Сауна. Будівля, що окремо стоїть на ділянці заміського будинку. Загальна площа 66 м/кв.
Дизайн інтер'єру цієї сауни оформлений у стилі Loft (Industrial).
Ідея полягала в тому, щоб розробити проект сауни, яка мала б нестандартний для таких приміщень вигляд. Під стандартним оформленням сауни ми маємо на увазі обробку вагонкою або взагалі під дерево. Це приміщення мало виглядати по-чоловічому брутальним, але в той же момент не позбавлене затишку. І оскільки проект будівлі сауни спочатку закладалися великі панорамні вікна/двері, то вибір стилю впав на Loft. Це стиль, який дозволяє досить сміливі експерименти та з'єднання з іншими стилями. В оформленні інтер'єру ми використовували елементи апсайклінгу (upcycling) – старий комод отримає нове життя у цьому інтер'єрі.
На самому початку роботи над дизайн-проєктом, коли обговорювалася концепція майбутнього дизайну сауни, замовникам складно було визначитися зі стилістикою. Звісно, ми запропонували декілька цікавих варіантів для стилю оформлення, але власник тяжів до тих варіантів, які більше імпонували йому, а власниця бажала бачити сауну на свій розсуд. Врешті був обраний та погоджений чоловічий варіант для дизайну.
Сауни є, як окрема та віддалена вглиб території від котеджу будівля, в безпосередній близькості до неї розташований басейн. В планувальному рішенні приміщення сауни має три основні зони: власне зона сауни з санвузлом, зона відпочинку та обідня зона. Сауна спланована таким чином, що передбачено дві окремі вхідні групи. Перша вхідна група, це по суті дві стінки в обідній зоні, які представлені розсувними системами. В літню пору року можна повністю розкрити розсувну систему, в такому випадку буде зона відпочинку біля басейну. Для використання в зимовий час передбачений окремий вхід, що веде з вулиці до сауни через коридор.
При проєктуванні дизайну сауни були використані кольори та матеріали, притаманні для приміщень в стилі лофт. Особлива увага надана металу, з якого виготовлені балочні та стропильні конструкції криши, декоративні елементи з просічної сітки, профіль розсувної системи. рамка для дзеркала в санвузлі та багато різноманітної дрібноти. Переважаючі кольори в оформленні інтер'єру сауни, це світло-сірий, чорний, білий. В якості додаткових акцентних кольорів додані блакитний та оранжевий. Для оздоблення підлоги використали керамограніт темно-сірого кольору великого формату, декоративні вставки для розділення функціональних зон зроблені плиткою певорк меншого формату.
Особливу увагу в інтер'єрі сауни приділено освітленню. В усіх, крім санвузла та власне лазні, приміщеннях сауни освітлення комбіноване за допомогою денного та штучного світла. Обідня зона (кухня/їдальня) освітлюється денним світлом крізь панорамні розсувні двері-вікна, а штучне освітлення розділене на декілька зон та груп світильників. Не менше уваги приділене в освітленні кімнати відпочинку, де денне світло проникає в приміщення через два мансардних вікна та невеличкі вікна в стінах. Штучне освітлення кімнати відпочинку не менш різноманітне, та представлене групою підвісних світильників зі стелі, торшером та оригінальним настільним світильником.
Смотрите по теме:
02.06.2017