Чому дизайн вимірюється квадратними метрами

Ми всі звикли, що рідини вимірюємо літрами, відстані кілометрами, вага кілограмами. А чим потрібно вимірювати вартість дизайну інтер'єру? Здавалося б, нехитрий такий товар, відноситься до сфери послуг і оплачується грошима, але чим його виміряти.

Одного разу, обговорюючи із замовником вартість дизайн-проекту ресторану вийшов приблизно такий діалог:

Почему дизайн измеряется квадратными метрами. Почему

 • Яка вартість повного дизайн-проекту ресторану?
 • А які розміри приміщення чи площа?
 • Ось тільки мені не потрібно називати вартість за квадратний метр! Мені все так вважають вартість робіт, мене це не влаштовує!
 • ?
 • Просто скажіть, якою буде ціна.

Справа в тому, що навіть вартість послуг дизайнера можна розраховувати у різний спосіб. Якщо йдеться про послуги предметного дизайнера, то вартість його послуг розраховується за одиницю виробу, візьмемо за основу звичний предмет меблів- стілець. І навіть у такому разі потрібно враховувати деякі фактори:

 • Буде цей виріб одиничним чи серійним
 • Чи буде у цього виробу кілька модифікацій
 • Скільки потрібно надати робочих варіантів
 • Яка складність виробу
 • Як багато часу знадобиться дизайнеру для роботи над виробом
 • Чи потрібні креслення та схеми, чи достатньо лише концепції (візуалізації)
 • В якому вигляді потрібно подати концепт (малюнок від руки, 3d візуалізація або макет, а можливо виріб в оригінальному розмірі)

Погодьтеся, досить багато факторів для одного випорожнення, навіть за умови, що деякі пункти можна скасувати або, як мінімум, оскаржити. Так ось з дизайном інтер'єру все набагато складніше. Хоча, за великим рахунком, можна вкластися в таку саму кількість пунктів, як і у випадку зі стільцем. Але неминуче у цих пунктів з'являться підпункти. Вартість послуг дизайнера обов'язково має розраховуватися щодо якоїсь величини. З усіх одиниць виміру для дизайну підходять одиниці часу, кількості або площі. Розраховувати вартість робіт виключно за часом, майже завжди, не влаштує замовника. Тому розумно зійтись у зручних для обох сторін одиницях виміру, а саме штуки для предметного дизайну та метри (квадратні, м²) для дизайну інтер'єру.

Почему дизайн измеряется квадратными метрами. Сколько стит дизайн в Киеве

То чому все-таки в квадратних метрах. Справа в тому, що, ґрунтуючись на площі приміщення, будь-який дизайнер інтер'єру з досвідом може досить швидко, навіть під час телефонної розмови оцінити розмір приміщення обсяг гаданих робіт. Легко, тому що до цього об'єкту він уже зробив не один десяток чи сотню проектів і в його пам'яті знайдеться кілька приміщень із подібною площею та витраченим на них часом. Можливо ви здивуєтеся, але витрати за часом незначно відрізнятимуться при проектуванні однокімнатної квартири та двох кімнатної. Одноманітно для двох об'єктів, потрібно буде приїхати на замір приміщення, відвідувати салони та магазини для комплектації інтер'єру, вибору оздоблювальних матеріалів. Навіть із робочою документацією не набагато довше потрібно працювати. Часу доведеться витратити майже однаково, а час-гроші. Тому квадратний метр взято за міру обсягу робіт, а не лише як одиниця виміру площі приміщення. А ось як дизайнер оцінює вартість квадратного метра (м²) робіт – це тема для окремої розмови. Хоч як крути, а виходить, що розраховуючи вартість робіт дизайнеру інтер'єру розумніше відштовхуватися від площі приміщення. Таким чином, вартість буде прив'язана до конкретного приміщення та буде індивідуальною. Хоча, на сьогоднішній день, на ринку послуг дизайну інтер'єрів є пропозиції щодо розробки дизайн-проекту квартири або будинку, як за одиницю. Замовнику пропонується чітка фіксована ціна за дизайн квартири незалежно від її площі. Це виключно рекламний трюк! Для цього виводиться середня вартість дизайн-проекту, в основі якої лежить той самий квадратний метр (м²), просто він навмисне не озвучується замовнику. Середня вартість цілком може покрити витрати на більші об'єкти доходом від дрібних приміщень. Замовник виграє у тому випадку, якщо його приміщення буде більшим, ніж враховане середньостатистичне.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *