираються практично всі матеріали, а не тільки матеріали для стін. Якщо це громадське приміщення типу магазин або відділення банку, то, звичайно ж, ні про які шпалери не може йти в принципі. В іншому випадку підвищується ризик робити косметичний ремонт у цьому приміщенні щосезону. Шпалери досить ніжний матеріал, з легкістю приходить у непридатність. Місця ризику для стін, які обклеєні шпалерами – це зовнішні кути. Реставрувати пошкоджені шпалери, щоб не залишилося видимих ​​слідів, практично неможливо. Штукатурка не на багато виграє в такій ситуації, вона так само схильна до подібних ризиків, але вона здатна витримати певні механічні дії, і плюс до всього, існують штукатурки, які можна реставрувати локально, не переробляючи всю стіну.

 

 

Наявність у будинку тварин

oboi-vs-shtuco-zhivotnie

Якщо разом із вами у приміщенні планується проживання тварин, то від шпалер краще відмовитись. Звичайно, маються на увазі не абсолютно всі тварини, а тільки ті, які вільно переміщаються, нарівні з господарями, по будинку і можуть навмисне пошкодити стіни. Власники хом'яків та акваріумних рибок можуть бути спокійні. Пошкодити ваші шпалери можуть кішки, собаки, кролики, оскільки інстинктам тварин не поясниш, що шпалери дорогі італійські і потрібно бути акуратнішими.

 

 

Поставлене завдання перед матеріалом

Ще один пункт, який може пролити світло на нашу тему. Важливо визначитися, які завдання ми ставимо перед тим чи іншим матеріалом для стін.

Якщо ставиться завдання зробити стіну фактурною з неяскравим рельєфом, то для цього підійдуть і шпалери і штукатурка. Окремі варіанти таких матеріалів можна використовувати для отримання потрібного ефекту. Однак штукатурка може дати більш виражений рельєф, ніж шпалери.

Якщо потрібно отримати гладку поверхню без візерунка або поверхню, яка має дуже слабку фактурність, краще вибрати штукатурку. У разі вирішальний аргумент має й не так сам матеріал, скільки побічний ефект. Справа в тому, що шпалери з декором уникне (однокольорові шпалери) мають один мінус-видимий стик. Справа зовсім не на рівні кваліфікації майстрів. Шов на місці стику двох смуг шпалер існує завжди, просто на шпалерах з візерунком він не видно, тому що сам принт шпалер візуально його приховує. Якщо використовувати штукатурку, можна отримати ефект однорідної поверхні від кута до кута без видимих ​​місць стику.

Якщо потрібна поверхня з чітким правильним малюнком або орнаментом, однозначно слід вибрати шпалери.

 

Реставрація

Останнє, на що слід звернути увагу - це реставрація у разі пошкодження оздоблювального матеріалу. Будь-яка реставрація-заняття клопітне та нервове. Було б просто супер, якби її можна було б уникнути. Але не все підвладне нашому бажанню. Про те, що шпалери практично неможливо реставрувати локально, ми вже обговорили. І про те, що штукатурка в даній ситуації в трохи вигіднішому становищі. Але якщо уявити ситуацію, що локально реставрувати місце пошкодження шпалер або штукатурки не виходить і потрібно переробляти всю стіну, то які можуть бути ризики. Згодом виробник матеріалу міг:

  • зняти з виробництва
  • замінити назву або артикул
  • змінити колір
  • змінити склад,
  • замінити розмір

Будь-який з цих пунктів ускладнить або взагалі унеможливить придбання точно такого ж матеріалу. Цей пункт, так само, як і всі попередні, слід врахувати перед тим, як зробити вибір на користь того чи іншого матеріалу. Слід адекватно зважити всі ризики.

 

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *