Ваші діти не житимуть у вашому домі

Ваші діти не житимуть у вашому домі

Якщо згадати з підручника історії, художньої літератури або з історичних фільмів опис життя людей у ​​будинках минулих епох, причому не має особливої ​​різниці це будинок бідної людини або цілий замок, можна підкреслити одну спільну особливість. Ця особливість полягає в тому, що під одним дахом дуже часто мешкали кілька сімей, об'єднаних спорідненістю. Це могли бути представники двох-трьох поколінь, за принципом «дід-син-онук» і навіть племінники уживалися зі своїми дядьками та тітками. Таке явище був масовим, але мало місце бути.

VIO_family

Цей принцип співіснування досить часто можна було зустріти як у халупах бідняків, так і в родових замках аристократії. Причини такого сусідства у всіх були різні. Представники нижчих станів просто не мали коштів на будівництво окремого житла для кожної сім'ї. Ну, а представники аристократії намагалися убезпечити себе, також ними рухало бажання зберегти капітали в межах однієї садиби (однієї сім'ї), а ще вони керувалися принципами економії, адже ця риса не викликає і для сильних світу цього. Також на такі рішення впливали і глобальні причини: війни, голод, епідемії смертельних хвороб та інше.

З цих міркувань будинки будувалися, а частіше добудовувалися, з огляду на те, що в них проживатимуть кілька сімей. Радянські комунальні квартири це і є саме перебільшеним прикладом такого співжиття. Утрирована для аристократії, а для бідняків вона була межа мрій, адже в комуналці у кожної сім'ї, на тлі спільної кухні та вбиральні, була хоча б окрема кімната. Якщо представники аристократії при добудові або перебудові палацу додавали ціле крило до спільної будівлі, турбувалися про зовнішній вигляд, відповідність обраному раніше стилю, то біднота в кращому випадку ділила наявну кімнату перегородкою, і не про яку відповідність стилю не турбувалася.

 

VIO_komunalka

Тому будувати для своєї сім'ї великий будинок, в якому житимуть діти та онуки і який передаватиметься у спадок, вжився у менталітет багатьох представників різних народів, як якийсь ген у ланцюзі ДНК. Викиньте цю думку зі своєї голови. Ваші діти не житимуть у вашому домі. Тут не зовсім так, як ви могли подумати.

Ідея в тому, що як би ви не намагалися зробити свій будинок уніфікованим для проживання кількох поколінь, які б матеріали не підбирали, як довго б не роздумали над складністю планувань кімнат та інше, ваш будинок не збережеться у тому вигляді, в якому ви його спочатку будували.

Ну, посудіть самі, адже будинок ви проектуєте під свій смак, розуміння та бюджет. Але минає час, у будинку з'являються нові господарі (ваші діти), і вони все зроблять по-іншому. УСЕ!!! Вони перепланують приміщення, змінять шпалери та підлоги, замінять меблі та світильники, навіть зовні будинок зміниться. І ось тоді це буде вже не ваш будинок, він не буде на нього схожий, вони житимуть не у вашому будинку, а вже у своєму переробленому під їх смак. Ну а в тому, що смаки та мода змінюються-сумніватися не варто. В наш час так часто змінюються стилі в дизайні інтер'єру, і те, що було модно і в тренді лише 5-7 років тому, на сьогоднішній день розцінюється як моветон. Навіть побита думка "класика завжди буде класикою і завжди буде модною" застаріла. Мені це представляється у вигляді презенту шуби, яка не підходить ні за розміром, ні за смаком, ні за способом життя, але це дорогий подарунок і його змушені використовувати.

 

Цей будинок буде видозмінений, і це вже не буде ваш будинок. Ось тому ваші діти не житимуть у вашому домі. Тому немає необхідності будувати його спочатку в розрахунку на спільне проживання. Тим більше що немає гарантій, що ваші діти не почнуть будувати своє житло в іншому місті або взагалі в іншій країні. Спочатку важливо свій будинок будувати для себе відповідно до своїх смаків і вимог, за своїми можливостями та побажаннями. Епоха великих будинків минеться, як пройшла мода на лімузини. Не закликаємо всім переселятися в малогабаритні будинки. Зовсім ні! Будинок, як і одяг, має бути за розміром, і в поняття "розмір" кожен вкладе свій сенс.

У зв'язку з цим, дозвольте нам, як професійним дизайнерам з досвідом роботи у цій сфері, дати кілька порад щодо підходу у будівництві будинку. Я не любитель давати поради, тому що часто це виглядає як нав'язування своїх цінностей. Це радше рекомендації з принципу «як би зробив я…»

 

«Ми будували-будували, і нарешті збудували. Ура!!!!!!!!!»

Не починайте будівництво величезного будинку, який не зможете закінчити у найближчі рік-два. Це будівництво асоціюватиметься з бездонною ямою для фінансів. Тут, як із кредитом у банку, потрібно враховувати поправку те що, що з час погашення кредиту можна захворіти чи змінити місце роботи, а сума до виплати залишається незмінною і вносити її потрібно вчасно.

VIO_big_dom

 

У гостя завжди більше часу, ніж у господаря (Тадеуш Котарбінський)

Йдеться про кімнати для гостей. Бути чи не бути? Адже кожне додаткове приміщення в будинку потребує витрат на оздоблювальні матеріали, опалення та інше. Також воно впливає на загальну площу, за яку незабаром доведеться сплачувати податки. Як будь-яка річ має своє призначення, так і кожна кімната в будинку має бути цільовою.

 

Розумне планування приміщень у будинку

Планувати розмір кімнати потрібно не за принципом «що більше, тим краще», а виходити з міркувань, що має бути розташоване в кімнаті. Наприклад, спальня для двох. Необхідно розмістити двоспальне ліжко, дві тумбочки, косметичний стіл, релакс-зона (1-2 крісла з маленьким журнальним столиком). Знаючи розміри меблів та необхідні ергономічні норми (відстань від стіни до ліжка, норми для вільного проходу між предметами меблів) легко визначити потрібний розмір спальні. Іншими словами, приміщення потрібно формувати під певні завдання та призначення, а не намагатися заповнити предметами наявний простір.

 

Відповідально поставтеся до вибору поверховості запланованого будинку

Якщо будинок для молодої сім'ї, пробіжка сходами вгору-вниз кілька десятків разів на день-не проблема для дорослих та дітей. Хоча дуже маленьких дітей, швидше за все, варто привчити правильно дертися по сходах, ніж захищати їх від можливої ​​небезпеки. Якщо ж будинок планується для людей похилого віку, то найкращим варіантом буде одноповерхова споруда. Знову ж таки, все залежить від способу життя людей. Якщо говорити про вартість, то кожен поверх, не важливо вгору чи вниз, серйозно подорожчає весь проект, тому що передбачає застосування важкої будівельної техніки: крани для укладання плит перекриття або фундаментних блоків, екскаваторів для створення котлованів. Звичайно, якщо всі приміщення розташовувати в одноповерховому будинку, це збільшує площу, яку будинок займає на ділянці, але таке планування має свої переваги і одна з них - такий будинок коштує дешевше.

VIO_dva_doma

 

Проект: індивідуальний не можна типовий. Кома на розсуд

Типовий проект як універсальна річ. Знаєте, є такий чудовий «швейцарський» ніж, у якому зібрано близько 10 різних пристосувань від власне ножа до штопора та викрутки. Так ось, кожен цей пристрій сильно програє своєму автономному аналогу. Універсальна річ, вона повинна виконувати безліч завдань, але по-хорошому не виконує жодної. Такі типові проекти, створені під вигадані вимоги, не задовольняють усі запити. Проект повинен створюватись під конкретні завдання конкретної сім'ї.

Смотрите по теме:

Виктор и Ольга Цвиль

Оценить:
Не оченьТак себеСойдетХорошоСупер (7 оценок, среднее: 4,71 из 5)
Завантаження...

Залишити відповідь

Войти с помощью: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *