Ось уже кілька років, як ми не створюємо дизайн-проектів без авторського супроводу. Про те, що ж таке «авторський супровід», для чого воно необхідне і яке тут підводне каміння досить докладно розповідали в наших публікаціях. Причиною такому рішенню послужив досвід багатьох років, коли замовник за своїми певними переконаннями не хотів замовляти дизайн-проект з авторським супроводом і чим це мало. Одного дня ми вирішили, що авторський супровід має бути нерозривним цілим з проектною частиною і вивели це як політику нашої дизайн-студії. То був принцип, від якого ми не відступали. Але досить було одного разу поступитися нашим принципам і ми про це пошкодували. Цей один випадок і ляже в основу цієї публікації.
До нас звернувся замовник, як то кажуть у нашій сфері «добрий знайомий добрих знайомих» і переконливо просив зробити проект його квартири якомога дешевшим за рахунок додаткових послуг, тобто за рахунок авторського супроводу. Вислухавши від нас повний список ймовірних проблем, з якими він може зіткнутися у процесі ремонту у своїй квартирі, він оптимістично відповів: «З проблемами розберемося!». Проект ми зробили, інтер'єр квартири вийшов цікавим. Але за весь час, скільки тривав ремонт, лише іноді дзвонив виконроб, консультуючись з деяких питань. І ось коли ремонт квартири вже завершено, з нами зв'язався наш замовник і попросив, щоб ми чимось допомогли з кухнею, яку встановили декількома днями раніше. Перед тим, як продовжити, слід зазначити, що проект був зроблений у повній відповідності, абсолютно все було узгоджено із замовником і запропонований нами дизайн квартири йому подобався на етапі закінчення проектних робіт. Вся технічна документація була складена докладно та правильно.
Коли ми побачили результат ремонту… ні. ми не здивовані або чимось уражені. Все було передбачувано. Майже весь ремонт було зроблено шляхом найменшого опору і рухався він у бік здешевлення. Всі свої зауваження ми не озвучували замовнику, ми викладемо їх у статті. Для нас залишилося невідомо, хто ж був ініціатором усіх змін, які так віддали готовий ремонт у квартирі від початкового дизайн-проекту. Зі свого дизайнерського досвіду знаємо, що пальму першості за спрощеннями в ремонті ділять замовник на пару з виконробом, іноді другий навіть активніше спрощує те, що «навигадували ці дизайнери». Щонайменше до спрощення задуму причетні електрики, плиточники та інші майстри, які малярять, укладають паркет або проектують та виготовляють меблі. А зараз по порядку.
Вітальня.
Для наочності ми будемо додавати порівняльні зображення візуалізації (ліворуч) та реальне фото приміщення (праворуч).
- Основний акцентний колір був замінений на набагато світліший, від чого інтер'єр став бляклим і невиразним. До речі, це з поширених фобій людей, коли вони оцінюють майбутній колір приміщення по маленькому фарбуванню або зафарбованій невеликій ділянці стіни в кімнаті. На тлі порожніх білих стін під фінішною штукатуркою будь-який, навіть світло-бежевий колір здаватиметься темним і перенасиченим.
- Декоративний молдинг білого кольору на стіні був відсутній.
Спальня.
- У спеціально зробленій ніші не було панелі штучного каменю
- Кути декоративних композицій на стінах не мали запропонованих елементів.
Санвузол.
Розташування сантехніки було збережено. Але плитка, яку взяли замість тієї, що була закладена в проект, нічим не була схожою на оригінал. Від слова "зовсім". Плитка, яку ми використовували в проекті, була в наявності і ставилася до «бюджетної» цінової групи, отже, економічна складова виключається зі списку причин вибору нової.
Передпокій.
Плитка на підлозі в передпокої має інший напрямок, ніж паркетна дошка у спальні та у вітальні. Ймовірно, плиточник вирішив, що за такої схеми укладання плитки відхід буде меншим, ніж якщо зробити напрям укладання єдиним з житловими кімнатами. Цілком можливо. У проекті всі покриття підлоги розташовувалися короткою стороною до вікон і всі приміщення (кухня, коридор, вітальня і спальня) мали загальний напрямок укладання покриттів. За фактом, плитка у передпокої живе своїм життям.
Кухня.
Власне те, через що нас і запросили на об'єкт-це кухонні меблі. Замовнику здалося, що вона має жовтуватий відтінок, який, на його думку, трохи відрізнявся від того кольору меблів, який ми пропонували в дизайн-проекті. Жовтий відтінок, і все? Якби тільки це бентежило… Кухонний гарнітур взагалі не такий, як у проекті!
- Що і де не відповідає за секціями - розповідати довго, простіше один раз подивитись.
«фартух» кухні-виконаний цілісними панелями керамограніту, замість плитки з укладанням без збереження цілісності малюнка. - Плюс до всього навмисно зроблено видимий проблемний торець плитки (докладніше про це ми розповідали у статті «Камінь у сучасному інтер'єрі»)
- Фасад кухні в проекті-це натуральне дерево під шовковисто-матовим фарбуванням. Фасад кухні в житті - плівковий МДФ фасад з перламутровою плівкою жовтого відтінку та деревоподібною фактурою.
- Внутрішні полиці за склом у верхніх шафах слід зробити скляними. Натомість маємо грубі полиці з ДСП.
5. Відкрита секція праворуч у верхньому ряду. Естетичніше вона виглядала б, якби вона була в загальній площині з фасадом, ніж у загальній площині з корпусною частиною кухні. Видимо бюджетні полкодержатели, від яких слід відмовитися, зробивши цю секцію цільноклеєною.
6. Та сама секція. Бачні регульовані шафні навішування виглядають дуже грубо, так само як і видимі ексцентрикові стяжки в нижній полиці. Цілісно клеєна конструкція виглядала б набагато естетичніше. Карниз - плоский, простий та грубий.
7. Скло у фасаді-вітрині не в чверті, а грубо кріпиться на внутрішню площину фасаду. Причому торець скла навіть не шліфований, а це ймовірність порізу.
8. Шафа з сушінням глухою. У його днищі відсутня щілина для вентиляції та відповідно сушіння посуду. Цвіль у цій шафі пропишеться на постійне проживання. Петлі правого фасаду не завадило б зробити з більшим градусом відкриття, це було б набагато зручніше у використанні.
9. Релінгові ручки та в кольорі алюміній. Це самовільність мебляра. Фасади ящиків не відрегульовані та живуть своїм життям.
Вердикт. Будь-яку кухню можна зробити якісно і не перетворювати її з «недорогою» на «дешеву» завдяки всім переліченим пунктам.
Звичайно, немає 100% гарантій, що дизайн-проект буде реалізований, як задумано, за умови, що дизайнер вестиме супровід, особливо якщо замовник вже вирішив і згоден спростити або здешевити. Але можна бути впевненим у тому, що якщо дизайнер інтер'єру стежить за ходом виконання ремонтних робіт на об'єкті або, як мінімум, додатково консультує вас, замовника, то ви отримаєте незалежну експертну думку від професіонала. За роки роботи у сфері дизайну інтер'єрів ми часто стикалися з тим, що майстри, які задіяні в реалізації проекту, намагаються спростити або змінити те, що було внесено дизайнером у проект. Погоджуся з тим, що консультація фахівця буває дуже цінна, і ми самі часто прислухаємося до порад з боку професіоналів суміжних професій. Але тут важливо з'ясувати, чи є запропоноване майстром професійною порадою, чи це просто спроба зробити так, як вмієш і не більше того.
Радість від заощаджених грошей короткочасна. Більше розчарування приносить повсякденне споглядання своїх помилок.
Смотрите по теме:
01.07.2019