Після того, як ремонтники-будівельники закінчивши всі свої роботи з'їхали з вашої квартири, ви перевівши дихання вирішили обзаводитися шафами. Саме шафами, тому що відразу після переїзду ви розумієте, що речей багато і краще відразу їх складати на місця, а не перетягувати в коробках з однієї кімнати в іншу. Отже, мова піде про вбудовані шафи (шафи-купе).
Не знаю, як давно це почалося, але меблярі не люблять будівельників, і другі не відповідають першим взаємністю. Причиною цього – ваші квартири, вірніше той результат робіт, який перші надають другим. А залишають часто паралелограми і чотирикутники замість прямокутників. І не можна не згадати про фінансове питання-будівельники витрушують із замовника ті кошти, які він приготував на придбання меблів. І ось після першого виміру мебляром, з'ясовується що: стіни мають деякий прогин, причому одна в одну сторону, інша - в протилежну; підлога зі стелею не знаходяться в одній площині та інше. І тут у вас у пам'яті спливають обіцянки будівельників, що після заливання підлоги самовирівнюючими сумішами, підлога буде рівна як …., стеля буде рівна, тому що використовували гіпсокартон, стіни…. і так далі. За такими результатами від мебляра ви почуєте, що в цей отвір, що має форму паралелограма, він не зможе фізично вбудувати прямокутну шафу. І тепер доведеться шафу робити з бічними стінками, з власним дахом та на власному цоколі. А можна було б зробити інакше - без бічних стінок і полиці кріпити до стіни, без цоколя і нижню рейку кріпити до підлоги, і без даху і верхню рейку кріпити безпосередньо до стелі. І таким чином вартість шафи зростає разом із вашим обуренням «як так можна було будувати?» І ті засоби, які ви могли витратити на внутрішнє оснащення шафи, доведеться витрачати на виправлення недоробок будівельників. Щодо ремонтно-будівельних робіт закон Мерфі можна озвучити таким чином- якщо поставити завдання вибудувати нішу з прямими кутами і стінами, то в кінцевому результаті вийде, що немає жодної прямої стіни і жоден з кутів не буде дорівнює 90 градусів. В результаті маючи криво-косу нішу, мебляр піде по шляху меншого опору, і запропонує вбудувати по суті окрему шафу в нішу, ця шафа матиме всі конструктивні елементи, які дозволять шафі триматися і без допомоги стін. До того ж змушений буде використовувати задню стінку, яка приховуватиме нерівності стіни за шафою, у разі відмови від задньої стінки, а це завжди плюс до ціни шафи, будуть видно всі щілини та нерівності.
Резюмуючи все сказане вище, хочу порадити не заплющувати очі на сам процес формування ніш будівельниками, контроль і ще раз контроль. Для робітника немає нічого простішого, як пообіцяти вам, що «шафа закриє все».
Ми опустимо власне дизайн шафи та поговоримо про конструкцію шафи. Для корпусних деталей використовується ДСП (деревностружкова плита) покрита пластиком, а не деревом, як деякі думають, в оману вводить мабуть малюнок, який має пластик. Вибір розсувних систем значний, постараюся розділити їх на групи. Існує два принципово різних способи відкривання систем, перша- коли все навантаження дверей припадає на нижню рейку за допомогою роликів, верх двері фіксується у верхній рейці і несе на собі навантаження. Другий варіант, коли все навантаження припадає на верхню групу, в такому варіанті нижня рейка може бути зовсім відсутнім. У цій групі є підвид-приховані напрямні, коли всі механізми та верхня рейка знаходяться у просторі між стелею та дахом шафи. За матеріалом, з якого виготовлена система, діляться на сталеві та алюмінієві системи. Кожен виробник буде хвалити своє, від себе зауважу, що алюмінієві системи мають більш цікавий вигляд, що звичайно позначається і на ціні. Так само двері можуть бути, крім розсувної, осьові. Заповнення дверей в асортименті - ДСП, скло, дзеркало, бамбук, ротанг, МДФ панелі з тканинним покриттям та з імітацією ротанга.
Внутрішнє місце шафи на пряму залежить від того, яку суму ви готові витратити на шафу. Найбюджетніший варіант виглядатиме так-мінімум полиць, ящиків взагалі немає, жодних висувних механізмів і пантографів, зате є труби для тремпелів. Від цільового призначення шафи залежатиме і її наповнення, скажімо, шафа в передпокої матиме всього пару ящиків у кращому випадку, а ось шафа в спальні буде наділена ними належним чином. Слід врахувати де буде зберігатися пилосос, прасувальна дошка та сушка для білизни, для цих речей можна знайти місце в шафі, до речі прасувальну дошку можна вбудувати в шафу і вона може бути відкидною або висувною. Що стосується висувних механізмів, то слід сказати, що їх багато і різних - є для взуття, для штанів, для краваток і ременів.
Смотрите по теме:
25.03.2016