Перспективи професії «дизайнер інтер’єру»

Чи є у професії дизайнера майбутнє

Що чекає на дизайнера інтер'єру в епоху робототехніки

Ще років 30 тому, коли комп'ютери вже щільно входили в наше життя, людство вже задумалося про те, що ми стоїмо на порозі глобальної проблеми, що машини замінять нас практично у всіх професіях. Іноді оновлювалися списки перспективних професій майбутнього і ті сфери діяльності, які будуть забуті. Ах, як же помилялися тоді прибиральники, думаючи, що ніхто їх не замінить, але сьогодні робот-пилосос вже наступає і їм на п'яти. І якщо публікації на таку тему виходили раніше один раз років у п'ять, то в наш час списки професій, що зникають і знову з'являються, оновлюються щороку, а то й частіше.

Сьогодні, коли всі заспокоїлися і зрозуміли, що з комп'ютерами життя зручніше та цікавіше, над нашим спокоєм нависла нова проблема – штучний інтелект. Тостер із мізками, холодильник, який сам замовляє ваші повсякденні продукти, вже не виглядають такими безпорадними. Програми в смартфоні, які стежать за нашим пересуванням, програми, що розпізнають голоси, та й сам інтернет, який знає про вас практично все, що ви читаєте, що купуєте, яку музику слухаєте. Все це змінило наше життя на стільки, що ми стали залежними від сучасних технологій, і нам уже здається, що якщо прибрати все це з нашого життя, світ порине у темряву. Нові реалії все частіше змушують замислюватися про те, що буде з нашою професією дизайнера в недалекому майбутньому. Чому недалеко? Та тому, що розвиток технологій іде з прискоренням, інтервали між революційними розробками скорочуються невблаганно. Думки на тему, що стане з дизайном інтер'єру в майбутньому, чи буде затребувана спеціальність дизайнера, не дають спокою. Чи залишиться творча складова прерогативою людини чи машини та штучний інтелект повністю замінять нас.

design-future-robot-designerКоли люди творчих професій, таких як художники, дизайнери та декоратори забили на сполох, програми ще не могли конкурувати з людиною щодо уяви. Тоді машини, використовуючи досить простий алгоритм як блок схем з нескладним розгалуженням, могли лише підбирати варіанти із заздалегідь завантажених зображень за простими запитами. Сучасні пошукові боти здатні розпізнавати обличчя, відрізняти зображення всього за кількома пікселями. Програмісти навчили комп'ютерні програми аналізу, який може лягти в основу складного підбору за кількома, тепер уже складними системами відбору. Поки що, на сьогоднішній день наші цифрові конкуренти можуть запропонувати варіанти, які обмежені базою даних, тобто програміст сам обмежує можливості свого продукту.

 

Звичайно, заперечувати, що в майбутньому сфера дизайну інтер'єру ніяк не зміниться, і замовники, як і раніше, будуть звертатися до дизайнерів-людей за послугами, було б нерозумно. Ось, наприклад, художники-портретисти, до винайдення фотографії теж були впевнені, що вони завжди будуть працювати. Можливо, так само міркували і візники до того моменту, як був винайдений автомобіль. Нічого надприродного, просто проста професійна еволюція. Той художник, який освоїв фотокамеру і той візник, який пересів із воза в авто, продовжили свою діяльність. Ті, хто не зміг адаптуватися, були змушені шукати себе в чомусь іншому. Такі жорсткі закони, що виживає не сильний, виживає хитрий!

Але й панікувати завчасно не варто. Поки що штучний інтелект не навчиться саморозвитку настільки, що перестане залежати від свого розробника, у сфері послуг з дизайну кардинальних змін не буде. І навіть якщо AI (artificial intelligence) втече від свого господаря у фріланс, то дизайн інтер'єру не буде першою галуззю, куди він спробує проникнути. Але все ж таки зміни торкнуться і цієї галузі, справа часу.

Будь-яку подію слід розглядати з кількох точок зору, майже завжди навіть у негативному вчинку можна знайти позитивний результат. Як і в судовому розгляді, важливо вислухати обидві сторони, так і у відносинах замовник/дизайнер плюси та мінуси будуть для кожної сторони.

Якщо ви як потенційний споживач думаєте, що отримаєте безкоштовно дизайн-проект від робота, то ви помиляєтеся. У робота буде свій власник, який розглядає його як засіб для заробітку грошей. Якщо думаєте, що можете завантажити безкоштовну піратську версію дизайн-проекту, теж немає. На той час з авторськими правами буде вирішено остаточно. Іншими словами, як не крути, а для кінцевого споживача послуг з дизайну інтер'єру взагалі нічого не зміниться. Позитивні зміни, звичайно ж, будуть результати проекту можна буде отримати набагато швидше, ніж це робить людина.

Дизайнерам, з урахуванням зміни конкурентного середовища, доведеться змінюватися, більшість підуть із цієї діяльності. Ті, хто залишився, не буде резону конкурувати зі штучним інтелектом, оскільки боротьба буде не на рівних. Швидше за все, дизайнери та архітектори, що залишилися, як і раніше, проектуватимуть, але для дуже обмеженої групи клієнтів з традиційними поглядами на цю послугу. Так, звичайно будуть такі замовники, адже і в наше цифрове століття є любителі «живої» симфонічної музики, хтось досі фотографує на плівку.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *